استانداردسازي کسب و کارهاي اينترنتي کليد دستيابي به عملکرد موفق/ ناظران کسب و کارهاي اينترنتي بايد اتحاديه هاي صنفي باشند

اخبار ویژه

مشارکت بخش خصوصي در قيمت گذاري کالاها/ از نيروهاي بسيج براي کنترل و نظارت بر بازار استفاده مي‌شود

چرخ اقتصاد هر کشوري با فعاليت کارگاه هاي کوچک مي چرخد/ دلالان و واسطه ها، مواد اوليه را در اختيار يک عده خاص مي گذارند

فعالان کالاي خواب در شرايط خوبي نيستند/ رکود اصناف، رکود قشر عظيمي از فعالان اقتصادي است

3

علي اژدرکش، رئيس کميسيون اقتصادي اتاق اصناف و رئيس اتحاديه کفش هاي ماشيني و لاستيکي تهران:

استانداردسازي کسب و کارهاي اينترنتي کليد دستيابي به عملکرد موفق/ ناظران کسب و کارهاي اينترنتي بايد اتحاديه هاي صنفي باشند

  • کد خبر : 92274
  • 1399/12/09

رئيس کميسيون اقتصادي اتاق اصناف و رئيس اتحاديه کفش هاي ماشيني و لاستيکي در ارتباط با رشد و گسترش کسب و کارهاي اينترنتي و عوامل موثر بر عملکرد آنها گفت: به تنهايي با راه‌اندازي يک اتحاديه تنها براي صدور مجوز جهت کسب و کارهاي اينترنتي کاملا مخالف هستم. معتقدم هر يک از اتحاديه ها بايد رسته اي در اتحاديه خود براي مشتاقان به فعاليت در حوزه کسب و کارهاي مجازي داشته باشند تا تمام استانداردهاي لازم در نظر گرفته شود.

علي اژدرکش، رئيس کميسيون اقتصادي اتاق اصناف و رئيس اتحاديه کفش هاي ماشيني و لاستيکي اظهار داشت: ما مي توانيم به راحتي بر تمام خريد و فروش هاي افراد نظارت کنيم همانگونه که در حال حاضر بر روي صنف خود ناظر هستيم و تا جايي که توان داشته باشيم اجازه تخلف را نمي دهيم.

وي با اشاره به ايرادات بسيار زيادي که به کسب و کارهاي اينترنتي وارد است تاکيد کرد: در تمام دنيا در فضاي مجازي، ابزارآلات و روش هاي نظارتي زيادي وجود دارد. اگر ميخواهيم کسب و کار جديدي را راه اندازي کنيم بايد ابتدا قوانين و بسترهاي مناسب آنها را فراهم آوريم. تنها به صرف اينکه به هر فردي که مشتاق باشد در فضاي مجازي فعاليت کند نمادي صادر شود نمي توانيم آن فضا را کسب و کار نوين اعلام کنيم. هر کسب و کاري نياز به قوانين خاص خود دارد؛ بنابراين اگر اتحاديه ها خود ناظر بر افرادي باشند که در فضاي مجازي فعاليت مي کنند مي توانند به راحتي مشکلات آن را نيز برطرف کنند.

رئيس کميسيون اقتصادي اتاق اصناف تهران تاکيد کرد: در همين رابطه حتي مي توان در حوزه کسب و کارهاي خانگي با استانداردسازي شرايطي را فراهم نماييم که اين کسب و کارها هرکدام در حوزه خود در شبکه فروش هاي مجازي اتحاديه هاي همان کالا بتوانند فعاليت کنند به طور مثال صنايع دستي توليدي خاص خانم هاي خانه دار مي تواند تحت نظارت اتحاديه صنايع دستي هدايت شوند. اگر در تمام زمينه ها بتوانيم تمامي استانداردهاي لازم را رعايت کنيم به راحتي مي توان با قاچاق کالا ها مبارزه کرد. کسب و کار خانگي را ساماندهي نمود، فضاي مجازي را ارتقا داد و سطح دانش و علم در حوزه تکنولوژي بشر را رشد و سرعت داد.

اژدرکش با اشاره به اينکه اتحاديه ها مي توانند در کنار اعضاي فعال خود، برايشان هم همراه باشند و هم موارد قانوني را کاملاً آموزش و گوشزد نمايند گفت: ما نمي خواهيم در يک بخش نيمه دولتي بخش خصوصي ديگري راه اندازي کنيم. ما تنها از بخش خصوصي که زير نظرمان فعاليت ميکنند حمايت کرده و مسير و بستر را برايشان آماده مي کنيم. استانداردها را به آنها آموزش مي دهيم و از سويي خيلي از موارد را از آنها ياد مي گيريم؛ بنابراين اتحاديه کفش هاي ماشيني نه تنها به استقبال کار و فعاليت در فضاي مجازي مي رود بلکه در کنار اعضاي خود در قالب يک سايت بسيار پر کاربرد توانسته همه قالب هاي توليد در تمام امور کيف و کفش و مواد اوليه را با حضور اعضاي فعال خود راه اندازي کند.

او ادامه داد: هر يک از افراد فعال در کسب و کار مي توانند با عضويت در اين سايت با مشتريان خود در ارتباط باشند. اين نکته ضروري است که جايگاهي به نام اتحاديه ميتواند هم حمايت گر باشد و هم مسير و راه درست را به اعضا آموزش دهد. در کنار عضو خود بماند؛ هرچند که تنها حضور در اين سايت ها به دليل فروش و دادوستد نيست و در بسياري از موارد ميتوان از معاملات و داد و ستد هايي که اعضا با يکديگر انجام ميدهند درسهاي کسب و کار را آموخت. در اين روش مي توانيم انتظار داشته باشيم افرادي که تمايل دارند در اين حوزه فعاليت داشته باشند و تمام معلومات خود را به ديگر دوستان عضو سايت آموزش دهند.

اژدرکش افزود: سايت اتحاديه کفش هاي ماشيني که تا اواخر سال 1399 کار خود را با قدرت و سرعت پيش خواهد برد در نظر دارد تمام افراد فعال در حوزههاي مختلف بنکداري، خرده فروشي، عمده فروشي، توليد مواد اوليه که با يکديگر مي توانند در حوزه مجازي رقابت و فعاليت داشته باشند را به يکديگر معرفي کند. ما در آينده اي نه چندان دور شاهد رقابت بسيار سالم، رشد بسيار عالي و تخلف بسيار کم در حوزه توليد، توزيع و مواد اوليه خواهيم بود. بايد دست در دست يکديگر دهيم تا از تکنولوژي براي پيشرفت بشريت نهايت استفاده را بنماييم. خريد در فضاي مجازي براي افراد جذاب تر و آسان تر است. افراد با خيالي راحت در محيط کار و منزل به انتخاب کالا، رنگ، جنس و تمام خصوصيات مورد نظر خود مي پردازند.

رئيس اتحاديه کفش هاي ماشيني و لاستيکي تهران با اشاره به ضرورت به کارگيري تمامي علوم نوين گفت: در تمام دنيا تکنولوژي در حال توسعه و پيشرفت است به گونه ايي که هر روز شاهد ايجاد انواع و اقسام ماشين آلات، خدمات و علوم هستيم. از جمله اين علوم ميتوان به تغيير و تحول شگرف در سيستم بانکي دنيا اشاره کرد. از آنجا که انسان ها دائماً به داد و ستد مشغول هستند بنابراين به فضاي بانکي بسيار نيازمندند. شبکه هاي آنلاين مجازي بانک ها در دهه گذشته بقدري با سرعت پيشروي کرد که آنچه ناممکن بود را براي بشر ممکن ساخت. تبادل معاملات همچنين پول، ارز و پول هاي ديجيتالي از طريق شبکه هاي آنلاين در جهان باعث رخداد شگرفي شد. انسان، نه بايد و نه مي تواند در مقابل پيشرفت بشر مقاومت کند؛ بنابراين لازمه راحتي و رسيدن به کمال عبور از تکنولوژي هاي برتر در هر عرصه و هر زمان مي باشد.

اژدرکش در ادامه بيان داشت: آنچه امروزه زندگي بشر را تحت الشعاع خود قرار داده ورود شبکه هاي مجازي و کسب و کار اينترنتي در دنياي فعلي است. شبکه هاي اينترنتي که شامل فروش هاي سوشيال مديا و فروش هاي لاين شاپ ها هستند هر يک به نوعي فعاليت کاملاً مجزايي دارند. لاين شاپ ها، داراي مجوز از سازمان ها، ارگان ها و مراکزي هستند که اجازه صدور مجوز در اين شبکه گسترده و وسيع را دارند و به تبع اين نوع فروش ها خاص يکسري از فعالان اقتصادي در عرصه مجازي است؛ اما فروش سوشال مديا که فروش هاي خانگي را شامل ميشود نيز از جمله کسب وکارهايي است که قشر وسيعي از افراد را با تخصص و يا علاقه و علم نسبت به اين نوع داد و ستد ها به وجود آورده است. در لاين شاپ ها ميتوان به تخفيفات و آفرهايي که در پايان تمامي فصول در همه کشورها به وجود ميآيد اشاره کرد، جمعه سياه از جمله روزهايي است که تخفيفات بسيار زيادي براي انواع و اقسام کالاها و اجناس گذاشته ميشود. متاسفانه جمعه سياه در دو هفته آخر آذر ماه برگزار شد که به جهت اينکه تعطيلات با هوشمندي کامل انجام نشده بود اين خريدها توسط بسياري از هموطنان ما به جاي اينکه از واحدهاي صنفي داخل کشور انجام شود از سايت هاي خارجي صورت گرفت و سود هنگفتي به جيب ديگر افراد رفت.

رئيس کميسيون اقتصادي اتاق اصناف تهران با بيان اينکه تکنولوژي با سرعت تمام جوانب زندگي ما را با يکديگر در هم آميخته است تاکيد کرد: بايد با تکنولوژي همراه و هماهنگ باشيم. تاسيس دولت الکترونيک از جمله مثال هايي است که مي توان بخوبي به ورود تکنولوژي در ابعاد وسيع اشاره کرد. امروزه در تمام دنيا افراد با فضاي مجازي زندگي مي کنند؛ همچنين مي توانيم جايگزين شدن اسنپ و تپسي به جاي آژانس هاي حمل مسافر را مثال بزنيم بطوريکه افراد با داشتن يک برنامه در تلفن همراه خود ميتوانند هر جايي که قرار دارند وسيله نقليه خود را انتخاب و با مبلغ کاملاً مشخص به مکان مورد نظر سفر کنند. سفرهاي شهري امروز با انواع خودرو ها و اپليکيشن هاي مختلف امکان پذير است در حالي که در گذشته نه چندان دور هيچ وقت نمي توانستيم تصور کنيم مي توانيم با تلفن همراه خود ماشين مورد نظرمان را انتخاب و به مقصد مورد نظر نقل مکان کنيم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.