افزايش ترددها و فعاليت بسياري از دست فروشان در مقابل تعطيلي اصناف/ براي کنترل کرونا، همزمان با تعطيلي اصناف بايد سيستم کلرينگ بانک نيز تعطيل شود

اخبار ویژه

اصناف با وجود زيان مالي گسترده به ادامه حيات اقتصادي کشور کمک کردند/ ضرورت حمايت جامع دولت از اصناف تا پايان شيوع کرونا

براي توليد خوب بايد همه زنجيره آن تامين گردد/ حذف موانع ورود کالا، کوتاه شدن دست واسطه ها، تثبيت نرخ ارز و دسترسي آسان به مواد اوليه از نيازهاي اصلي توليد

برخي شرکت ها مبادرت به واردات کالاهاي غيراصلي نموده اند/ خواستار بررسي و ابطال مجوزهاي شرکت هاي متخلف هستيم

3

محمدهادي کماليان، رئيس اتحاديه فروشندگان فرش ماشيني و موکت تهران:

افزايش ترددها و فعاليت بسياري از دست فروشان در مقابل تعطيلي اصناف/ براي کنترل کرونا، همزمان با تعطيلي اصناف بايد سيستم کلرينگ بانک نيز تعطيل شود

  • کد خبر : 91980
  • 1399/09/02

رئيس اتحاديه فروشندگان فرش ماشيني و موکت تهران اظهار داشت: دولت در راستاي کنترل ويروس کرونا مبادرت به تعطيلي دو هفته‌اي برخي از صنوف نموده است؛ اما آنچه که در مقابل اين تعطيلي شاهد آن هستيم ?افزايش فعاليت بسياري از دست فروشان و رفت و آمدهاي زياد افراد در شهر مي باشد.

محمدهادي کماليان، رئيس اتحاديه فروشندگان فرش ماشيني و موکت تهران گفت: علي رغم تصميم دولت براي تعطيلي اصناف، تردد و ازدحام در خيابان ها نه تنها کم نشده؛ بلکه بسياري از افراد به جهت تعطيلي محل کار و يا کاهش حضور کارمندان در ادارات، کارهاي نيمه کاره خود را در سطح شهر انجام و از تردد شهري پرهيز نمي کنند.

او تصريح کرد: دولت براي کنترل ويروس کرونا تنها مبادرت به تعطيلي برخي از واحدهاي صنفي مي کند در حاليکه اين تعطيلي مي بايستي براي تمامي ابعاد جامعه لازم و واجب باشد و افراد را به در خانه ماندن وادار کند.

کماليان در ادامه بيان داشت: اگر دولت واقعا به دنبال کنترل ويروس کروناست و به تعطيلي برخي از صنوف تاکيد دارد مي بايستي سيستم کلرينگ بانک در اين دو هفته عمل نکند؛ افراد چگونه مي توانند در اين مدت چک هايي را به طلبکاران خود ارائه دادند با بسته بودن مغازه پاس کند. تغييرات سيستم هاي بانکي از جمله ضرورتهايي است که دولت مي بايست به آن توجه وافري داشته باشد.

او با بيان اينکه تعطيلي به يکباره و دو هفته اي تاثير بسزايي نخواهد داشت ادامه داد: براي تعطيليهاي اين چنيني برنامه هاي هاي بسيار دقيق و درست لازم است. متاسفانه دولت به مشکلات افرادي که در اين حيطه از کسب و کار دور ميمانند هيچ گونه توجهي ندارد. اتفاقاتي که بعضا منجر به نابودي بسياري از صنوف مي گردد.

کماليان افزود: اينکه براي اصناف در سيستمهاي دولتي بدون حضور آنها تصميمي اخذ مي شود درست نيست. بايداز نظرات و پيشنهادات اصناف کمک بگيرند. زماني که قانوني براي سازماني طراحي مي شود مديران آن سازمان هستند که به دليل اشراف داشتن به مشکلات و مسائل مي توانند راهکارهاي درست را ايجاد کنند؛ اما سال هاي سال است که دولت براي اصناف تصميم مي گيرد و خود به تنهايي اجرا ميکند؛ چرا از اين فراکسيون به اين بزرگي حمايت نمي شود. ما خواهان تصميمات با خردجمعي هستيم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.