نشست بررسي فعاليت کسب و کارها در فضاي مجازي و فروشگاه هاي زنجيره اي برگزار شد

اخبار ویژه

مشارکت بخش خصوصي در قيمت گذاري کالاها/ از نيروهاي بسيج براي کنترل و نظارت بر بازار استفاده مي‌شود

چرخ اقتصاد هر کشوري با فعاليت کارگاه هاي کوچک مي چرخد/ دلالان و واسطه ها، مواد اوليه را در اختيار يک عده خاص مي گذارند

فعالان کالاي خواب در شرايط خوبي نيستند/ رکود اصناف، رکود قشر عظيمي از فعالان اقتصادي است

3

با حضور هيئت رئيسه اتاق اصناف و تعدادي از روساي اتحاديه هاي صنفي تهران:

نشست بررسي فعاليت کسب و کارها در فضاي مجازي و فروشگاه هاي زنجيره اي برگزار شد

  • کد خبر : 92234
  • 1399/10/30

به منظور بررسي و تحليل کسب و کارها در فضاي مجازي و فروشگاه هاي زنجيره اي و چگونگي عملکرد اتاق اصناف و اتحاديه هاي صنفي در اين حوزه جلسه اي با حضور قاسم نوده فراهاني رئيس، ابراهيم درستي نايب رئيس اول و خسرو ابراهيمي نيا نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهران و تعدادي از روساي اتحاديه هاي صنفي در محل کميسيون هاي اين اتاق تشکيل شد.

در اين جلسه ابتدا قاسم نوده فراهاني رئيس اتاق اصناف تهران در سخناني با اشاره به رشد و گسترش فعاليت و کسب کار در فضاي مجازي گفت: راه اندازي و فعاليت اپليکيشن هاي مختلف در فضاي مجازي در حوزه کسب و کار و خريد و فروش شاهدي بر گسترش و فراگيري اينگونه مبادلات مي باشد که با توجه به تغيير رويه هاي زندگي نمي توان مانع آن شد.

فراهاني با تاکيد بر تجهيز اصناف به علم و فن آوري هاي جديد در کسب و کار افزود: آنچه مسلم است اينکه اصناف بايد خود را تجهيز به علم و تکنولوژي هاي نوين کسب و کار کند و چاره اي جز اين ندارد که در غير اين صورت از قافله عقب مي افتد.

او به جولان برخي افراد در فضاي مجازي و انجام برخي فعاليت هاي غيرقانوني و بدون مجوز و نظارت اشاره کرده و گفت: بايد با راهکارها و برنامه هاي متقني بتوانيم حضور و فعاليت قانوني، همراه با نظارت افراد صنفي را در فضا مجازي مهيا کنيم تا بتوانيم هم حقوق مصرف کننده و هم افراد داراي مجوز و پروانه کسب را تامين نماييم.

در ادامه اين جلسه تمام روساي اتحاديه هاي صنفي حاضر به ارايه نکته نظرات خود در اين خصوص پرداختند.

تاکيد بر حضور محکم، قوي و ضرالاجلي اتاق اصناف تهران جهت ساماندهي و احقاق حقوق اصناف در ارتباط با کسب وکارهاي مجازي

حفظ و صيانت از جايگاه و هويت اصناف و عملکرد آنها در فعاليت هاي اقتصادي با تجهيز اتاق و اتحاديه هاي صنفي به اپليکيشني واحد با توجه به وجود پتانسيل ها، کارشناسان و متخصصان صنفي در هر رشته

ارتقاي همدلي و اتحاد براي تدوين شيوه نامه و پروتکلي متقن جهت تدارک و ايجاد بسترهاي لازم براي حضور اصناف در فضاي مجازي

ايجاد سايت جامع توسط اتاق اصناف تهران با پوشش تمامي اتحاديه هاي صنفي از مهمترين مطالب عنوان شده در اين جلسه بود.

در اين نشست مقرر شد کارگروهي متشکل از متخصصان و کارشناسان فني- صنفي براي بررسي و برآورد کارهاي لازم جهت ساماندهي فعاليت اصناف در فضاي مجازي تشکيل شود.

در راستاي دستيابي به اهداف مورد نظر مقرر شد جلسات بعدي با دعوت و حضور اساتيد دانشگاهي و حضور برخي مسئولان ذيربط سازمان ها برگزار شود.

اين جلسه با حضور اتحاديه هاي چاپخانه داران- سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگين- توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي- فروشندگان ماشين آلات کشاورزي، صنعتي، ساختماني و لوازم يدکي کشاورزي- فروشندگان اشياي قديمي و صنايع دستي- تعميرکاران خودرو- توليدکنندگان و فروشندگان لوازم ايمني و آتش نشاني- رستوران داران و سلف سرويس- دارندگان خشکشويي و لباسشويي- درودگران و مبل سازان- دستگاه هاي مخابراتي، ارتباطي و لوازم جانبي-توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک- فروشندگان چرم و لوازم کفش- بنکداران مواد غذايي- سوپرمارکت و مواد پروتئيني- خواربارفروشان- کفش هاي ماشيني و لاستيکي- فروشندگان لوازم خانگي-تزئينات داخلي ساختمان- فروشندگان موتور و دوچرخه و لوازم يدکي مربوطه-ناشران و کتابفروشان- فروشندگان و توليدکنندگان لوازم يدکي خودرو و ماشين آلات برگزار شد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.