95 درصد گراني ها مربوط به دولت است/ ستاد تنظيم بازار در هر جلسه کالايي را گران مي‌کند

اخبار ویژه

طي روز هاي آينده با همراهي سامانه همتا گوشي هاي مسافري که قانوني وارد شده اند، فعال سازي ميگردد

نيازي به واردات باتري خارجي خودرو نداريم

جلوگيري از فرارهاي مالياتي به جاي فشار مالياتي بر اصناف/ پروانه کسب فروشگاه هاي زنجيره اي متخلف باطل گردد

3

غلامرضا حسن پور، رئيس سازمان بسيج اصناف کشور:

95 درصد گراني ها مربوط به دولت است/ ستاد تنظيم بازار در هر جلسه کالايي را گران مي‌کند

  • کد خبر : 91988
  • 1399/09/05

رئيس سازمان بسيج اصناف گفت: 95 درصد اين گراني که اکنون شما مي‌بينيد مربوط به دولت است، اما اين گراني را تقصير اصناف و بازاريان مي‌اندازند که پاسخگو نباشند


دکترغلامرضا حسن پور، رئيس سازمان بسيج اصناف در خصوص گراني کالاهاي اساسي در روزهاي اخير، اظهار داشت: 95 درصد اين گراني که اکنون شما ميبينيد مربوط به دولت است، اما اين گراني را تقصير اصناف و بازاريان مياندازند که پاسخگو نباشند. کمبود نهادههاي دامي و عدم جوجه ريزي که منجر به افزايش قيمت شده و خودشان اين را عنوان کردند چه ربطي به بازاريان دارد. موضوع لبنيات هم مستثني از اين مطلب نيست.

حسن پور ادامه داد: ستاد تنظيم بازار هر موقع که جلسه دارد يک کالايي را گران ميکند. ستاد تنظيم بازار را که اصناف و بسيج تشکيل نميدهد و اين ستاد متشکل از دولتيها است؛ مثل معاونين وزراي مربوطه.

وي گفت: مغازه داران واسطه هستند و با سود مشخصي اجناس را ميفروشند. البته قصوراتي هم از جانب بازاريان هست؛ ولي در حد 5 درصد. به طور مثال يک کاسبي مرغ را به جاي 34 هزار تومان، 34200 تومان ميفروشد و ناظران با دوربين حضور پيدا ميکنند و ميگويند که چرا 200 تومان افزايش قيمت داشتي و ديگر کسي نميپرسد که قيمت 24 هزار تومان چرا تبديل به 34 هزار تومان شد.

مسئول سازمان بسيج اصناف گفت: صداوسيما مرتب تقصير را برگردن اصناف و کسبه مياندازد، اما بازاريان ثابت کردند اگر دولت جدي وارد شود آنها هم جدي وارد شده و بايد قدردان زحمات بازاريان باشيم. ضمن اينکه الان بازار تعطيل است پس گراني به چه علت است؟ اصناف و بازاريان هم پناهي جز بسيج ندارند.

حسن پور ادامه داد: اين سردرگمي در اقتصاد را مرتب به جاهاي ديگر ربط مي دهند مثل انتخابات امريکا و شش ماه است که بازار را معطل انتخابات کرده اند، در صورتي که به نظر من هيچ تاثيري بر اقتصاد ايران نخواهد داشت.

وي تاکيد کرد: عمده مشکل در کشور، مديريت است. ولي متاسفانه در مجموعه دولتي شاهد هستيم اين اراده وجود ندارد.

عضو هيئت عالي نظارت بر سازمان هاي صنفي گفت: در بخشهايي هم کارشکني وجود دارد. اگر واقعا ميخواهند مشکل را حل کنند و از بسيج کمک بگيرند و به صورت جدي در ميدان قرار بگيرند وبعضي امور را از ابتدا تا انتها يعني از توليد تا عرضه به عهده ما بگذارند؛ نه فقط اينکه ما در بازار بازرسي کنيم. بسيج کار را رها نميکند. ما الان در بازار حدود 3000 بازرس جهادي قرار داديم، اما اين 5 درصد کار است.

منبع : پايگاه اطلاع رساني بسيج اصناف کشور

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.