هفتمين نمايشگاه بين المللي امپکس 27 بهمن برگزار مي شود/ علي رغم تمام مشکلات، تلاشگران صنعت کفش سنگر اقتصادي را خالي نکردند/ با حمايت دولت، صادرات بسيار ارزنده اي خواهيم داشت

اخبار ویژه

انحصار مواد اوليه، اساسي ترين علت رکود/ کارگاه هاي کوچک، نبض اصلي اقتصاد خرد هر کشور صنعتي را تشکيل مي دهند

مشارکت بخش خصوصي در قيمت گذاري کالاها/ از نيروهاي بسيج براي کنترل و نظارت بر بازار استفاده مي‌شود

چرخ اقتصاد هر کشوري با فعاليت کارگاه هاي کوچک مي چرخد/ دلالان و واسطه ها، مواد اوليه را در اختيار يک عده خاص مي گذارند

3

رسول شجري، رئيس اتحاديه کفش هاي دست دوز تهران:

هفتمين نمايشگاه بين المللي امپکس 27 بهمن برگزار مي شود/ علي رغم تمام مشکلات، تلاشگران صنعت کفش سنگر اقتصادي را خالي نکردند/ با حمايت دولت، صادرات بسيار ارزنده اي خواهيم داشت

  • کد خبر : 92276
  • 1399/11/08

رئيس اتحاديه کفش هاي دست دوز تهران از برگزاري هفتمين نمايشگاه بين المللي امپکس خبر داد و گفت: از آنجايي که نمايشگاه بين المللي امپکس هرساله با نيت معرفي توليدات ايراني و توليدکنندگان اشتغال ساز برگزار مي شود، امسال نيز با رعايت کامل پروتکل هاي بهداشتي به جهت شيوع ويروس کرونا با همت بيش از 100 شرکت کننده و نظارت کامل اتحاديه و شرکت نمايشگاهي بين المللي ايران در سالن هاي خليج فارس( 40 -41) از 27 بهمن به مدت 4 روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعداز ظهر برگزار مي شود.

رسول شجري، رئيس اتحاديه کفش هاي دست دوز تهران بيان داشت: در نمايشگاه امپکس هر ساله تلاش مي کنيم نمايندگاني از سوي توليدکنندگان کيف و کفش چرم طبيعي و مصنوعي، مواداوليه صنايع چرم سازي، ماشين آلات کشاورزي، توزيع کنندگان و صنايع وابسته و... را در کنار يکديگر جمع نماييم تا با حضور خود در صحنه اقتصادي، قوت قلبي باشند براي تمامي مشتاقان اين صنعت. ما توليدکنندگان بسيار قدرتمندي در اين حوزه داريم که اگر فرصت هاي اقتصادي خوبي برايشان فراهم شود، توان و قدرت مضاعفي براي شکوفايي تمامي ايده ها در اين صنعت خواهند يافت از اين رو بايد گفت اين فعالان با وجود مشکلات بسيار زيادي که در سال 99 در تمامي حوزه هاي توليد، عرضه و مواد اوليه داشتيم اما سنگر اقتصادي خود را حفظ و تا حد ممکن اين صحنه را خالي نکردند.

وي با تاکيد بر کمبود و گراني مواد اوليه در صنعت چرم و کفش و کيف بيان داشت: مواد اوليه براي صنعت چرم يا بسيار گران شده و يا اينکه ناکافي است. گراني بيش از حد مواد اوليه منجر به گراني محصول تمام شده خواهد شد و در نتيجه متقاضي به جاي خريد دو جفت کفش در سال به خريد يک دست قناعت مي کند، بنابراين 50 درصد از تقاضاي جامعه از دست توليد کننده خارج مي شود و بسياري از افراد به جهت کاهش داد و ستداز صحنه توليد کم کم خارج مي شوند.

شجري تاکيد کرد: هر چند اتحاديه در سال جاري با وجود گراني هاي بسيار زياد، با حمايت از اعضاي خود سعي در حفظ ساختار کلي داشته است اما براي حمايت از توليدکننده ضرورت حمايت دستگاه هاي حکومتي و دولتي از اين توليدکنندگان کاملا احساس مي شود.به تنهايي نمي توان به جنگ تمامي مشکلات رفت.

رئيس اتحاديه کفش هاي دست دوز تهران تصريح کرد: از تمامي سازمان ها و وزارت خانه هايي که مي توانند اين توليدکنندگان زحمتکش را حمايت کنند مي خواهيم تا در عرصه دسترسي آسان تر به مواد اوليه و توسعه صارات به بازارهاي ممکن و مرزي، دست توليد کننده را بگيرند. در حال حاضر اقلام چيني بازارهاي منطقه را در سيطره خود دارد؛ اما کيفيت کالاهاي شان با کالاهاي ايراني به هيچ عنوان قابل مقايسه نيست، ما مي توانيم با حمايت دولت ، صادرات بسيار ارزنده اي داشته باشيم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.