چرخ اقتصاد هر کشوري با فعاليت کارگاه هاي کوچک مي چرخد/ دلالان و واسطه ها، مواد اوليه را در اختيار يک عده خاص مي گذارند

اخبار ویژه

محدوديت هاي ضد کرونايي تهران يک هفته تمديد شد/ صنوف گروه هاي شغلي 2، 3 و 4 در تهران تعطيل هستند

اصناف قانون‎مدار هستند؛ اما در وضعيت دشوار اقتصادي قرار دارند/ واحد هاي صنفي آمادگي اجراي هرنوع پروتکل بهداشتي را دارند/ محدوديت هاي فعلي تا جمعه ادامه دارد، ادامه و يا توقف تعطيلي ها بزودي معلوم مي شود

بدون سلامتي؛ نه کسب وکاري و نه آينده اي وجود نخواهد داشت/ براي حمايت از شرايط بد اصناف، به جز تعطيلي بانک ها بايد راهکار بهتر و عاجل تري را جست

3

سعيد حياتي، رئيس اتحاديه فروشندگان چرم و لوازم کيف و کفش تهران:

چرخ اقتصاد هر کشوري با فعاليت کارگاه هاي کوچک مي چرخد/ دلالان و واسطه ها، مواد اوليه را در اختيار يک عده خاص مي گذارند

  • کد خبر : 92473
  • 1400/01/23

رئيس اتحاديه فروشندگان چرم و لوازم کيف و کفش، حمايت از توليدکنندگان خرد و کارگاهي را خواستار شد و اظهار داشت: چرخ اقتصاد هر کشوري به فعاليت کارگاه هاي کوچک و SME ها بستگي دارد، حمايت از اين کارگاه ها بايد در الويت هر دولتي باشد.

سعيد حياتي، رئيس اتحاديه فروشندگان چرم و لوازم کيف و کفش تهران با بيان مطلب فوق افزود: در حال حاضر مواد اوليه اي که توسط شرکت پتروشيمي کارون و بورس ارائه مي شود، تنها منجر به قوي تر شدن برخي از برندسالارها و توليدسالارها گرديده است. اين مواد در دست يک عده خاص قرار مي گيرد و تکليف مابقي توليدکنندگان کوچک در دست دلالان و واسطه ها قرار مي گيرد. ارائه مواد در بورس، تنها قيمت آن را بطور ناعادلانه بالاتر مي برد.

وي در ادامه بيان داشت: تهيه انواع کفش نيازمند چرم براي رويه و پيو جهت زيره مي باشد. تهيه پيو نيازمند روغن MDI است که از پتروشيمي کارون تهيه مي شود. متاسفانه توزيع اين روغن تنها به برندسالارها و توليدسالارها صورت مي گيرد، در حاليکه براي رونق اقتصاد نيازمند، فعاليت کارگاه هاي کوچک هستيم.

حياتي تصريح کرد: از مسئولان مي خواهم توليدکنندگان خرد را حمايت کند. تهيه مواد اوليه از طريق دلالان و واسطه هاي فعال در بورس، براي کارگاه هاي کوچک غير ممکن است و اين شرايط منجر به ورشکستگي خواهد شد. هر يک از کارگاه ها، تعدادي کارگر دارند که هر يک با چند سر عائله در حال کار هستند. ورشکستگي کارگاه هاي کوچک، بيکاري وسيعي در پي دارد، مسئولان به اين امر توجه ويژه اي را داشته باشند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.