ثبات و عرضه فراوان گوشت گوسفندي در بازار/ هواي دامداران را داشته باشيم تا در آينده دچار چالش نشويم

اخبار ویژه

کاهش‌ 20 درصدي نرخ اجاره بها در برخي مناطق جنوبي تهران

سايه مخرب نوسان ارز بر قيمت تمام شده توليد و کيفيت کالا/ حذف اتحاديه استاني برخي صنوف؛ غيرکارشناسانه بود

افزايش قيمت آجيل به دليل اُفت 60 درصدي توليد/ صادرات پسته امسال به صفر رسيده است

3

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران:

ثبات و عرضه فراوان گوشت گوسفندي در بازار/ هواي دامداران را داشته باشيم تا در آينده دچار چالش نشويم

  • کد خبر : 93411
  • 1400/09/03

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران از ثبات و عرضه گوشت گوسفندي در بازار مصرف خبر داد و بيان داشت: از آنجايي که عرضه گوشت گوسفندي به بازار در حد و ميزان تقاضا صورت مي پذيرد، لذا طي دو ماه اخير به هيچ وجه افزايش قيمت نداشته ايم، نرخ ثابت مانده و در بازار به وفور و فراواني گوشت براي توزيع وجود دارد.

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران در ادامه گفت: اينکه ميزان زيادي گوشت به بازار عرضه مي شود و قيمت ثابت است براي يک مقطع مصرف زماني بسيار خوب است؛ ولي اين که دامداران به جهت گراني علوفه و هزينه هاي گران نگه داشتن دام مجبور مي شوند دام هاي ماده و بره ها را به مسلخ برده و ذبح کنند جاي بسي نگراني در آينده است.

وي افزود: با اين روند براي زايش دام در سال بعد با کمبود مواجه مي شويم و بايد مسئولان در اين رابطه تدابير لازم را برنامه ريزي کنند. هواي دامداران را داشته باشيم تا در آينده دچار چالش نشويم .

ملکي با تقدير و تشکر از مرزداران کشور گفت: در سال هاي اخير مرزداران غيور و بيدار کشور اجازه قاچاق گوسفند را به کشورهاي همجوار توسط برخي افراد سودجو ندادند.اين شب زنده داران با فداي جان خود از مرز کشور نگهباني کرده و هر مورد قاچاق را گزارش داده و دام ها را به کشور برگرداندند.

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران بيان داشت: اين مرزها در غرب ايران بيشترين خسارت قاچاق گوسفند را شامل مي شود. سال هاي گذشته گوسفند مرغوب و خوش گوشت ايراني به ديگر کشورها قاچاق مي شد و براي جبران کمبود آن مجبور به واردات گوشت هاي وارداتي مي شديم؛ اما با اطلاع رساني هاي درست رسانه ها، دقت مسئولان و غيرت مرزداران اين مهم در دو سال اخير کاملاً کنترل شد و هموطنان گوسفند مرغوب ايران را استفاده کردند.

ملکي تصريح کرد: نياز به واردات نيست مگر براي کارخانجات صنعتي يا ذخيره سازي، لذا بايد نشان شجاعت و تقدير به دلاورمردان مرزبان داد.

ملکي در خصوص برخورد با قاچاقچيان گوسفندان تاکيد کرد: به محض اينکه گوسفندان در حال قاچاق گرفتار ماموران شوند، دام ها برگردانده و تحويل تعزيرات مي شود و قاچاقچي جريمه سنگيني را بايد بپردازد؛ بنابراين گوسفندان را نمي توانند بيش از چند روز نگه داري کنند و درجا با قيمت مناسبي مي فروشند تا گوشتش به بازار عرضه شود.

وي ادامه داد: نژاد اين گوسفندان افشاري از بهترين هاست که گوشت بازار تهران نيز از اين نژاد تامين مي شود. اين شهرها عبارتند از بوکان، نقده و سقز که اميدوارم مسئولان براي اتخاذ تصميمات در اين رابطه از نظارت کارشناسانه اتحاديه ها استفاده کنند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.