با تداوم ثبات بازار ارز تا پايان سال، روندي آرام با اندکي نوسان براي بازار طلا خواهيم داشت

اخبار ویژه

مشارکت بخش خصوصي در قيمت گذاري کالاها/ از نيروهاي بسيج براي کنترل و نظارت بر بازار استفاده مي‌شود

چرخ اقتصاد هر کشوري با فعاليت کارگاه هاي کوچک مي چرخد/ دلالان و واسطه ها، مواد اوليه را در اختيار يک عده خاص مي گذارند

فعالان کالاي خواب در شرايط خوبي نيستند/ رکود اصناف، رکود قشر عظيمي از فعالان اقتصادي است

3

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر و سکه تهران:

با تداوم ثبات بازار ارز تا پايان سال، روندي آرام با اندکي نوسان براي بازار طلا خواهيم داشت

  • کد خبر : 92243
  • 1399/11/01

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و سکه تهران گفت: اگر روند بازار ارز ثبات را تا پايان سال حفظ کند، بايد منتظر روندي آرام با اندکي نوسان براي بازار طلا باشيم.

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر و سکه تهران با اشاره به ريزش سنگين و صعود مجدد قيمت طلا اظهار کرد: اين رويه به دليل اثر مستقيم انس جهاني و ارز بر بازار طلاست و البته تقاضا هم درصد اندکي اثر گذار مي باشد که نمونه آن را در يکي دو ماه گذشته شاهد بوديم.

وي اين روند را هميشگي خواند و تاکيد کرد: حداقل تا پايان سال انتظار داريم اگر سمت و سوي ارز در مسير آرامش باشد، طلا در مسير مشابه با نوسانات جزئي حرکت کند.
محمدولي نوسانات اندک در قيمت طلا را امري مسبوق به سابقه خواند و گفت: اگر بازار ارز دچار رخدادهاي خاص و نوسانات آنچناني شود، طلا هم در همين کانال حرکت خواهد کرد.
رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر و سکه تهران از تحرکات انس جهاني طي روزهاي گذشته سخن گفت و ادامه داد: انس از 1900 به 1837 دلار رسيد که يکي از دليل شايد به تغيير و تحولات سياسي امريکا باز گردد.
محمدولي گفت: پيش بيني مي کنيم اگر بازار ارز در همين مسير باشد، طلا هم تا اسفند ما در سطح فعلي خود را حفظ کند و شايد 2 الي 5 درصد نوسان هميشگي داشته باشد.
وي در خصوص اينکه اعلام قيمت قطعي براي دلار که از دهان روحاني رسانه اي شده است، اظهار کرد: اگر اين اتفاق بيفتد، اختيار در يد دولت است و طبيعتا انتظار داريم درصدي از قيمت طلا کاهشي شود.
محمدولي در نهايت تصريح کرد: پيش بيني قيمت کاري سخت است و وقتي با کاهش ارز روبه رو نباشيم، همه پيش بيني هاي امروز برهم مي خورد.
رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و سکه تهران ضمن اعلام قيمت گذاري ها تا آخر وقت ديروز گفت: هر قطعه سکه طرح جديد 10 ميليون و 170 هزار تومان و سکه طرح قديم 9 ميليون و 500 هزار تومان مي باشد.
محمدولي با اعلام قيمت 5 ميليون و 500 هزار تومان براي نيم سکه و 3 ميليون و 400 هزار تومان براي ربع سکه، ادامه داد: سکه گرمي در مرز ميليون تومان است.

منبع : راديو گفت و گو

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.