لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

اخبار ویژه

تعطيلي واحدهاي توزيعي؛ چالشي ديگر براي واحدهاي توليدي/ انتظار بخشودگي نداريم؛ محاسبات مالياتي عادلانه و کارشناسي شده حق ماست

تخصيص 350 تن روغن به قنادي‌هاي تهران/ وضعيت قنادي ها اسف‌بار است

افزايش ترددها و فعاليت بسياري از دست فروشان در مقابل تعطيلي اصناف/ براي کنترل کرونا، همزمان با تعطيلي اصناف بايد سيستم کلرينگ بانک نيز تعطيل شود

3

عباس شميراني، رئيس اتحاديه صنف تعميرکاران قفل و کليد تهران:

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

  • کد خبر : 90882
  • 1399/08/06

رئيس اتحاديه تعميرکاران قفل و کليد تهران با تاکيد بر لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي در کشور بيان داشت: تورم از سويي و گراني مواد اوليه که در کشور خودمان استخراج مي شود از سوي ديگر، گره گراني را محکم تر نموده؛ لذا برون رفت از اين شرايط مهمترين اولويت مي باشد.

عباس شميراني، رئيس اتحاديه تعميرکاران قفل و کليد تهران گفت: گراني قطعات و کليد خام که اکثراً از مس و برنج توليد مي شود، منجر به گراني محصول نهايي مي شود به طوريکه گراني در برخي از موارد فرصت تعويض و يا تغيير وسيله قديمي را از افراد گرفته و با آنچه دارند تا نهايت فرسودگي مدارا مي کنند.

او افزود: با کم شدن ساخت و ساز و رکود صنعت ساختمان و همچنين گراني هاي اخير در کشور، متاسفانه شاهد رکود بسياري از مشاغل مرتبط با اين صنعت هستيم که يکي از اين کارها نصب و راه اندازي و تعمير انواع قفل هاي ساختماني و خودرويي مي باشد. رکود حاصل از اين صنعت از سويي و گراني هاي اخير خصوصاً مواد اوليه، ساختار اقتصاد کشور را برهم زده و تاثير آن بر همه صنوف منجر به خروج بسياري از کارهاي مولد و يا خدماتي بوده است.

شميراني با بيان اينکه رکود موجود گريبان صنف تعمير قفل و کليد را نيزگرفته تاکيد کرد: عدم گردش اقتصادي، تواني براي کارفرما جهت نگه داري کارگرنمي گذارد از اين رو با تعديل نيرو از سوي کارفرما، کشور با بيکاري و معضل مشاغل کاذبي چون دلالي مواجه مي شود. هريک از مشاغل غيرمولد و غيرخدماتي نه تنها سودي براي کشور ندارد؛ بلکه خود منجر به ايجاد مشکلات بلند مدت خواهد شد.

او يکي از عوامل گراني را قرار گرفتن مس و برنج در بورس کشور دانسته و گفت: از زماني که عرضه اين دو ماده اوليه مهم در بورس قرار گرفت، قيمت آن بيش از پيش افزايش يافت. افزايش روز به روز و افسارگسيخته مواد اوليه صدمات جبران ناپذيري بر پيکره توليد و اقتصاد خواهد داشت در حاليکه دولت هيچ نظارتي ندارد .

وي با اشاره به ضرورت ايجاد رقابت سالم در توليدات کشور بيان داشت: نمونه عيان و آشکار عدم رقابت سالم و درست در صنعت خودرو سازي کشور مشاهده مي شود. خودروسازان داخلي براي کم کردن هزينه هاي خود از قطعات و يا لوازم مصرفي ارزان تري استفاده مي کنند. به عنوان مثال مي توانند از قفل هاي ايمن تر و محکم تري براي خودروهاي ساخت داخل استفاده کنند؛ اما از توليدکنندگاني اين قفل هاي را تهيه مي کنند که محصولاتشان از کيفيت پايين تري برخوردار است يا بهتر بگويم؛ آنچه را که سفارش مي گيرند را مي سازند.

او تصريح کرد: ما مي توانيم قفل هاي بسيار ايمن تري توليد و در خودروها استفاده کنيم تا با يک اشاره کوچک، براحتي درب خودرو باز نشود، در حاليکه به دليل نبود رقابت، توليدکننده، ميدان را صحنه بلامنازع مي بيند و مي داند هر چه بسازد به دليل عدم وجود رقيب و نظارت دقيق و کارشناسانه توسط دستگاه هاي ناظر دولتي، مصرف کننده مجبور به استفاده از آن است، در حاليکه ، هم مواد اوليه و هم انرژي و عمر نيروي انساني در توليدات کم کيفيت به کار گرفته شده و اين صدمات در دراز مدت هم قابل جبران نخواهد بود.

شميراني افزود: در حال حاضر با کمبود قفل و کليد مواجه هستيم؛ چرا که واردات آن کاملاً ممنوع است؛ لذا توليدکنندگان داخلي مي توانند با تغيير در متريال و انجام استانداردهاي لازم ، قفل ها را ايمن تر نمايند.

وي در پايان گفت: از تمامي افراد درخواست مي کنم تا وسايل مورد نياز در حوزه قفل و کليد را از واحدهاي صنفي با پروانه کسب تهيه نمايند تا در صورت نارضايتي از خريد خود، بتوانند با کمال اطمينان از پشتيباني اتحاديه برخوردار باشند. اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.