اصناف در حال حاضر توان پرداخت ماليات را ندارند/ اولويت اول همه اصناف سلامت مردم است حتي اگر زيان ببينند

اخبار ویژه

طي روز هاي آينده با همراهي سامانه همتا گوشي هاي مسافري که قانوني وارد شده اند، فعال سازي ميگردد

نيازي به واردات باتري خارجي خودرو نداريم

جلوگيري از فرارهاي مالياتي به جاي فشار مالياتي بر اصناف/ پروانه کسب فروشگاه هاي زنجيره اي متخلف باطل گردد

3

ابراهيم درستي، نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران:

اصناف در حال حاضر توان پرداخت ماليات را ندارند/ اولويت اول همه اصناف سلامت مردم است حتي اگر زيان ببينند

  • کد خبر : 91995
  • 1399/09/08

نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران گفت: اصناف در حال حاضر توان پرداخت ماليات و تحمل زيان هاي اقتصادي بيشتر را ندارد؛ لذا انتظار حمايت از سوي همه دستگاه‌هاي مرتبط با کسب‌وکارها را داريم.

ابراهيم درستي، نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران گفت: در کشور بيش از سه ميليون واحد صنفي وجود دارد که در دوره کرونا نهايت همکاري را با دولت و ستاد ملي کرونا کرده اند. هرگز در سال هاي گذشته اصناف چنين فضاي اقتصادي را تحمل نکردند ولي با اين وجود از هرگونه همکاري کوتاهي نکردند.

نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران افزود: اولويت اول همه اصناف سلامت مردم است حتي اگر زيان ببينند. در شرايط فعلي صنوف واقعاً بيشتر از اين تحمل زيان مالي را ندارند. از دولت درخواست مي کنيم که به اصناف نگاه ويژه تري داشته باشد. بيش 25 تا 30 ميلون نفر جمعيت شاغل در اصناف و خانواده اين افراد را تشکيل مي دهند و همه اين افراد در شرايط فعلي بايد از سوي دولت حمايت شوند.

نماينده وزير صمت در اتاق اصناف ايران بيان کرد: بسته هاي حمايتي که دولت در ماه هاي اول همه گيري بيماري کرونا براي اصناف در نظر گرفت فايده اي براي اصناف نداشت. از بسته 40 هزار ميليارد توماني دولت بيش از 20 هزار ميليارد آن به هيئت دولت تعلق گرفت و از 20 هزار ميليارد تومان بقيه نيز فقط 7 درصد به اصناف اختصاص يافت.

درستي با بيان اينکه انگيزه اي براي حمايت از صنوف در دولت وجود نداشت تاکيد کرد: اين نگاه دولت در حالي بود که سرمايه حمايتي به اصنافي که واقعا به کمک احتياج داشتند نرسيد. هر نهادي که امروز اصناف به آن سروکار دارد بايد شرايط را براي فعالان هر صنف تسهيل کند. به عنوان مثال اصناف از سازمان ماليات انتظار دارند سطح بخشودگي مالياتي را بيشتر کند. اصناف در حال حاضر واقعاً توان پرداخت ماليات را ندارند. مشاهده مي شود که کسب وکارهاي مختلف کشور با سختي هزينه هاي روزمره خود را به دست مي آورند.

منبع : اتاق اصناف ايران

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.