افزايش تقاضا براي غذاي نيم پرسي/ مردم پول رفتن به رستوران را ندارند

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

علي اصغر مير ابراهيمي، رئيس اتحاديه دارندگان رستوران و سلف سرويس هاي تهران:

افزايش تقاضا براي غذاي نيم پرسي/ مردم پول رفتن به رستوران را ندارند

  • کد خبر : 96462
  • 1401/06/02

رئيس اتحاديه دارندگان رستوران و سلف سرويس‌ هاي تهران گفت: امسال نسبت به سال گذشته مردم به دليل فشار تورم کمتر به رستوران ‌ها مي ‌روند و برخي براي کاهش هزينه اقدام به خريد نيم پرس غذا مي ‌کنند.

سيد علي اصغر ميرابراهيمي، رئيس اتحاديه دارندگان رستوران و سلف سرويسهاي تهران گفت: وضعيت اقتصادي صنوف به ويژه رستوران داران و صاحبان سلف سرويس نسبت به اوايل شروع اپيدمي کرونا بهتر شده، اما گراني مواد غذايي از ابتداي سال جاري به گونهاي افزايش داشته که هيچ جاي نفسي براي صاحبان مشاغل در اين صنف و مراجعه مردم براي خوردن غذاي مورد علاقه شان باقي نگذاشته است.

رئيس اتحاديه دارندگان رستوران و سلف سرويس هاي تهران ادامه داد: با گراني مواد غذايي مانند برنج، گوشت، مرغ، روغن، رب، حبوبات، سبزي وصيفي جات و ساير اقلام مورد نياز در رستوران ها و تهيه غذاها وضعيت اقتصادي اين واحدها به شدت اُفت کرده است.

وي گفت: افزايش بيش از 100 درصدي مواد غذايي فشار مضاعفي به رستوران داران وارد کرده است اين موضوع باعث گراني غذاها در رستوران ها و سلف سرويس ها شده است.

به گفته مير ابراهيمي؛ به طورمثال زماني که در طي چند ماه اخير برنج کيلويي 40 -50 هزار تومان به 120 هزار تومان رسيده چطور انتظار مي رود غذا در رستورانها بدون تغيير باقي بماند.

وي ادامه داد: همين موضوع باعث کاهش 40- 50 درصدي تقاضا شده و مردم کمتر براي صرف غذا به رستوران ها مراجعه ميکنند چراکه به دليل افزايش تورم و گراني در ساير بخشها مردم پول رفتن به رستوران را کمتر دارند.

ميرابراهيمي تأکيد داشت: هزينه مواد غذايي به اندازه اي افزايش داشته که تهيه غذا براي رستوران داران نيز مرقون به صرفه نيست، اما اين تعداد فعالان بازار نميتوانند مراکز کسب و کار خود را تعطيل کنند!

رئيس اتحاديه دارندگان رستوران و سلف سرويسهاي تهران در پاسخ به اين سوال که قيمت ها در رستوران ها نسبت به سال قبل چقدر افزايش داشته است، گفت: امسال به دليل کاهش قدرت مالي مردم تقاضاي خريد غذاي نيم پرس نسبت به سال هاي گذشته بيشتر شده است.

مير ابراهيمي گفت: به دليل نوسان قيمت مواد غذايي نرخ مصوب براي غذاهاي تهيه شده در رستورانها و سلف سرويس ها تعيين و ابلاغ نميشود. هرواحد صنفي موظف است فاکتور خريد روز را به اضافه 20 درصد هزينه سربار به اتحاديه تحويل دهد تا در خصوص غذا و ساير محصولات توليدي اقدام به تعيين قيمت کند.

وي تصريح داشت: تفاوت قيمت در رستوران ها و سلف سرويس ها به دليل کيفيت مواد اوليه است. برخي از واحدهاي صنفي از برنج ايراني با درجه هاي مختلف کيفيت و برخي از برنج خارجي استفاده ميکنند واستفاده از ساير مواد غذايي نيز اين اصل اتفاق مي افتد که در نهايت تعيين کننده قيمت هر پرس غذا در رستوران ها مي شود.

مير ابراهيمي با اشاره به رواج فروش غذاهاي نيم پرس در برخي از مراکزگفت: از هر يک کيلو برنج حدود 6 تا چلو در ميآورد و هر سيخ جوجه کباب از 180 تا 250 گرم بايد وزن داشته باشد. بايد اين رقم ها به عنوان استاندارد براي فروش هر پرس غذا به مردم رعايت شود.

وي ادامه داد: برنج کيلويي 90 تا 120 هزار تومان و هر کيلو مرغ بين 90 تا 95 هزار تومان خريداري مي شود و براي تهيه يک پرس جوجه کباب بايد از روغن و زعفران و نمک و پياز و ساير مواد در نظر گرفته شود. بحث گراني مواد غذايي در اينجا بيشتر به چشم ميخورد چرا که در نهايت يک پرس جوجه کبابي که تا سال گذشته با 30 40 هزار تومان آماده فروش ميشد، اما امروز به غير از صرف ساير هزينه ها به بيش از 60 - 70 هزار تومان هزينه دارد.

مير ابراهيمي تأکيد داشت: همين موضوع باعث گراني هر پرس غذا شده است از اين رو برخي از مردم ترجيح ميدهند يک پرس غذا را دو نفره بخورند يا با نظر خودشان نصف پرس غذا خريداري و قيمت همان نيم پرس را پرداخت مي کنند.

وي با اشاره به ساير مشکلات به غير از گراني مواد غذايي گفت: تعطيلي هاي طولاني در سال هاي 99 به دليل شيوع بيماري کرونا بسياري از کسب و کارها را به مرز ورشکستگي رساند. رستوران داران و سلف سرويس ها در اين مدت متحمل زيان مالي زيادي شده اند.

وي تصريح داشت: امروز فعالان اين بخش با کاهش شيوع بيماري با تورم و گراني مواد غذايي روبرو شده اند و باز هم درگير مشکلات اقتصادي مي باشند.

مير ابراهيمي اشاره داشت: متأسفانه علي رغم مشکلات اقتصادي و عدم حمايت مالي دولت از بخش هاي مختلف، سازمان امور مالياتي اقدام به اخذ ماليات سال 99 از رستوران داران و سلف سرويس ها کرده در حالي که بخش زيادي از سال اين واحدها يا تعطيل بودند يا بدون مشتري بايد از سرمايه خود صرف نگه داشتن شغل و زندگي خود مي کردند.

منبع : اقتصاد??

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.