بازار بي رمق شده، چرخه اقتصاد نمي چرخد/ با کدامين منطق اين گونه چوب حراج به اقتصاد خرد کشور مي زنند؟!

اخبار ویژه

تعطيلي واحدهاي توزيعي؛ چالشي ديگر براي واحدهاي توليدي/ انتظار بخشودگي نداريم؛ محاسبات مالياتي عادلانه و کارشناسي شده حق ماست

تخصيص 350 تن روغن به قنادي‌هاي تهران/ وضعيت قنادي ها اسف‌بار است

افزايش ترددها و فعاليت بسياري از دست فروشان در مقابل تعطيلي اصناف/ براي کنترل کرونا، همزمان با تعطيلي اصناف بايد سيستم کلرينگ بانک نيز تعطيل شود

3

صادق فيض آبادي، رئيس اتحاديه توليدکنندکان و تعميرکاران وسايل الکترومکانيکي تهران:

بازار بي رمق شده، چرخه اقتصاد نمي چرخد/ با کدامين منطق اين گونه چوب حراج به اقتصاد خرد کشور مي زنند؟!

  • کد خبر : 91972
  • 1399/09/02

رئيس اتحاديه توليدکنندکان و تعميرکاران وسايل الکترومکانيکي تهران با ابراز نگراني از وضعيت نامطلوب کسب و کار صنف متبوع خود اظهار داشت: بازار جان ندارد، چرخه اقتصاد نمي چرخد. بيش از 50 درصد از صنوف اين اتحاديه تعطيل هستند و در صورت فعاليت هم به دليل عدم چرخش اقتصادي، رونقي وجود ندارد. چرا فقط اصناف در حيطه کنترل شيوع کرونا قرار گرفته اند.

صادق فيض آبادي، رئيس اتحاديه توليدکنندکان و تعميرکاران وسايل الکترومکانيکي تهران با انتقاد از عملکرد دولت و مايه گذاشتن از اصناف در جلوگيري از شيوع ويروس کرونا گفت: زماني که تمامي ادارات و شرکت ها فعال بوده و يک سوم کارمندان در تردد هستند، خود به خود نقل و انتقال کرونا در جريان هست، پس چرا فقط اصناف بايد بسته باشند؟ با اين اوضاع چگونه چک هاي خود را پاس کنند؟ بانک ها و ادارات باز، مردم در تردد و خيابان ها از حجم ماشين ها مملو، اما مغازه هايي که سالانه ماليات دولت را تامين مي کنند و اشتغال زايي بسيار دارند بايد بسته باشند. دولتمردان و تصميم گيران بر کدامين منطق اين گونه چوب حراج به اقتصاد خرد کشور زده اند؟

فيض آبادي تاکيد کرد: در 9 ماهه گذشته تاکنون، نه تنها کسب و کاري نداشته ايم؛ بلکه دائم در دغدغه به سر برده ايم، دغدغه برگشت چک هايمان، دغدغه بي پولي کارفرما و بيکاري کارگران و مهندسين که به سختي توانسته ايم آنها را به کار بگمارييم، دغدغه ماليات و نوع برخوردي که سازمان با اصناف دارد ، دغدغه پرداخت اجاره بها و هزاران دغدغه ديگر. مگر انسان چقدر ظرفيت دارد؟مگر نه اين است که دولت بايد از اصناف حمايت کند؟

او با انتقاد از عملکرد نامناسب سازمان امور مالياتي در اين اوضاع بد اصناف تاکيد کرد: سازمان امور مالياتي شرايط را خوب مي داند، اصناف از کدامين منبع درآمدي ماليات بپردازند؟ امسال به جاي بخشودگي 10 درصد هم افزايش دادند. متاسفم که اتاق هاي ايران و تهران اين ميزان افزايش را پذيرفتند. در دوسال اخيرخصوصاً امسال، توان پرداخت اصناف از بين رفته است. صدايمان را بشنويد، درآمد نداريم که ماليات بدهيم. شر ايط براي همگان قابل رويت است. دولت به سازمان امور مالياتي برنامه بخشودگي مالياتي اصناف را بدهد.

او در ادامه با اشاره به اثرات اشتغال يک سوم از کارمندان در ادارات بيان داشت: دولت اعلام داشته که ادارات با يک سوم ظرفيت کار کنند آيا با اين کار مي توان از حجم ارباب رجوع کم کرد؟ مگر نه اينکه با اين رويه تعدادي از مردم بر سر يک سوم کارمندان هجوم مي آورند و نه تنها راندمان کار کاهش مي يابد، بلکه مراجعه بيش از حد منجر به آلودگي در محل کار خواهد شد.

فيضآبادي تاکيد کرد: دولت در مقابل تعطيلي اصناف، بسته هاي حمايتي بدهد. حامل هاي انرژي را ارزان کند. بخشودگي مالياتي و بيمه اي مي تواند از بسته هاي حمايتي باشد. پرداخت وام هاي بدون بهره براي اينکه بتوانند حداقل کارگران و کارمندان شان را بر سر کار نگه دارند و اجاره بهاي مغازه هايشا ن را بپردازند. از مسئولان و هيئت رئيسه اتاق هاي اصناف ايران و تهران مي خواهم که از خاستگاه اصناف دفاع و مطالبه گر باشند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.