افزايش قيمت مرغ در پي کاهش جوجه ريزي قابل پيش بيني بود/ قيمت مرغ تا هفته آينده کاهش مي يابد

اخبار ویژه

انگيزه پايين مردم براي تغيير و تعويض دکوراسيون داخلي موجب کسادي بازار صنف شده است

کالا به وفور در بازار وجود دارد/ کمبود برخي از کالاها به دليل عرضه نامناسب برخي از شرکت هاي توليدي و واسطه اي مي باشد

سلمان صرامي به عنوان مدير حوزه و روابط عمومي دبيرخانه هيات عالي نظارت بر سازمان هاي صنفي کشور منصوب شد

3

مهدي يوسف خاني، رئيس اتحاديه فروشندگان مرغ و ماهي تهران:

افزايش قيمت مرغ در پي کاهش جوجه ريزي قابل پيش بيني بود/ قيمت مرغ تا هفته آينده کاهش مي يابد

  • کد خبر : 91985
  • 1399/09/04

رئيس اتحاديه فروشندگان مرغ و ماهي تهران گفت: به علت کاهش جوجه ريزي در اواخر مهرماه سال جاري و کمبود مرغ افزايش قيمت مرغ گرم در بازار پس از 45 روز قابل پيش بيني بود.

رئيس اتحاديه فروشندگان مرغ و ماهي تهران گفت: به علت کاهش جوجه ريزي در اواخر مهرماه سال جاري و کمبود مرغ افزايش قيمت مرغ گرم در بازار پس از 45 روز قابل پيش بيني بود.

مهدي يوسفي خاني افزود: متاسفانه به علت عرضه کم مرغ در بازار در چند روز اخير شاهد افزايش قيمت آن به حدود 36 هزار تومان در بازار هستيم و اين موضوع خانواده ها را در تامين اين کالاي مصرفي بسيار نگران کرده است.

وي گفت: نبود امنيت براي توليدکنندگان در تامين نهاده ها از جمله سويا، ذرت و خوراک مرغ سبب شده در ماه هاي اخير مرغداري ها جوجه ريزي کمي داشته باشند.

رئيس اتحاديه فروشندگان مرغ و ماهي تهران با بيان اينکه هم اکنون 40 تا 50 درصد جوجه ريزي توسط توليدکنندگان کم شده است، گفت: در صورتي که نهادها و خوراک مرغ به راحتي در اختيار توليدکنندگان قرار بگيرد مرغداري ها نيز مي توانند بر اساس نياز بازار جوجه ريزي کنند.

وي اظهارداشت: در صورتي که نهادها و خوراک مرغ با قيمت دولتي در اختيار توليدکنندگان قرار گيرد در اين صورت قيمت مرغ زنده درب مرغداري ها 14 هزار تومان و در بازار حدود 20 هزار و 400 تومان بايد باشد.

يوسف خاني يادآورشد: بخش زيادي از خوراک مرغ را توليد کنندگان از بازار آزاد با چند برابر قيمت واقعي تهيه ميکنند و هم اکنون سوياي مورد نياز مرغداريها در بازار که بايد 3500 تومان باشد توليدکنندگان به قيمت هر کيلو 18 هزار تومان ميخرند.

رئيس اتحاديه فروشندگان مرغ و ماهي تهران بيان کرد: بررسي ها نشان مي دهد که مرغ زنده درب مرغداري ها به قيمت 25 هزار تومان فروخته شده است و اين نشان از سوء استفاده در بازار است در حالي که اگر نهادها و خوراک مرغ به قيمت آزاد نيز حساب شود بايد قيمت مرغ زنده 18 تا 19 هزار تومان به کشتارگاهها تحويل و مرغ آماده مصرف گرم نيز به قيمت 28 هزار تومان به دست مصرف کنندگان برسد.

يوسف خاني با بيان اينکه هنگام جوجه ريزي توليد کنندگان نگران تامين نهادههاي دامي مورد نياز خود هستند، گفت: اين مسئله سبب مي شود که توليدکنندگان رغبتي به توليد مرغ نداشته باشند.

رئيس اتحاديه فروشندگان مرغ و ماهي تهران تاکيد کرد: کاهش عرضه در بازار ناشي از نگراني عمده توليدکنندگان است و کمبود فعلي مرغ در بازار دليل عمده اين مسئله است که خوراک مرغ به موقع به دست توليدکنندگان نرسيده است.

وي خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش جوجه ريزي در اوايل مهرماه سال جاري را در 5 روز اخير با افزايش قيمت مرغ شاهد بوديم چون مرغ پس از 45 روز به بازار عرضه مي شود.

اين مقام مسئول در اتحاديه فروشندگان مرغ و ماهي تهران يادآورشد: 5 روز از کمبود مرغ در بازار گذشته و پيشبيني ما اين است تا هفته آينده با عرضه بيشتر مرغ توسط توليدکنندگان در بازار از روز شنبه آينده شاهد کاهش قيمت مرغ در بازار باشيم.

رئيس اتحاديه فروشندگان مرغ و ماهي تهران گفت: در جلسه اي که اخيرا با حضور دست اندرکاران برگزار شد، مقرر گرديد که پشتيباني امور دام در سطح شهر و ميادين به صورت گسترده توزيع مرغ را غاز کند و توزيع مرغ منجمد نيز به قيمت 15 هزار تومان همچنان ادامه داشته باشد.

رئيس اتحاديه فروشندگان مرغ و ماهي تهران در پايان با اشاره به کمبود عرضه مرغ گرم در ميادين ميوه و ترهبار گفت: پيش از اين قرار بود که هر روز 200 تن مرغ گرم و منجمد با قيمت مصوب در ميادين ميوه و تره بار تهران به فروش برسد اما به علت کاهش عرضه مرغ توزيع آن در ميادين ميوه و تره بار به اين مقدار مقدور نشد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.