موج سينوسي بازار ميوه در دوره کرونا/ افزايش تقاضاي ميوه‌فروشان براي تغيير شغل

اخبار ویژه

تزريق واکسن به بيش از 70 درصد اصناف تهران/ واکسيناسيون تمام واحدهاي صنفي در دستور کار است

جلسه کميته فوتبال اتاق اصناف تهران تشکيل شد

فروشگاه‌ها عامل تغيير قيمت نيستند!/ لوازم‌خانگي طي چهار سال گذشته 4 الي 10 برابر افزايش قيمت داشته است

3

اسدالله کارگر، رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران:

موج سينوسي بازار ميوه در دوره کرونا/ افزايش تقاضاي ميوه‌فروشان براي تغيير شغل

  • کد خبر : 93153
  • 1400/06/31

رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران گفت: کرونا همه معادلات بازار را بهم ريخت، در حال حاضر به‌صورت هفتگي اگر پنج درخواست براي صدور مجوز فعاليت داشته باشيم، در مقابل همين تعداد و بلکه بيشتر، درخواست انصراف و لغو مجوز براي ما مي‌آيد و اين يعني در شرايط فعلي، ادامه کار براي بسياري از شاغلان اين صنف ممکن نيست.

اسدالله کارگر گفت: کرونا بر همه کسبوکارها تأثير داشته و اثر آن در کسبوکارهاي مرتبط با ميوه و سبزيفروشي بيشتر بوده بهطوريکه گران شدن ميوه و سبزي قدرت خريد مردم را پايين آورده است و اين موضوع بر درآمد فروشندگان اثر مستقيم داشته است.

رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران گفت: در ايام کرونا برخي از اقلام ميوه و سبزي تا 60 درصد گران شده است، دليلش هم افزايش شديد تقاضا بود. اما گران شدن ميوه در نهايت موجب کاهش تقاضا شد. برخي از مردم فکر ميکنند که عامل گراني ميوه و سبزي فروشندهها هستند درحاليکه فروشنده تنها يک پل ارتباطي بوده و گراني از مبدأ بار است.

وي تصريح کرد: پاندمي کرونا و گرانيها علاوه بر اينکه قدرت خريد مردم را کاهش ميدهد، هزينه بيشتري براي خريد محصولات بر روي دست ميوهفروشان گذاشته است.

کارگر افزود: فروش ميوه و سبزي، برخلاف بسياري از صنفها، روزانه است و اگر جنسي در يک روز بماند کيفيت آن پايين آمده و اگر براي روز بعد هم امکان فروش آن وجود داشته باشد، فروشندگان مجبورند قيمتش تا 50 درصد کم کنند وگرنه ميوه خرابشده و بايد دور ريخته شود.

رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران گفت: در شرايط کرونايي تنها بخشي از واحدهاي پرفروش ما دوام آوردند و بقيه ورشکست شده و يا ضرر کردهاند، در حال حاضر اگر در هفته در اتحاديه 5 درخواست براي صدور مجوز فعاليت داشته باشيم، 8 درخواست انصراف و لغو مجوز براي ما ميآيد و اين يعني اينکه شرايط فعاليت بسيار دشوار شده و ادامه اين وضعيت براي بسياري امکانپذير نيست.

وي گفت: خوشبختانه اکنون با افزايش واکسيناسيون در کشور ما هم ميتوانيم واکسن دريافت کنيم و اين موفقيت بزرگي است، اما دراين شرايط تنها پيشنهاد ما اين است که به زنجيره توليد ميوه و سبزي از توليد تا مصرف کمک شود تا گرانيها در اين بخش کم شود تا با افزايش قدرت خريد مردم، شاهد رضايتمندي آنها باشيم.

منبع : پايگاه اطلاع رساني و پايش آثار اقتصادي کرونا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.