نشست هم‌انديشي صنف چاپ با وزير ارشاد براي طرح مشکلات برگزار مي‌شود/ تسهيل شرايط و روند فعاليت ‌هاي چاپ؛ اصلي ‌ترين مطالبه صنف

اخبار ویژه

واردات خودرو نياز اصلي بازار است/ تعادل سازي قيمت ها با واردات خودرو

کاهش 90 درصدي تقاضاي کيف در آستانه بازگشايي مدارس/ سال گذشته توليد روي دستمان ماند

پروژه ساخت 1 ميليون واحد مسکوني و رونق اقتصادي صنوف مرتبط با صنعت ساختمان / مي توانيم در توليد لوازم بهداشتي ساختمان حرف اول را در منطقه بزنيم

3

احمد ابوالحسني، رئيس اتحاديه چاپخانه‌داران تهران:

نشست هم‌انديشي صنف چاپ با وزير ارشاد براي طرح مشکلات برگزار مي‌شود/ تسهيل شرايط و روند فعاليت ‌هاي چاپ؛ اصلي ‌ترين مطالبه صنف

  • کد خبر : 93112
  • 1400/06/23

رئيس اتحاديه چاپخانه‌داران تهران گفت: در نشست هاي تخصصي کارشناسان صنعت چاپ تاکيد کردند که مطالبه صنعت چاپ بايد به شکلي مطرح شود تا براي هر تصميمي در صنعت چاپ از اتحاديه مشورت گرفته شود و نقش صنف پررنگ‌تر باشد.

احمد ابوالحسني، رئيس اتحاديه چاپخانهداران تهران با اشاره به برگزاري نشست با دست اندرکاران و فعالان صنعت چاپ طي دو هفته اخير، گفت: به دنبال حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در مراسم روز صنعت چاپ، قرار شد مجموعه مشکلات و دغدغه هاي صنف به همراه راهکارهاي رفع موانع جمعآوري شود.
وي افزود: قرار است مجموع اين نظرات و ديدگاه ها در قالب پيشنهاد به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ارائه تا در اولين فرصت نسبت به رفع آنها اقدام شود.
ابوالحسني با بيان اينکه تاکنون دو نشست در اين زمينه طي دو هفته اخير برگزار شده است، عنوان کرد: روز گذشته (دوشنبه 22 شهريور) نشستي در اين زمينه با هيات مديره و جمعي از دستاندرکاران اين حوزه داشتيم و قرار است اين جلسات طي دو تا سه هفته آينده نيز ادامه داشته باشد.
وي تاکيد کرد: در اين دو نشست برگزار شده، کارشناسان تاکيد کردند که مطالبه صنعت چاپ بايد به شکلي مطرح شود که براي هر تصميمي در صنعت چاپ از اتحاديه مشورت گرفته و نقش صنف پررنگتر شود.
ابوالحسني با بيان اينکه واگذاري اختيارات به اتحاديه از ديگر مسائلي است که در اين ديدارها بر آن تاکيد شده است، توضيح داد: فعالان در اين ديدارها عنوان کردند که اصلي ترين مطالبه صنف چاپ اين است که دولت تسهيلگر شرايط و روند فعاليتهاي صنف چاپ باشد و در اين زمينه پيشنهاداتي نيز مطرح شد.
وي يادآور شد: يکي از مسائلي که در اين دوره پيگير خواهيم بود اين است که وضعيت جهان و دنياي صنعت به گونهاي شده است که ديگر چاپخانه هاي كوچك به تنهايي نميتوانند با يک دستگاه چهاررنگ فعاليت کنند و بايد با هم تجميع شوند و حوزههاي جديد را تجربه کنند.
ابوالحسني همچنين با طرح اين موضوع که ارائه راهكار براي عبور از ركود كاري نيز در اين ديدارها از سوي كارشناسان صنف مطرح شده است، تاکيد کرد: بحث واسپاري وجه صنعتي چاپ به وزارت صنعت نيز از ديگر موضوعاتي است که آن را در تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و وزارت صمت پيگيري خواهيم كرد.
به گفته وي، قرار است مجموع اين ديدگاه ها و نظرات بزودي و در جمع بندي نهايي به صورت مكتوب به دفتر وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اعلام شود.

منبع : خبرگزاري ايبنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.