انگيزه پايين مردم براي تغيير و تعويض دکوراسيون داخلي موجب کسادي بازار صنف شده است

اخبار ویژه

مشارکت بخش خصوصي در قيمت گذاري کالاها/ از نيروهاي بسيج براي کنترل و نظارت بر بازار استفاده مي‌شود

چرخ اقتصاد هر کشوري با فعاليت کارگاه هاي کوچک مي چرخد/ دلالان و واسطه ها، مواد اوليه را در اختيار يک عده خاص مي گذارند

فعالان کالاي خواب در شرايط خوبي نيستند/ رکود اصناف، رکود قشر عظيمي از فعالان اقتصادي است

3

بهروز ميلاني، رئيس اتحاديه تزئينات داخلي ساختمان تهران:

انگيزه پايين مردم براي تغيير و تعويض دکوراسيون داخلي موجب کسادي بازار صنف شده است

  • کد خبر : 92277
  • 1399/11/08

رئيس اتحاديه تزئينات داخلي ساختمان تهران از کسادي و رکود کار اعضاي اين صنف در بازار فعلي گفته و بيان داشت: با توجه به اينکه هر ساله در ماه هاي پاياني سال، مردم با انگيزه زياد سعي در تغيير و تعويض دکوراسيون منزل از جمله پرده –لمينت- کابينت و کاغذ ديواري و ... مي نمودد ، متاسفانه در حال حاضر به جهت شيوع ويروس کرونا و امتناع از رفت و آمدهاي شهري، اين انگيزه بسيار کاهش يافته است.

بهروز ميلاني، رئيس اتحاديه تزئينات داخلي ساختمان تهران گفت: به دليل اين که ديد و بازديدها بسيار محدود و کم شده، نياز به تامين کالاهاي تزئينات ساختماني براي مردم کاهش يافته است در حالي که روزهاي بهمن ماه هر سال شاهد مراجعات بسياري از افراد به واحدهاي صنفي اين اتحاديه بوديم اما امسال هنوز خبري از اين تقاضاها نيست و بازار کساد است .

او در بيان مشکلات و چالش هاي اين حوزه بيان داشت: گراني و عدم دسترسي به مواد اوليه مورد نياز براي توليد از جمله مواردي است که شرايط اقتصادي، خصوصاً توليد را براي بخش خصوصي سخت کرده است. زماني که مواد اوليه گران به دست توليدکننده برد، از سويي محصول توليد شده گران مي شود و از سوي ديگر تقاضا براي آن کالا کاهش مي يابد در نتيجه فروش کم و چرخه اقتصادي کند مي چرخد و مردم از کالاهاي نيمه مستعمل خود استفاده مي کنند؛ لذا بازار رونق خود را از دست مي دهد.

ميلاني تاکيد کرد: اگر دولت از توليدکننده حمايت کند و يا تسهيلاتي براي توزيع کننده جهت ارائه محصولات به شکل تقسيطي به مصرف کننده در نظر بگيرد باعث خواهد شد تا توليد و توزيع کننده به واسطه حمايت دولت، کالاهاي خود را با فراغ بال بيشتر و همچنين با بازپرداخت هاي طولاني به مصرف کننده اختصاص دهند و همين امر موجب رونق خواهد شد وگرنه توليدي يا توزيع کننده به تنهايي نمي تواند متحمل مشکلات زياد فعلي باشد. ادامه اين روند يا توليد را کند يا متوقف مي کند و يا اينکه ناچار مي شوند با ورشکستگي دست و پنجه نرم کنند..

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.