فروشندگان لوازم خانگي با بي سابقه ترين رکود مواجه هستند/ دغدغه هاي کمبود مواد اوليه، توان توليد را گرفته است

اخبار ویژه

محدوديت هاي ضد کرونايي تهران يک هفته تمديد شد/ صنوف گروه هاي شغلي 2، 3 و 4 در تهران تعطيل هستند

اصناف قانون‎مدار هستند؛ اما در وضعيت دشوار اقتصادي قرار دارند/ واحد هاي صنفي آمادگي اجراي هرنوع پروتکل بهداشتي را دارند/ محدوديت هاي فعلي تا جمعه ادامه دارد، ادامه و يا توقف تعطيلي ها بزودي معلوم مي شود

بدون سلامتي؛ نه کسب وکاري و نه آينده اي وجود نخواهد داشت/ براي حمايت از شرايط بد اصناف، به جز تعطيلي بانک ها بايد راهکار بهتر و عاجل تري را جست

3

اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران :

فروشندگان لوازم خانگي با بي سابقه ترين رکود مواجه هستند/ دغدغه هاي کمبود مواد اوليه، توان توليد را گرفته است

  • کد خبر : 92470
  • 1399/12/18

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران از رکود بي سابقه کسب و کار در کشور گفته و بيان داشت: رکودي که اين روزها شاهد آن هستيم بي سابقه ترين روزهاي کسب و کار را مي گذراند. قدرت خريد مردم بسيار پايين است ، برخي از شرکت ها براي فروش کالاهايشان به انتظار مانده اند؛ اما مشتري نيست. در اين روزها که همه ساله مردم به دنبال تعويض و تغيير لوازم خانگي خود بوده اند، اکنون قدرت خريدي باقي نمانده که بخواهند لوازم خود را تعويض کنند و با همان وسيله روزگار مي سپارند.

اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران در آخرين وضعيت فعالان اين صنف بيان داشت: وضع اقتصادي براي کسبه ناگوار است. هزينه هاي سربار بقدري زياد است که توان افراد را کاهش داده و ادامه کار را براي فعالان صنفي گاه غيرممکن کرده است. تنها به دليل اينکه هر يک در زمينه اي سي چهل سال حضور داشته اند و امروز نمي توانند به سرعت تغيير شغل دهند، مجبورند تا تغيير شرايط به سمت بهتر شدن، ادامه دهند؛ ضمن اينکه فرزندان آنها علي رغم داشتن مدارک دانشگاهي به جهت کمبود کار، در حجره پدر مشغولند، هر دو از يک خانواده به اندازه يک فعال هم درآمد ندارند، همين عوامل خود موجب گرفتاري هاي زياد مي شود.

وي براي برون رفت از رکود فعلي، تزريق مواد اوليه را پيشنهاد داد و گفت: اگر دولت مواد اوليه را به بازار تزريق و زمينه صادرات را فراهم کند، توليدکننده به سرعت به توليد بيشتر روي مي آورد و با عرضه زياد، اولا در کشور موجب فراواني کالا و کاهش قيمت مي شود و از سوي ديگر صادرات باعث ارزآوري براي کشور مي گردد.

پازوکي تصريح کرد: متاسفانه در حال حاضر به دليل دغدغه هاي کمبود مواد اوليه، توان توليد نيست و توليدکننده از سرمايه گذاري مي هراسد و فرار مي کند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.