تعطيلي هاي متوالي؛ آب باريکه درآمد گل فروشان را خشک کرد/ پرپر شدن سرمايه ها در مغازه هاي گل فروشي

اخبار ویژه

تعطيلي واحدهاي توزيعي؛ چالشي ديگر براي واحدهاي توليدي/ انتظار بخشودگي نداريم؛ محاسبات مالياتي عادلانه و کارشناسي شده حق ماست

تخصيص 350 تن روغن به قنادي‌هاي تهران/ وضعيت قنادي ها اسف‌بار است

افزايش ترددها و فعاليت بسياري از دست فروشان در مقابل تعطيلي اصناف/ براي کنترل کرونا، همزمان با تعطيلي اصناف بايد سيستم کلرينگ بانک نيز تعطيل شود

3

اکبر شاهرخي، رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه و گل هاي تزييني تهران:

تعطيلي هاي متوالي؛ آب باريکه درآمد گل فروشان را خشک کرد/ پرپر شدن سرمايه ها در مغازه هاي گل فروشي

  • کد خبر : 91973
  • 1399/09/02

رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه و گل هاي تزييني تهران با ابراز نگراني از وضعيت گل فروشان و پرورش دهندگان گل گفت: متاسفانه دولت نه تنها تمهيداتي براي حمايت از اين خانواده بزرگ صنفي نکرده بلکه دائم با تعطيلي هاي پي در پي، همان آب باريکه درآمد را نيز قطع مي کند. اين افراد چگونه و از چه طريقي روزي خود را بايد به دست آورند.

اکبر شاهرخي، رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه و گل هاي تزييني تهران بيان کرد: قريب به 30 درصد از صنوف اجاره اي مجبور به تعطيلي شده اند و اين در حالي است که اتحاديه تلاش ها و هزينه هاي بسياري براي جذب اين تعداد جهت اخذ پروانه کسب و ساماندهي صنف کرده است؛ اما با تعطيلي و رکودشان بايد شاهد زيان و خسران باشيم.

او تاکيد کرد: با ادامه اين روند، افراد مجبورند جهت کسب درآمد و تامين نيازهاي خانواده خود به فعاليت در اموري ديگر از جمله مشاغل کاذب که زيان هاي بي شماري در کشور به بار مي آورد، خواهند شد؟

رئيس اتحاديه گل فروشان تهران با تاکيد بر لزوم فعاليت گل فروشان در تمامي ايام سال بيان داشت: با توجه به اينکه گل هاي شاخه اي را به هيچ وجه نمي توان بيش از پنج شش روز نگه داشت، بنابراين تمامي گل ها در مدت زمان بسته بودن واحد صنفي کلاً از بين مي رود.

او افزود: گل شاخه اي را از گلخانه هاي توليد گل تهيه مي کنيم. اين گلخانه ها از توليدکنندگان کشور هستند و هر کدام تعداد زيادي کارگر مشغول به کار دارند و اشتغالزايي کرده و به دولت ماليات مي پردازند. گل هاي اين گلخانه ها در صورت عدم خريد گل فروشان نابود مي شود، پس به عنوان مشارکت در توليد، گلفروش به خريد از گلخانه ها مي پردازد، اما گل فروشان در اين ايام، هفته ها و ماه هاي بسيار بدي را از لحاظ کسب و کار دارند. گل هايي که از گلخانه خريد مي کنند نه تنها خريداري ندارد بلکه به دستور ستاد ملي کرونا هم بايد تعطيل شوند و شاهد آب شدن سرمايه هايشان در مغازه ها باشند.

شاهرخي تصريح کرد: در هر يک از واحدهاي صنفي اين اتحاديه بين 1 تا 30 کارگر مشغول به کار هستند، حال حساب کنيد در صورت بسته شدن آنها چند نفر بيکار و چندين خانواده بدون رزق و روزي بايد ايام را به سر کنند.

او ادامه داد: از زمان اعلام شيوع ويروس کرونا تمامي جشن ها- عروسي ها- اعياد- عزاداري ها- تولد- ميهماني ها- افطاري و بسياري از برنامه هايي که در سازمان ها و وزارت خانه ها، مدارس و دانشکاه ها انجام مي شد و براي برگزاري آنها به تهيه گل مبادرت مي کردند، برگزار نمي شود و هزاران نفر و صدها خانواده بيکار و سبد خريدشان شده خالي است.

او با ابراز تاسف از نحوه عملکرد دولت گفت: دولت نه تنها تمهيداتي براي حمايت از اين خانواده بزرگ صنفي نکرده بلکه دائم با تعطيلي هاي پي در پي، همان آب باريکه درآمد را نيز قطع مي کند بدون اينکه توجهي به وضعيت درآمدي آنها شود.

شاهرخي در پايان تاکيد کرد: اصناف هميشه همراه و همدل دولت از چه حمايتي برخوردار شده اند؟ مگر مي شود تنها يک طرفه به قاضي رفت؟ امر به تعطيلي، تبعات دارد، پاسخ شکم گرسنه و دست خالي را هيچ پدري نمي تواند بدهد؛ لذا براي کم نمودن اين مشکلات، از دولت استدعا دارم که اجازه فعاليت به صنوف گل فروش را صادر نمايد تا بتوانند حداقل درآمد براي گذران امور زندگي فراهم آورند. در همين خصوص به اتاق اصناف نامه نگاري نموده ايم تا به مراجع بالاتر و مربوط صداي اين صنف را برساند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.