آقاي روحاني! به‌ياد داريد چه شعارهايي درباره اصناف داديد؟/ دولت آينده وزيري براي وزارت صمت معرفي نمايد که درد اصناف را بداند

اخبار ویژه

واردات خودرو نياز اصلي بازار است/ تعادل سازي قيمت ها با واردات خودرو

کاهش 90 درصدي تقاضاي کيف در آستانه بازگشايي مدارس/ سال گذشته توليد روي دستمان ماند

پروژه ساخت 1 ميليون واحد مسکوني و رونق اقتصادي صنوف مرتبط با صنعت ساختمان / مي توانيم در توليد لوازم بهداشتي ساختمان حرف اول را در منطقه بزنيم

3

ابراهيم درستي، نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران:

آقاي روحاني! به‌ياد داريد چه شعارهايي درباره اصناف داديد؟/ دولت آينده وزيري براي وزارت صمت معرفي نمايد که درد اصناف را بداند

  • کد خبر : 92934
  • 1400/05/04

نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران ضمن يادآوري وعده‌هاي روحاني در حمايت از اصناف از دولت جديد خواست کرسي را در تصميم سازي هاي دولت به اين بخش اختصاص داده و حرف صنوف را بشنود.

ابراهيم درستي، نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران در رابطه با وضعيت کنوني اصناف در پي تعطيلات اداري کرونايي اظهار کرد: يک واحد صنفي که بدهکار است و چک دارد چگونه علاوه بر هزينههاي خانه و زندگي بايد حقوق کارمند، ماليات، عوارض شهرداري و ... را پرداخت کند؟

وي همه مشکلات را متوجه اصناف دانست و تاکيد کرد: بنده قبل از نماينده وزير، يکي از فعالان صنوف هستم. شما ببينيد اگر اضافه کار يک کارمند قطع شود، چه هياهويي ميکنند؛ ولي دائما کرکره اصناف را پايين ميکشند.

نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران افزود: در اين شش روز مگر معجزهاي اتفاق افتاد که مغازه ها بايد بسته شود؟ آبروي يک کاسب، اعتبار و دسته چک اوست که 50 سال رنج کشيده تا جمع شود؛ ولي متاسفانه همواره از اصناف به شکل ابزاري استفاده ميشود.

وي تاکيد کرد: ستاد کرونا و هيئت دولت بايد نهادي باشند که به حرف ها گوش ميدهند؛ خاصه امروز که وضعيت اصناف مشهود است؛ اما دولت نه تنها اين وضعيت را شاهد است؛ بلکه هيچ حمايتي هم صورت نميدهد.

درستي گفت: چک کسبه برگشت زده و ماليات هم اخذ شد. سازمان امور مالياتي با چه معياري 12 درصد افزايش براي اصناف داشت؟ آيا اين انصاف است؟ در سالي که اصناف کار نکردند و مسئولان امور مالياتي دم از يک توافق ميزنند. کدام توافق؟ هر کس با سازمان امور مالياتي چنين توافقي کرده است، قطعا صنفي نبوده است.

نماينده وزير صمت در اصناف کشور تصريح کرد: دولت با وجود اين ميزان از مشکل در ميان اصناف هيچ کاري نکرده است. ما تا امروز هم به اصناف تاکيد کردهايم که اجازه دهند به صورت ديپلماتيک و اداري مشکلات حل و فصل شود ولي گوش شنوايي از سوي دولت نيست.

درستي افزود: چرا سازمان امور مالياتي به خود اجازه ميدهد همه اصناف را با يک تير بزند در حالي که فقط پنج صنف ما فعال بودند. اين ماليات بايد فقط از فروشگاه هاي زنجيره اي و داروخانه ها يا بخش بنکداري دريافت ميشد نه از صنفي که بسته است.

وي يادآور شد: درخواست ما اين است که رئيس جمهور به واقع گفته هاي خود را به ياد بياورد. او در دولت خود بر توليد کننده ها دست گذاشت و پرسيد که چرا بايد ماليات 25درصدي بپردازند؟


درستي افزود: دولت آينده در حوزه وزارت صمت بايد با بخش خصوصي(اتاق اصناف، اتاق بازرگاني و اتاق تعاون) رايزني کند و درخواست داريم که اين قشر در تصميم سازي هاي دولت يک صندلي داشته باشد. دولت آينده وزيري براي وزارت صمت معرفي نمايد که درد اصناف را بداند.

منبع : راديو گفت و گو

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.