خسارت سنگين به صنعت گل و گياه ايران در دوران کرونا/ وجود 10 بازار گل در تهران

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

اکبر شاهرخي، رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران:

خسارت سنگين به صنعت گل و گياه ايران در دوران کرونا/ وجود 10 بازار گل در تهران

  • کد خبر : 96465
  • 1401/06/05

رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران گفت: متاسفانه در دوران کرونا بيشترين ضربه و آسيب به صنف توليدکنندگان و فروشندگان گل و گياه کشور به دليل نبود ديد و بازديد، مهماني، عروسي، دورهمي و نظاير اين وارد شده است.

اکبر شاهرخي، رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران ضمن اشاره به اينکه ايران کشوري چهار فصل است، افزود: اين ويژگي کشور بستر بسيار مناسبي براي پرورش انواع گل و گياه و به تبع توسعه اشتغال در بخش مزبور است.

وي همچنين اظهارداشت: توليد و پرورش گل و گياه زينتي يک صنعت درآمدزا، اشتغال آفرين و همينطور برخوردار از ظرفيت صادراتي است.
رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران از وجود 10 بازار گل در اين شهر خبر داد و گفت: به طورکلي در اين بازارها بين 6 تا 7 هزار واحد گل فروشي مستقر است.
وي در ادامه افزود: جدا از اين 1000 واحد صنفي گل فروشي در سطح شهر تهران فعال هستند.
شاهرخي اضافه کرد: در حال حاضر گل بر خلاف ديگر اجناس به ارزان ترين قيمت خود رسيده و حتي نسبت به سال گذشته هم ارزان تر شده است.
وي اظهارداشت: گل را نميتوان احتکار يا اختفا کرد بلکه بايد هرچه زودتر به فروش رساند چرا که دوام و ماندگاري گل 5 تا 6 روز بيشتر نيست.
رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران با بيان اينکه در حال حاضر توليد گياهان آپارتماني در کشور از روند خيلي خوب برخوردار است، گفت: علاقه و استقبال مردم نيز از گياهان آپارتماني و همينطور به گل گلداني در جامعه بسيار زياد شده است.
وي افزود: اگر صادرات گل و گياه ايران دوباره به کشورهاي همسايه بخصوص ارمنستان و جمهوري آذربايجان راه بيفتد ميتوان با کشورهاي ديگر از حيث صادرات بخوبي رقابت کرد؛ چون توليد در داخل رونق خوبي دارد.
شاهرخي اضافه کرد: در حال حاضر صادرات گل و گياه ايران به کشورهاي ارمنستان و جمهوري آذربايجان با مشکل مواجه بوده اما صادرات به کشور عراق به راحتي در حال انجام است.
وي در ادامه با تاکيد بر اينکه گل و گياه توليد داخل از نظر کميت و کيفيت با تمام کشورهاي دنيا برابري ميکند، يادآورشد: براي مثال کيفيت رزهاي توليدي کشور ايران از رزهاي هلند نيز برتر و بالاتر است.

منبع : راديو اقتصاد

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.