رشد 5 هزار توماني قيمت گوشت در 2 روز اخير/ قاچاق گوشت در مرزهاي غربي افزايش دارد

اخبار ویژه

مشارکت بخش خصوصي در قيمت گذاري کالاها/ از نيروهاي بسيج براي کنترل و نظارت بر بازار استفاده مي‌شود

چرخ اقتصاد هر کشوري با فعاليت کارگاه هاي کوچک مي چرخد/ دلالان و واسطه ها، مواد اوليه را در اختيار يک عده خاص مي گذارند

فعالان کالاي خواب در شرايط خوبي نيستند/ رکود اصناف، رکود قشر عظيمي از فعالان اقتصادي است

3

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران:

رشد 5 هزار توماني قيمت گوشت در 2 روز اخير/ قاچاق گوشت در مرزهاي غربي افزايش دارد

  • کد خبر : 92238
  • 1399/10/30

رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران گفت: با افزايش تقاضا در 2 روز اخير قيمت گوشت گوسفندي در بازار حدود 5 هزار تومان افزايش يافته است.

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران در پاسخ به اين سوال که دلايل افزايش قيمت گوشت کوسفندي دربازاردر روزهاي اخير چيست، اظهارداشت: به علت پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان در روزهاي پاياني هرماه تقاضا براي خريد گوشت دربازارافزايش مي يابد.

وي با بيان اينکه اين علت اصلي افزايش 5 هزار توماني قبمت گوشت گوسفندي در دو روز اخير تقاضا بوده است، گفت: از طرفي افزايش قاچاق گوشت نيز در مرزهاي غربي به رشد قيمت اين محصول استراتژيک خانواده ها دربازارکمک مي کند.

ملکي يادآورشد: از آنجا که در روزهاي اول ماه فروش گوشت در بازار افزاشي مي يابد لذا دامداران نيزعرضه گوشت زنده خود را به بازار براي گشتار به روزهاي پاياني ماه موکول کرده اند تا با قيمت بالاتري دام خود را بفروش برسانند.

مقابله نهادها و سازمان هاي مسئول با هرگونه قاچاق گوشت زنده در مرزهاي شرقي و يا غربي
رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران تاکيد کرد: مبارزه با قاچاق گوشت کار اتحاديه ها نيست، بلکه اطلاع رساني در اين خصوص وظيفه ما است تا نهادها و سازمان هاي مسئول با هرگونه قاچاق گوشت زنده در مرزهاي شرقي و يا غربي کشور مقابله کند.

وي گفت: قاچاق دام زنده از طريق مرزهاي شرقي کشور تاثير جزيي بر قيمت آن در بازار دارد اما قاچاق آن در مرزهاي غربي فورا بر افزايش قيمت گوشت قرمز در بازار هاي داخلي به خصوص بازار تهران بسيار تاثيرگذار است.

قيمت گوشت زنده گوسفندي در تهران هم اکنون 55 هزار تومان و در شهرستان ها حدود 52 هزار تومان است که اگر اين گوشت به کشور عراق قاچاق شود در آن طرف مرزها قاچاقچيان 120 هزار تومان دام زنده را مي خرند

رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران تصريح کرد: قيمت گوشت زنده گوسفندي در تهران هم اکنون 55 هزار تومان و در شهرستانها حدود 52 هزار تومان است که اگر اين گوشت به کشور عراق قاچاق شود در آن طرف مرزها قاچاقچيان 120 هزار تومان دام زنده را مي خرند.

قيمت گوشت ران گوسفندي در بازار بين 130 تا 135 هزار تومان
ملکي خاطر نشان کرد: قيمت شقه گوسفندي مرغوب در بازار هم اکنون
110 هزار تومان است و قيمت گوشت ران گوسفندي مناسب نيز در بازار بين 130 تا 135 هزار تومان در نوسان است.

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران اظهار داشت: در صورتي که اين روزها شقه گوسفندي بدون دنبه به مصرف کنندگان 100 هزار تومان عرضه شود اين به نفع خريداران است، زيرا با توجه به قيمت 55 هزار توماني دام زنده هم اکنون شقه گوسفندي بايد 110 و يا حداقل 108 هزار تومان قيمت داشته باشد.

ملکي با بيان اينکه ما همواره با صادرات دامزنده به کشورهاي همسايه مخالف هستيم گفت: در اين شرايط اقتصادي به هرميزاني دام زنده به کشورهاي همسايه صادر شود قيمت گوشت قرمز را در کشور افزايش خواهد داد.

رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران خاطر نشان کرد: در روزهاي اخير باز شدن تالارهاي پذيرايي نيز بر افزايش تقاضا در بازار گوشت تاثيرگذار بوده و با تقاضاي مصرف قيمت آن نيز در 2 روز اخير 5 هزار تومان رشد داشته است.

رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران با اشاره به وضعيت عرضه گوشت قرمز به بازار يادآورشد: هرچند که به روزهاي پاياني سال جاري نزديک مي شويم اما در بازار کمبودي نداريم.

از آنجا که به روزهاي پاياني سال نزديک مي شويم و ممکن است بازار با تقاضاي بيشتري مواجه شود، لذا دست اندرکاران از هم اکنون بايد به فکر تامين گوشت قرمز روزهاي پاياني سال باشند

ملکي در عين حال تاکيد کرد: از آنجا که به روزهاي پاياني سال نزديک مي شويم و ممکن است بازار با تقاضاي بيشتري مواجه شود، لذا دست اندرکاران از هم اکنون بايد به فکر تامين گوشت قرمز روزهاي پاياني سال باشند.

رئيس اتحاديه توزيع کنندگان گوشت گوسفندي تهران با اشاره به مقرون به صرفه بودن واردات گوشت قرمز گفت: با توجه به قيمت دلار در بازار، واردات گوشت قرمز اصلا صرفه اقتصادي ندارد و با هرگونه قاچاق گوشت نيز بايد به شدت برخورد شود.

وي در پايان اظهارداشت: هم اکنون قيمت راسته گوسفندي در بازار حدود 110 هزار تومان، دست 110 هزار تومان، گردن حدود 110 هزار تومان و شقه مرغوب حدود 110 هزار تومان قيمت دارد.

منبع : تحليل بازار

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.