در فروشگاه هاي زنجيره اي خبري از ارايه خدمات متفاوت و امکانات مناسب نيست/ تا 10 روز آينده قيمت مرغ کاهش خواهد يافت

اخبار ویژه

مشارکت بخش خصوصي در قيمت گذاري کالاها/ از نيروهاي بسيج براي کنترل و نظارت بر بازار استفاده مي‌شود

چرخ اقتصاد هر کشوري با فعاليت کارگاه هاي کوچک مي چرخد/ دلالان و واسطه ها، مواد اوليه را در اختيار يک عده خاص مي گذارند

فعالان کالاي خواب در شرايط خوبي نيستند/ رکود اصناف، رکود قشر عظيمي از فعالان اقتصادي است

3

مهدي يوسف خاني، رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي تهران:

در فروشگاه هاي زنجيره اي خبري از ارايه خدمات متفاوت و امکانات مناسب نيست/ تا 10 روز آينده قيمت مرغ کاهش خواهد يافت

  • کد خبر : 92393
  • 1399/12/05

رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي تهران در خصوص عملکرد فروشگاه هاي زنجيره اي اظهار داشت: فروشگاه هاي زنجيره اي با هدف ارائه خدمات متفاوت و مناسب به مردم تشکيل شد؛ اما آنچه در مسير اتفاق افتاد، تبديل شدن آنها به سوپر مارکتي بزرگتر از ديگر خرده فروشان با کالاهاي بيشتر بود،لذا نه خبري از خدمات و رفاه بيشتر براي مصرف کننده است و نه امکانات و خدماتي متفاوت تر.

مهدي يوسف خاني، رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي تهران با بيان مطلب فوق افزود: ايجاد فروشگاه هاي زنجيره اي در مجموع کاملاً به زيان اصناف منجر شد، بطوريکه تعطيلي و بيکاري عده بسياري از خرده فروشان و کارگران شاغل آنها را در پي داشت. اگر رسالت اين است، نباشد بسيار بهتر خواهد بود.

وي در ادامه گفت: فروشگاه هاي زنجيره اي با درج قيمت هايي بدون منبع و ماخذ براي اقلام خود، مشتريان را به نوعي گول مي زنند به طور مثال قيمت برنج ايراني در هر کيلو 18 هزار تومان تعيين مي شود در حاليکه با هر شکل احتساب، کمتر از 29 هزار تومان در کيلو نيست. قيمت 18 هزار توماني نه اين است که با برنج خارجي مخلوط شده و به جاي برنج ايراني به خورد مشتري مي دهند؟ يا اينکه تخفيفات 50 تا 60 درصدي بر روي هر کالا!!! آيا امکان پذير است؟ اين کالاها را از کجا تهيه مي کنند که مي توانند اين گونه تخفيف بدهند؟ آيا دروغ گويي ملاک عمل براي فروش است ؟

يوسف خاني با بيان اينکه هيچ نظارتي بر فعاليت اين فروشگاه ها نيست تصريح کرد: بدون تعهد کسب و کار کردن، کار فرد بي تعصب به هموطن است. با اين کار فقط عده اي فعال صنفي را بيکار کردند. هيچ نظارتي بر فعاليت فروشگاه هاي زنجيره اي نيست در حاليکه خرده فروشان تحت نظارت اتحاديه هاي خود کار مي کنند و دائم از طريق بازرسان رصد شده و در صورت تخلف و شکايت مشتريان به اين مشکل رسيدگي مي شود. فروشگاههاي زنجيره اي در تمامي کشورهايي که اين سبک از خريد و فروش را دارند، قاعده اي مشخص و معلوم دارد ، فضايي کاملا مناسب در متراژِ معلوم و خدماتي در خور فروشگاه هاي زنجير ه اي را ارائه مي دهند. کاملاً بر حوزه اين فعاليت نظارت دارند.

رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي تهران در رابطه با قيمت مرغ در واحدها ي صنفي بيان داشت: اکنون روزانه بيش از 500 تا 600 تن مرغ در بازار عرضه مي شود که با قيمت 20 هزار 400تومان به مشتريان ارائه مي شود. در برخي از فروشگاه ها مرغ کيلويي 29 تا 30 هزار تومان عرضه مي شود که توصيه مي کنيم مردم از اين افراد که از شرايط موجود سوء استفاده مي کنند، خريد نکنند. اين نويد را به مردم عزيز مي دهم تا 10 روز آينده قيمت مرغ کاهش خواهد يافت.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.