بيانيه نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران در پاسخ به اهانت رئيس مرکز بهبود فضاي کسب و کار به اصناف و اتحاديه هاي صنفي

اخبار ویژه

نشست کميته بررسي ضرايب مالياتي (اينتاکد) اتحاديه هاي صنفي در اتاق اصناف تهران برگزار شد

ترتيبات ابلاغ الکترونيکي اوراق مالياتي اعلام شد

بسياري از اصناف آموزش استفاده از كارت خوان را نديده اند/ آمادگي اجراي قوانين و ضوابط را داريم، ولي ابتدا بايد توجيه باشيم

3

بيانيه نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران در پاسخ به اهانت رئيس مرکز بهبود فضاي کسب و کار به اصناف و اتحاديه هاي صنفي

  • کد خبر : 94247
  • 1401/04/07

در پي اهانت و اظهارات نادرست رئيس مرکز بهبود فضاي کسب و کار وزارت امور اقتصاد و دارايي در رسانه ملي، نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران بيانيه ي اعتراضي به شرح ذيل صادر کرد.

بسم الله الرحمن الرحيم

امام علي(ع): هيچ بي شرمي و وقاحتي چون بهتان زدن نيست.

جاي بسي تاسف دارد که يک مدير دولتي به خود اجازه ميدهد به اصناف که امام راحل خميني کبير (ره) بازوان ستبر انقلاب ناميدشان چنين بيمحابا حمله کند. آن روز که مقام معظم رهبري مدظله العالي فرمودند: بعضي عادت کرده بودند، يا عادت کردهاند که نسبت به اصناف و کسبه و بازرگانان، بهطور مطلق زبان به بدگويي باز کنند؛ اين غلط است، مخاطبشان نه فقط مردم که مسولان دولت هم هستند.

جامعه صنفي نه امروز و ديروز که از آن زمان که تاريخ ثبت کرده، متدينترين، صادقترين و خدمتگزارترين افراد جامعه و همراهترين آنها با علماي اسلام و روحانيت بوده و هستند. اينکه در هر جامعه معدود انگشت شمار خطايي مرتکب ميشوند، اتفاقي دور از ذهن نيست، چنانکه به دفعات شاهد بودهايم که مديراني از بدنه دولت به خطا رفته و عقوبت کار خود را ديدهاند. در جامعه صنفي هم اگر خطاکاري هست بايد با آن شخص برخورد شود نه اينکه به دليل خطاي يک نفر، جامعهاي سه ميليون نفري اصناف و 8300 اتحاديه صنفي در کشور را مورد اتهام و افترا قرارداد.

ابتدا از رسانه ملي که همواره همراه و يار اصناف بوده است و به دفعات ثبت کننده خدمات اين قشر شريف بوده گلايه ميکنم که نبايد فرصت در اختيار افرادي قراردهد که چنين بيرحمانه خادمان ملت شريف ايران و نظام مقدس جمهوري اسلامي را مورد اتهام قراردهد، همچنين طبق قانون بايد زمان لازم در اختيار اصناف براي پاسخگويي در رسانه ملي قرار گيرد.

گلايه بعدي از دولت است کهبه مديران مسئوليت ميدهد پيش از آنکه جامعه مخاطب خود را بشناسند. از وزير محترم اقتصاد و دارايي درخواست رسيدگي سريع و برخورد قاطع با اين مدير زير مجوعه ايشان را دارم. وقتي رئيس جمهور محترم تاکيد بر اعتماد بر اصناف دارند و آنها را امين دولت ميدانند، چطور يه مدير مياني دولت به خود اجازه چنين اظهاراتي را ميدهد.

مگر نه اينکه تمامي مقامات ارشد دولتها از بدو پيروزي انقلاب اسلامي اذعان داشتهاند که اصناف همواره يار و ياور دولت بودهاند و در سختترين تنگناها به ميدان آمدهاند، پس چه ميشود که رئيس مرکز ملي بهبود فضاي کسبوکار وزارت اقتصاد در گفتگويي تلويزيوني 8300 اتحاديه صنفي در کشور را متهم به داشتن امضاهاي کثيف مي نمايد.

به عنوان يکي از خدمتگزاران مردم، اصناف و انقلاب اسلامي ايشان را به مناظره رو در رو دعوت ميکنم تا اثبات کنم که اصناف از پاکترين و شريفترين اقشار ايران عزيز هستند. اين مدير جوان و تازه از راه رسيده وزارت امور اقتصادي و دارايي پيش از آنکه از نزديک با جامعه صنفي آشنا شود، ظرفيت و توانمندي سه ميليون واحد صنفي را درک کند، آلام، مصائب و مشکلات 9 ميليون شاغل در اين حوزه را درک کند، چگونه به خود اجازه ميدهد چنين بيپروا توهين کرده و اتهام بزند.

از مديري که براي بهبود فضاي کسب و کار مامور شدهاست، ميپرسم که تا امروز در اين حوزه چه کردهايد، چقدر براي اصلاح قوانيني متعدد و موازي که بعضا با هم منافات داشته و گرهاي کور ايجاد کردهاند، قدم برداشتهايد. آيا بهتر نبود پيش از آنکه زبان به تخريب اصناف بگشاييد، کمي روي قوانين مطالعه ميکرديد، خيل بخشنامهها، دستورالعملها و آييننامههايي که از سوي دستگاههاي دولتي صادر شدهاست را بازبيني ميکرديد تا متوجه شويد که اتحاديههاي صنفي جز عمل به قانون کار ديگري انجام نميدهند و اگر قانونن مداري خطا است، ديگري سخني باقي نميماند.

آقاي سياح اينکه در شهري از مديران يک اتحاديه خطايي سرزده به شما اين اجازه را نميدهد که کل اتحاديه هاي صنفي کشور را خطاب توهين و اتهام قرار دهيد. به عنوان عضو کوچکي از خانواده بزرگ اصناف اعلام ميدارم اين بيمهري و کم لطفي را به پاي دولت نگذاشته و همچون هميشه در نهايت آرامش و متانت همچنان برعهد خود با مردم و انقلاب باقي هستيم. بار ديگر تاکيد ميکنم براي صيانت از حرمت اصناف و اتحاديه هاي صنفي کشور، رييس مرکز ملي بهبود فضاي کسبوکار وزارت امور اقتصادي و دارايي به مناظره رو در رو دعوت ميکنم تا با بررسي همه جوانب امر مشخص شود که اتحاديه هاي صنفي کشور خادمان اصناف، مردم و مجريان قانون هستند و خطاي يک نفر را نميتوان به کل اين جامعه تعميم داد.

خادم کوچک خانواده بزرگ اصناف

ابراهيم درستي

نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.