بسيج اصناف با انحصارگري و مافياي اقتصادي بشدت برخورد مي کند

اخبار ویژه

مشارکت بخش خصوصي در قيمت گذاري کالاها/ از نيروهاي بسيج براي کنترل و نظارت بر بازار استفاده مي‌شود

چرخ اقتصاد هر کشوري با فعاليت کارگاه هاي کوچک مي چرخد/ دلالان و واسطه ها، مواد اوليه را در اختيار يک عده خاص مي گذارند

فعالان کالاي خواب در شرايط خوبي نيستند/ رکود اصناف، رکود قشر عظيمي از فعالان اقتصادي است

3

دکتر غلامرضا حسن پور، رئيس سازمان بسيج اصناف، بازاريان و فعالان اقتصادي کشور:

بسيج اصناف با انحصارگري و مافياي اقتصادي بشدت برخورد مي کند

  • کد خبر : 92241
  • 1399/11/01

رئيس سازمان بسيج اصناف، بازاريان و فعالان اقتصادي کشور در نشست سالانه هيات هاي انديشه ورز بسيج اصناف و بازاريان سراسر کشور که با حضور روساي سازمان هاي بسيج اصناف و روساي اتاق هاي اصناف کشور امروز صبح در مشهد آغاز به کار کرد گفت: تدوين دقيق و واقعي برنامه هفتم توسعه کشور بر مبناي گام دوم انقلاب، تمدن نوين اسلامي را به ارمغان خواهد آورد

دکتر غلامرضا حسن پور، رئيس سازمان بسيج اصناف، بازاريان و فعالان اقتصادي کشور در اين مراسم که صبح امروز در مشهد مقدس برگزار شد افزود: در تدوين اين برنامه نقش اصناف بازاريان و فعالان اقتصادي با عنوان مردمي کردن اقتصاد بايد مدنظر باشد و به همين منظور نقطه نظرات اعضاي هيئت هاي انديشه ورز بسيج اصناف و بازاريان به عنوان ويرايش اول به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارايه و دراين نشست دوروزه به مشورت گذاشته شده و نقطه نظرات تکميلي نيز تقديم مجمع تشخيص مصلحت نظام خواهد شد.

وي تاکيد کرد: متاسفانه در برنامه هاي شش گانه گذشته توجهي به اصناف نشده و اين قشر عظيم که به فرموده امام راحل بازوان قدرتمند نظام هستند مورد غفلت قرارگرفته اند. يقينا براي اجراي برنامه هفتم توسعه نياز به دولت جوان حزب اللهي داريم که به توفيق الهي و بصيرت مردم محقق خواهد شد.

اقدامات بسيج اصناف درمقابله با کرونا

وي با بيان اينکه اصناف و بازاريان درمقابله با کرونا خوش درخشيدند تاکيد کرد: طي اين مدت بسيج اصناف با به کارگيري تمام ظرفيت ها و مديريت راهبردي به توفيق الهي تهديد را به فرصت تبديل و در سال 99 کارنامه درخشاني ارائه نمود.

شکستن انحصار توليد پارچه ملت بلون

دکتر حسن پور اظهارداشت: انحصارپارچه ماسک با توليد پارچه ملت بلون (ماده اوليه توليد ماسک باکيفيت) به همت بسيج اصناف وسرمايه گذاري بخش خصوصي شکسته شد.

وي گفت: بسيج اصناف به همه انحصارگران در بخش هاي اقتصادي اعلام مي دارد که از فکر انحصار و فشار برمردم دست بردارند؛ زيرا در غير اين صورت همانند مبحث ماسک و اکسيژن، بسيج اصناف با بکارگيري سرمايه گذاران و صنعتگران انحصار را در همه ابعاد خواهد شکست و مردم را از اين مافياي اقتصادي نجات خواهد داد.

او افزود: در بحث توزيع نيز شبکه بزرگ و مردمي کاسبان امين در سراسر کشوردر حال تکميل است که نمونه موفق عملکرد اين شبکه توزيع مرغ منجمد بود که باعث کاهش قيمت اين محصول گرديد.به گفته ويدرآينده اين شبکه گسترده در توزيع اقلام اساسي نقش خود را ايفا خواهد کرد.

تشکيل 300 گروه جهادي

حسن پور همچنين گفت: وي يکي ازکارهاي اساسي راه اندازي بيش از سيصد گروه جهادي تخصصي بسيج اصناف بود در قالب کاروان هان جهادي براي اعزام به مناطق کم برخوردار بويژه روستاها بود که ان شاءلله به هزارگروه افزايش خواهديافت.

بهره برداري از کارخانه توليد چادر مشکي در دهه فجر

رئيس سازمان بسيج اصناف، بازاريان و فعالان اقتصادي کشوردر ادامه تصريح کرد: توليد پارچه چادر مشکي در سال جهش توليد در دستورکار ما قرار گرفت و ان شاءلله 15 بهمن امسال مصادف به ميلاد حضرت زهرا( س ) و مقارن با دهه فجر اولين محصول کارخانه هاي زرين خوانسار با پشتيباني سازمان بسيج اصناف و بازاريان وفعالان اقصادي کشور به بهره برداري خواهد رسيد.

وي در پايان ضمن توصيه به همه مردم براي رعايت بيشتر پروتکل هاي بهداشتي گفت: کاهش فوتي هاي کرونا و مبتلايان در ايران علي رغم همه پيش بيني ها به برکت دعاي خير حضرت زهرا (س) در ايام فاطميه بود و از خداوند متعال ميخواهيم به دعاي خير اهل بيت بويژه ولي نعمتان حضرت امام رضا ريشه اين ويروس منحوس خشکيده شود.

منبع : پايگاه اطلاع رساني بسيج اصناف کشور

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.