بايد مانع از معاملات طلاي دست دوم شويم

اخبار ویژه

آيين تکريم و تجليل از خانواده شهداي اصناف برگزار شد

بازار خودرو نيازمند واردات خودروهاي کارکرده و نو با تعرفه 20 تا 30 درصدي است

اولين جلسه کميسيون امور اجتماعي و فرهنگي اتاق اصناف تهران برگزار شد

3

ابراهيم محمد ولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران:

بايد مانع از معاملات طلاي دست دوم شويم

  • کد خبر : 92286
  • 1399/11/11

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران تاکيد کرد: طلاي دست دوم از منظر اتحاديه سازندگان طلا، معنايي ندارد. اين کالا پس از اين که از مشتري خريداري مي شود بايستي در دستگاه گذاشته، آب شود و مجدد به کارگاه ساخت برگردد تا ضمن اشتغالزايي، چرخه صنعت اين شغل را بچرخاند؛ لذا بايد مانع از معاملات طلاي دست دوم شويم.

ابراهيم محمد ولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: ادله اتحاديه بر اين است که همه مردم مي توانند کالاي دست دوم از کالاي نو را تشخيص دهند، فرش، مبلمان و ديگر کالاها را مي توانيم به راحتي تشخيص دهيم اما آيا تشخيص طلاي نو از دست دوم هم به همين آساني است. طلا تنها کالايي است که تشخيص آن از سوي کارشناسان خبره اين صنف انجام مي شود.

او افزود: در بسياري از موارد افرادي که عضو اتحاديه نيستند و به دلايل مختلف نتوانسته اند پروانه بگيرند، وارد عرصه خريد و فروش دست دوم اين کالا مي شوند و گاها جنس بدل را به جاي نو مي فروشند در حاليکه اگر افراد از فروش کالاي دست دوم منع شوند شاهد اين گونه زيان ها در جامعه نخواهيم بود؛ لذا از سازمان صمت درخواست داريم با اتحاديه همکاري کند تا مانع از معاملات فروش دست دوم طلا شويم.

محمدولي تصريح کرد: متاسفانه سازمان صمت با اينکه ابزارهاي مورد نياز براي جلوگيري از اين تخلف را دارد با تمام تلاش هايي که اتحاديه انجام داده، همکاري لازم را ندارد و عنوان مي کند، هر کالايي در کشور دست دوم دارد، طلا نيز مانند ديگر کالاهاست .

وي در ادامه بيان داشت: با توجه به اينکه در دو سال گذشته ، قيمت اين کالا روز به روز در حال افزايش بوده است و مردم به جهت سرمايه گذاري آن را خريده و در صندوق هاي امانات خود به جهت بالا بردن منافع مادي حفظ کرده اند و اکنون در هفته هاي اخير با ارزان شدن هر گرم از طلا رو به رو شده اند لذا تصميم به فروش آن در بازار گرفته اند. قائدتاً بايد انتظار داشته باشيم که اين طلاها به چرخ سازندگان صنعت طلا بيايد و مجدد پس از ساخت جديد به گردونه فروش و عرضه بازگردد که البته انتظار بجايي است اما هنوز اين اتفاق به طور شايسته رخ نداده است؛ چرا که آنچه باعث شده طلاي دست دوم از خانه اي به خانه اي ديگر برود، فروش غيرقانوني فروشندگان طلاي دست دوم است.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران با تاکيد بر اهميت صنعت طلا در کشور بيان داشت: صنعت ساخت و ساز طلا در کشور از جمله صنايعي است که ارزش هاي بسياري در بخش هاي مادي، فرهنگي و اشتغال زايي و توسعه هنر دارد، البته هميشه فعاليت در اين صنعت بسيار با ارزش، دستخوش تغييرات ناشي از نوسانات اقتصادي بوده است. طلا تنها کالايي است که مي توان مانند پول ملي کشور از آن در معاملات و تهاتر استفاده کرد. اين صنعت و يا هنر ساخت بشر همواره در بالا رفتن و يا پايين آمدن ديگر کالاها در کشور تاثير بسزايي داشته است.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.