ثبات نرخ ارز از نيازهاي اصلي تنظيم و ساماندهي بازار/ مراکز دولتي بايد ملزم به حضور اصناف در زمان تصميم گيري و تصميم سازي ها براي آنها شوند

اخبار ویژه

واردات خودرو نياز اصلي بازار است/ تعادل سازي قيمت ها با واردات خودرو

کاهش 90 درصدي تقاضاي کيف در آستانه بازگشايي مدارس/ سال گذشته توليد روي دستمان ماند

پروژه ساخت 1 ميليون واحد مسکوني و رونق اقتصادي صنوف مرتبط با صنعت ساختمان / مي توانيم در توليد لوازم بهداشتي ساختمان حرف اول را در منطقه بزنيم

3

حسن حسني، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي فلزي (آشپزخانه) تهران:

ثبات نرخ ارز از نيازهاي اصلي تنظيم و ساماندهي بازار/ مراکز دولتي بايد ملزم به حضور اصناف در زمان تصميم گيري و تصميم سازي ها براي آنها شوند

  • کد خبر : 93111
  • 1400/06/23

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم فلزي خانگي (آشپزخانه) تهران با تاکيد بر ضرورت تنظيم بازار به عنوان يکي از شعارهاي رياست جمهوري بيان داشت: رياست جمهوري بر تنظيم بازار و خروج از شرايط نابساماني امروزه تاکيد دارد، آنچه بر سرعت تنظيم بازار فعلي بسيار مهم و تاثيرگذار است، ثبات نرخ ارز است. عدم ثبات نرخ ارز بر بسياري از موارد موثر در اقتصاد و بازار تاثيري اخلال گر داشته و موجب خسارت زياد مي شود که در چند ساله اخير شاهد و ناظر آن بود ه ايم.

حسن حسني، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم فلزي خانگي (آشپزخانه ) تهران با تصريح اين نکته که ثبات ارز مي تواند آرامش و ثبات قيمت ها را در بازار به وجود آورد گفت: بر همگان مبرهن و آشکار است، دغدغه بسياري از افراد مبني بر تغيير و عدم ثبات هر کالايي که متقاضي آن هستند موجب نگراني از آينده و عدم تصميم درست و اصولي براي خريد افراد خواهد شد. تغييرات ناگهاني و هر روزه قيمت ها مانع از خريد اصولي و منطقي مي شود. خريدهاي بدون پشتوانه، بدون بررسي و از روي دغدغه تنها موجب کمبود کالا و تورم خواهد شد. اگر نگراني از افزايش قيمت ها نباشد و مردم بدانند در آينده قيمت تغيير محسوسي نخواهد داشت، سر فرصت و بموقع خريد مي کنند و بازار دچار تورم و بحران نخواهد شد.

وي از ديگر ضروريات تنظيم بازار را فراواني و سهولت در امر خريد مواد اوليه براي توليدکنندگان دانسته و تصريح کرد: تمامي مواد اوليه توليد در دست و اختيار دولت است. دولت اگر واقعا بخواهد بازار را تنظيم و روان کند، بايد مواد اوليه را راحت و ارزان در اختيار توليدکنندگان خرد و کلان قرار دهد. چرا دسترسي به مواد اوليه بايد اين چنين سخت و گران و تنها به عده خاص و در شرايط خاص داده شود. ما کشوري بسيار ثروتمند به لحاظ مواد اوليه هستيم اين درحالي است که توليدکنندگان بايد ماه ها منتظر خريد مواد اوليه آن هم گاها با قيمت هاي نجومي باشند.

حسني ادامه داد: در تمامي کشورها، توليدکننده، احترام و ارج و قربي دارد و هر کسي بخواهد توليد کند، شرايط برايش براحتي مهيا مي شود، اما در ايران توليدکننده از جان و مال خود مايه مي گذارد اما نتيجه آن مانند کوه نوردي بر کوه يخ است، هر چه سعي مي کند سر مي خورد. دولت به داد توليدکنندگان برسد، موجب فراواني و رشد خواهد شد.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم فلزي خانگي تهران بزرگترين مانع صدور پروانه کسب را ماده 186 دانسته و گفت: ماده 186 از زمان تصويب مانع بزرگي به حساب مي آيد؛ اما با تدابيري که اخيرا سازمان براي اجراي اين ماده براي اصناف گذاشته است موجب سهولت در امر صدور پروانه کسب شده است، لذا تقاضا دارم شرايط به همين منوالي که اکنون هست ادامه يابد و به حالت گذشته باز نگردد.

وي در خصوص ارتقاي جايگاه اصناف نيز تصريح کرد: اگر دولت، سازمان ها و ارگان هاي ذيربط خود را ملزم به حضور و مشارکت اصناف در زمان تصميم گيري و تصميم سازي ها برايشان کند، مي توانيم به ارتقاي جايگاه اصناف اميدوار باشيم. در جايي که اصناف بزرگترين تشکل اقتصادي بوده و در هر کوچه و بازاري يک نماينده- واحد صنفي- دارد، بايد به هنگام تصميم گيري براي آنها نمايندگان حضور داشته باشند؛ چرا که اجرا کننده همين افراد هستند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.