دولت براي تنظيم بازار؛ اختيارات کافي به اصناف بدهد/ لزوم قرار گرفتن واردات عينک آفتابي در اولويت يک

اخبار ویژه

تزريق واکسن به بيش از 70 درصد اصناف تهران/ واکسيناسيون تمام واحدهاي صنفي در دستور کار است

جلسه کميته فوتبال اتاق اصناف تهران تشکيل شد

فروشگاه‌ها عامل تغيير قيمت نيستند!/ لوازم‌خانگي طي چهار سال گذشته 4 الي 10 برابر افزايش قيمت داشته است

3

حميد ثابت‌قدم، رئيس اتحاديه عينک‌سازان و عينک فروشان تهران:

دولت براي تنظيم بازار؛ اختيارات کافي به اصناف بدهد/ لزوم قرار گرفتن واردات عينک آفتابي در اولويت يک

  • کد خبر : 93154
  • 1400/06/31

رئيس اتحاديه عينک سازان و عينک فروشان تهران گفت: اصناف در بخشي از تنظيم بازار مي توانند تماماً همکاري کنند که کاملاً مربوط به خودشان است؛ اما پتانسيل اصناف بيش از اين هاست؛ لذا در صورتي که سازمان ها و ارگان هايي که با اصناف تعامل دارند فرصت هاي بيشتري در اختيار آنها قرار دهند مي توانند از توانايي ها، تجربيات و علم شان براي تنظيم بازار بيشترين استفاده را ببرند. بايد به اصناف در اين خصوص اختيارات بدهند تا تاثير آن برايشان ملموس و محسوس شود.

حميد ثابت قدم، رئيس اتحاديه عينک سازان و عينک فروشان تهران از ديگر عوامل مهم در تنظيم بازار را اجازه واردات لوازم و کالاهاي مورد نياز خواند و گفت: بارها در تريبون هاي مختلف اعلام کرده ايم که تکنولوژي و دستگاه هاي توليد عينک هاي آفتابي را در کشور نداريم؛ بنابراين نياز به واردات وجود دارد. با توجه به اين که ايران سرزمين آفتاب است و چشم انسان مانند ديده بان عمل مي کند و يکي از اعضاي اصلي مي باشد پس مراقبت از آن از واجبات است.

وي ادامه داد: استفاده از عينک آفتابي استاندارد به دليل اينکه اشعه يو وي به قرنيه چشم آسيب مي رساند ضروري است، اما چند سالي است که از ورود اين کالاي حياتي جلوگيري شده و متاسفانه به جاي آن کالاي تقلبي و فيک به صورت قاچاق و با قيمت هاي نجومي و غير استاندارد وارد مي شود. اين کار صدمه زيادي به پيکر اقتصاد و تجار وارد مي کند که در اين باب نيز بارها به وزارت صمت، اتاق اصناف تهران و ايران نامه نگاري و موضوع را تشريح کرده ايم؛ اما ترتيب اثر داده نشده است.

ثابت قدم تصريح کرد: اگر واقعاً به دنبال تنظيم بازار هستيم بايد از ورود عينک هاي غير استاندارد و قاچاق کالا جلوگيري شود و در صدد ورود کالا از مبادي ورودي قانوني باشيم.

وي خروج واردات عينک آفتابي را از الويت4 خواستار شده و بيان کرد: موضوع اهميت عينک آفتابي براي چشم را به مسئولان در همه جايگاه هاي تصميم گيرنده بارها تشريح کرديم. خروج واردات عينک آفتابي از الويت 4 و قرار گرفتن در اولويت اول را خواستار شده و استدعا دارم اين کالا را جزو کالاهاي زينتي و غيرضروري ندانند و اجازه دهند تا تجار مانند سابق با اخذ ثبت سفارش از مبادي ورودي قانوني وارد کنند.

رئيس اتحاديه عينک سازان و عينک فروشان تهران در خصوص تنظيم بازار اظهار داشت: اتحاديه با همکاري و همراهي صنوف تحت پوشش همواره سعي نموده تا کالاها و قيمت ها و خدمات در اين صنف به گونه اي باشد که حد و حدود انصاف را رعايت و با کمترين اجرت و دستمزد به مشتريان خدمت ارائه نماييم ، بطوريکه ملاحظه مي شود تا کنون توانسته ايم رضايت مردم را در اين زمينه جلب نماييم.

رئيس اتحاديه عينک سازان و عينک فروشان تهران در پايان تاکيد کرد: نبايد اجازه دهيم مردم با استفاده از عينک هاي غيراستاندارد سلامتي خودشان را به خطر بيندازند. اين کار در تنظيم بازار عرضه و تقاضا نقش حياتي را ايفا مي کند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.