جلوگيري از توزيع کالا توسط توليدکنندگان يکي از اصول تنظيم بازار/ نبايد از پتانسيل هاي متعدد اصناف در تنظيم بازار غافل شد

اخبار ویژه

واردات خودرو نياز اصلي بازار است/ تعادل سازي قيمت ها با واردات خودرو

کاهش 90 درصدي تقاضاي کيف در آستانه بازگشايي مدارس/ سال گذشته توليد روي دستمان ماند

پروژه ساخت 1 ميليون واحد مسکوني و رونق اقتصادي صنوف مرتبط با صنعت ساختمان / مي توانيم در توليد لوازم بهداشتي ساختمان حرف اول را در منطقه بزنيم

3

اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم‌خانگي تهران:

جلوگيري از توزيع کالا توسط توليدکنندگان يکي از اصول تنظيم بازار/ نبايد از پتانسيل هاي متعدد اصناف در تنظيم بازار غافل شد

  • کد خبر : 93116
  • 1400/06/24

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران از مهمترين موضوع اصول تنظيم بازار را جلوگيري از توزيع کالا توسط توليدکنندگان دانسته و تاکيد کرد: متاسفانه توليدکنندگان به جاي توليد لوازم خانگي، توزيع آن را نيز با ترفندهاي خاص مانند ليزينگ، جشنواره و نمايشگاه در دست گرفته اند و اين يعني بر هم زدن رويه توليد و توزيع که با اصول تنظيم بازار همخواني ندارد.

اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران با تاکيد بر اين نکته که شرکت ها و کارخانجات توليدکننده حق توزيع ندارند بيان داشت: هرکسي به نوبه خود مسئوليتي بر عهده دارد. توليدکنندگان فقط مسئول توليد خود هستند؛ هرچند که متاسفانه بر توليدکنندگان ايران هيچگونه نظارتي نمي شود و هر روز بر تعداد توليدکنندگان بي کيفيت در کشور اضافه مي گردد. از رياست جمهوري تقاضامندم بر روي توليد و توليدکنندگان نظارت بيشتري اعمال شود.

وي تصريح کرد: هر چه در حوزه نظارت موفق تر عمل کنيم مي توانيم در قيمت ها و در کيفيت موفق عمل کرده و تنظيم بازار را بخوبي انجام دهيم.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران با بيان اينکه بي قانوني در ميان توليدکنندگان موج مي زند ادامه داد: ساختار توزيع در دست توزيع کنندگان است؛ اما توليدکنندگان در دهه اخير پا را فراتر از حقوق خود گذاشته و به حقوق توزيعکنندگان تجاوز ميکنند. بيش از چهار هزار واحد توليدي لوازم خانگي را ميخواهند بيکار کنند، قدرت نمايي تا به کي؟

وي در ادامه تصريح کرد: متاسفانه توليدکنندگان به جاي توليد لوازم خانگي توزيع آن را نيز با ترفندهاي خاص مانند ليزينگ، جشنواره، نمايشگاه و از اين موارد در دست گرفتند و بتازگي در سراسر شهر بيلبوردهايي را تعبيه نموده و مضمون آن را دعوت به همکاري گذاشته اند? 10000 همکار جديد نيازمنديم انتخاب با شماست? اين يکي از صدها بيلبورد تبليغاتي توليد کنندگاني است که شرکت اسنوا به حمايت شرکت دوو در شهر تعبيه نموده؛ البته تنها توزيع کنندگان مي توانند به دوپهلو بودن اين سخن در تبليغات پي ببرند. اگر توليد کنندگان نياز به استخدام دارند نبايد از واژه هاي گمراه کننده در تبليغات خود استفاده کنند. ما توزيع کنندگان ميتوانيم به خوبي درک کنيم که اين افراد به فروشنده نياز دارند يا براي توزيع دست به تبليغات دارند.

پازوگي افزود: در هيچ اساسنامه براي توليدکنندگان ذکر نشده است که مي توانند فروش هم داشته باشند، اما اتحاديه لوازم خانگي تهيه و توزيع کننده لوازم خانگي مي باشد؛ بنابراين اساسنامه آن طبق قانون نظام صنفي کاملاً روشن و بر همگان واضح است.

وي گفت: اگر توزيع بخوبي انجام نگيرد هيچ توليدکننداي نميتواند موفق عمل کند. ما توزيعکنندگان هستيم که مردم را تشويق ميکنيم تا کالاي ايراني خريد کنند؛ اما متاسفانه توليدکنندگان با سوء استفاده از شرايط، تلاش در انحصار طلبي و دخالت در کار توزيع و گرانفروشي دارند. ميبايستي با وجدان عمل کنيم چرا که نهايتاً مصرفکننده است که صدمه مي بيند. در حالي که ما مي بايستي حامي مصرف کنندگان باشيم مصرف کنندگان مشتريان توليد کنندگان و توزيع کنندگان هستند اگر حمايت نشوند مشتريهاي خودمان را دچار خسران مي کنيم.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران در پايان با تاکيد بر وجود پتانسيل بالاي اصناف مختلف در زمينه تنطيم بازار گفت: متاسفانه در دوره قبل رياست جمهوري با معضلات و مشکلات زيادي در حوزه تنظيم بازار روبه رو بوديم. افسارگسيختگي توليدکنندگان مبني بر فروش توليدات خود به بازار از جمله نمونههاي آن بوده است. از رياست جمهوري فعلي تقاضامندم تمامي اصناف را در نظر بگيرد. سه ميليون واحد صنفي در کشور به عنوان بزرگترين فراکسيون اقتصادي داراي ويژگي هاي بسيار زياد و پتانسيل خوبي جهت کمک گرفتن براي تنظيم بازار هستند. دولت ميتواند از اين پتانسيل بخوبي استفاده کند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.