اصلاح سود عمده فروشان و خرده فروشان آهن آلات/ ضرايب فروش آهن آلات کاهش يافت

اخبار ویژه

نشست کميته بررسي ضرايب مالياتي (اينتاکد) اتحاديه هاي صنفي در اتاق اصناف تهران برگزار شد

ترتيبات ابلاغ الکترونيکي اوراق مالياتي اعلام شد

بسياري از اصناف آموزش استفاده از كارت خوان را نديده اند/ آمادگي اجراي قوانين و ضوابط را داريم، ولي ابتدا بايد توجيه باشيم

3

حميدرضا رستگار، رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران:

اصلاح سود عمده فروشان و خرده فروشان آهن آلات/ ضرايب فروش آهن آلات کاهش يافت

  • کد خبر : 94253
  • 1401/04/08

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران از متقاعد شدن سازمان امور مالياتي براي کاهش ضرايب فروش آهن آلات در سراسر کشور براي خرده فروشان آهن به ميزان دو درصد و براي عمده فروشان آهن يک درصد خبر داد.

حميدرضا رستگار، رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران اظهار کرد: پرداخت ماليات يکي از دغدغه هاي اصلي کسب و کار در ايران و يکي از موضوعاتي است که اگر کسبه و اصناف يا واحد اقتصادي به آن بي توجه باشد ممکن است آسيبهاي جدي ببينند.

وي با اشاره به پيشنهاد اتحاديه صنفي فروشندگان آهن و فولاد در سال 1397 به منظور اصلاح ضرايب به سازمان امور مالياتي افزود: اتاق اصناف و اتحاديه صنفي فروشندگان بازار آهن و فولاد پيشنهاد اصلاح ضرايب آهن فروشان را اعم از خرده فروشان و عمده فروشان را در کميسيون اصناف سازمان مالياتي مطرح کرد و خوشبختانه کميسيون سازمان مالياتي با کاهش ضرايب ما موافقت کرد.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران تصريح کرد: ضرايب مالياتي طبق پيشنهاد اتحاديه در سال 97 براي عمده فروشي يک و نيم درصد و براي خرده فروشي سه درصد پيشنهاد شد که در مقايسه با رقم توافق شده سازمان مالياتي بالاتر بود و به نظر مي رسيد بهتر بود ضرايب مالياتي کمتر مي شد.

وي با اشاره به نشست هاي متعدد اتاق اصناف و اتحاديه صنفي فروشندگان آهن و فولاد با سازمان مالياتي در سال جاري گفت: در اين نشست ها بار ديگر موضوع کاهش ضرايب مطرح شد و رئيس سازمان امور مالياتي و معاون درآمدي متقاعد شدند که ضريب آهن فروشي کاهش يابد.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران افزود: پيرو اين جلسات و به منظور رفع مشکل مالياتي اصناف، اتحاديه آهن فروشان در نامه اي به رئيس کل سازمان امور مالياتي خواستار اصلاح سود عمده فروشي اين صنف به ميزان يک درصد و سود خرده فروشي به ميزان دو درصد شد که با توافق سازمان مالياتي مواجه شد.

رستگار در پايان تصريح کرد: اميدواريم تغيير ضرايب، کمکي جدي به اعضاي اتحاديه آهن فروشان با توجه به تورم سالانه کشور و افزايش نرخ مالياتي داشته باشد.

منبع : پايگاه خبري آرتان پرس

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.