توزيع لاستيک هم با 50 درصد افزايش قيمت همراه شد

اخبار ویژه

اصناف با وجود زيان مالي گسترده به ادامه حيات اقتصادي کشور کمک کردند/ ضرورت حمايت جامع دولت از اصناف تا پايان شيوع کرونا

براي توليد خوب بايد همه زنجيره آن تامين گردد/ حذف موانع ورود کالا، کوتاه شدن دست واسطه ها، تثبيت نرخ ارز و دسترسي آسان به مواد اوليه از نيازهاي اصلي توليد

برخي شرکت ها مبادرت به واردات کالاهاي غيراصلي نموده اند/ خواستار بررسي و ابطال مجوزهاي شرکت هاي متخلف هستيم

3

داود سعادتي نژاد، رئيس اتحاديه فروشندگان لاستيک و روغن تهران:

توزيع لاستيک هم با 50 درصد افزايش قيمت همراه شد

  • کد خبر : 91978
  • 1399/09/02

رئيس اتحاديه لاستيک و روغن تهران بيان کرد: با توجه به اينکه ارز نيمايي جايگزين ارز دولتي شده است، قيمت لاستيک از ماه جاري با 50 درصد افزايش توزيع خواهد شد.

داود سعادتي نژاد رئيس اتحاديه لاستيک و روغن تهران با اشاره به اينکه در گذشته با ارز دولتي مواد اوليه لاستيک وارد مي کرديم و بنابراين توليد نيز با ارز دولتي صورت مي گرفت، گفت: به علت مشکلاتي که در حوزه توزيع وجود داشت، مجبور بوديم لاستيک را از طريق سامانه و سند توزيع کنيم.
وي افزود: در تير ماه سال جاري ارز دولتي به ارز نيمايي تغيير کرد و کارخانه ها اعلام کردند توليد با ارز نيمايي صرف ندارد چون قيمت آزاد توليد مي کنيم و مواد اوليه را خريداري مي کنيم و به همين جهت قرار شد 25 ماه آبان 50 درصد افزايش قيمت داشته باشند.
رئيس اتحاديه فروشندگان لاستيک و روغن تهران با بيان اينکه لاستيک هايي که افزايش قيمت داشته اند هنوز در بازار توزيع نشده اند، اظهار کرد: معمولا کارخانه ها اواخر ماه پول دريافت مي کنند و حدودا 25 روز زمان مي برد تا لاستيک را به مشتريان خود يا نماينده ها تحويل دهند و بنابراين همچنان لاستيک با قيمت سابق توزيع مي شود.
وي بيان کرد: معمولا وقتي کالايي در بازار قرار است گران شود، افراد براي خريد هجوم مي آورند و مشکلاتي که در حال حاضر به وجود آمده است ناشي از اين مسئله است و ان شاءلله وقتي لاستيک در ماه جاري توزيع شود، مشکلات و کمبودهاي موجود نيز برطرف خواهد شد. با توجه به اينکه فروش لاستيک با ارز نيمايي خواهد بود، ديگر صفي براي توزيع لاستيک وجود نخواهد داشت.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.