نشست بررسي چالش ها و مطالبات صنف تالار هاي پذيرايي، توسط اتاق اصناف تهران برگزار شد

اخبار ویژه

تعطيلي واحدهاي توزيعي؛ چالشي ديگر براي واحدهاي توليدي/ انتظار بخشودگي نداريم؛ محاسبات مالياتي عادلانه و کارشناسي شده حق ماست

تخصيص 350 تن روغن به قنادي‌هاي تهران/ وضعيت قنادي ها اسف‌بار است

افزايش ترددها و فعاليت بسياري از دست فروشان در مقابل تعطيلي اصناف/ براي کنترل کرونا، همزمان با تعطيلي اصناف بايد سيستم کلرينگ بانک نيز تعطيل شود

3

با حضور معاون قرارگاه ثارالله(ع)، هيئت رئيسه اتاق اصناف تهران و جمعي از اعضاي اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران:

نشست بررسي چالش ها و مطالبات صنف تالار هاي پذيرايي، توسط اتاق اصناف تهران برگزار شد

  • کد خبر : 90865
  • 1399/07/30

اتاق اصناف تهران در راستاي بررسي مشکلات و پيگيري خواسته ها و مطالبات اعضاي صنف دارندگان تالار و تجهيز مجالس تهران، جلسه اي با حضور سردار علي خليلي معاون قرارگاه ثارالله(ع)، قاسم نوده فراهاني رئيس، خسرو ابراهيمي نيا نايب رئيس دوم و حسين دروديان عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف تهران، سرهنگ طلوعي رئيس بسيج اصناف تهران بزرگ و تعدادي از اعضاي اتحاديه تالارهاي پذيرايي در محل اتاق اصناف تهران برگزار نمود.

در اين جلسه ابتدا نمايندگان اعضاي صنف تالارهاي پذيرايي ضمن قدرداني از اتاق اصناف تهران به جهت پيگيري چالش هاي اعضاي صنف مذکور به بيان برخي از مشکلات و مسائل اعضاي صنف ناشي از بسته بودن تالارها به دليل شيوع بيماري کرونا پرداخته و پيشنهادات و راهکارهايي را به شرح ذيل اعلام داشتند:

ارايه توضيح و دلايل از سوي مسئولان ستاد مبارزه با کرونا مبني بر دلايل بازگشايي ديگر صنوف مشابه و بسته ماندن 9 ماهه اين صنف علي رغم دارا بودن پتانسيل بالا براي رعايت هرگونه پروتکل و شيوه نامه بهداشتي و برگزاري امن مراسم ها و اينکه بسياري ديگر از صنوف از جمله فيلمبرداران- مزون هاي عروس- عکاسان- آرايشگران- فروشندگان مرغ و گوشت . . . نيز به دليل تعطيلي تالارداران ضرر و زيان هاي بسيار ديده اند.

آيا طي اين 9 ماه تدوين هيچ پروتکل و شيوه نامه بهداشتي نمي توانست اين صنف را از رسيدن به اين نقطه از آسيب و ضرر و زياني برهاند در حاليکه در همين مدت بسياري از مراکز به صورت غيرقانوني تمام مراسم ها را در اماکني غير بهداشتي برگزار مي کردند. انتظار مي رود بازرسي و نظارت اساسي و مداومي از مراکز مورد نظر صورت گيرد تا از ادامه اين روند و تبديل شدن آن به يک رويه در آينده جلوگيري شود.

در خصوص عودت بيعانه ها، توقع مي رفت مسئولان فرصتي براي بازگرداندن آن به تالارهاي پذيرايي اختصاص مي دادند تا با مديريت خود اين معضل را با توجه به هزينه هايي که از قبل براي انجام مراسم ها صرف کرده بودند صورت دهند. در حاليکه تعزيرات در اين موضوع صدمات مضاعفي را به اين صنف وارد کرد.

متاسفانه تسهيلاتي که به اين صنف به عنوان صنف پرخطر اختصاص يافت( 12 ميليون تومان) حتي براي پرداخت حقوق کارگران کفايت نمي کرد، ضمن اينکه در کنار اين مشکلات سازمان امور مالياتي نيز هيچ توجهي به وضعيت صنف نکرده و با ارسال دعوتنامه مالياتي در پي تصويه تاخير آن نيز برآمد.

اعضاي صنف تالارهاي پذيرايي اعلام آمادگي مي کنند تا با بازگشايي اين مراکز طبق پروتکل هاي بهداشتي و رعايت تمام جوانب به کادر زحمت کش بهداشتي بويژه پرستاران با تخفيفات ويژه خدمات خود را ارايه دهند

در جريان اين نشست قاسم نوده فراهاني رئيس اتاق اصناف تهران با اشاره به مسائل و مشکلات متعدد صنوف مختلف در وضعيت کرونايي جامعه گفت: يکي از صنوفي که در جريان شيوع ويروس کرونا ضرر و زيان بسياري را متحمل شد صنف تالارداران مي باشد که براي رفع مشکلات آنها تا آنجا که امکان داشتيم تلاش کرده ايم؛ اما بنا به صلاحديد و تصميم مسئولان ذيربط تاکنون اين صنف به همراه برخي از صنوف مجوز بازگشايي را نيافته اند.

فراهاني با تاکيد بر پيگيري امور اصناف بويژه تعدادي از صنوف که همچنان تعطيل مانده اند افزود: اعضاي اين صنوف به طور حتم به لحاظ مالي با مشکلات متعددي برخوردار هستند؛ لذا براي رفع چالش هاي آنها که تعداد زيادي از افراد را در برمي گيرد، پيگيريم تا اقدامات و برنامه هايي صورت گيرد.

او با اشاره به همراهي اتاق اصناف تهران و اتحاديه هاي صنفي با واحدهاي صنفي زيرمجموعه تصريح کرد: اتاق اصناف و اتحاديه ها تا آنجا که شرايط اجازه و امکان مي دهد در رفع مشکلات اصناف کوشا و پيگير مي باشد. ضمن اينکه از تمامي مراکز و نهادهاي تصميم گير انتظار مي رود، شرايط خاص اقتصادي را که اکنون اصناف در آن قرار گرفته اند و با مشکلات مختلف دست به گريبان هستند در تصميم گيري هايشان لحاظ کنند.

در ادامه مراسم سردار خليلي معاون قرارگاه ثارالله(ع) طي سخناني ضمن تشکر از عملکرد اتاق اصناف تهران در راستاي پيگيري موضوع تالارداران و کليه اصناف آسيب ديده در بحث کرونا گفت: 9 ماه تعطيلي براي يک صنف شوخي نيست و مسلما زيان هاي بسياري به فعالان اين حوزه وارد شده است؛ اما مي دانيم اين مسئله يک معضل جهاني و همه گير مي باشد و تنها هدف ما بايد رفع و تعديل مشکلات ناشي از اين وضعيت براي تمام مردم باشد.

سردار خليلي افزود: در جريان مشکلات همه اصناف بوده و هستيم و به جد دنبال پيگيري مطالبات و رفع چالش ها مي باشيم. به طور قطع و يقين خواسته هاي شما منطقي و درست است لذا در قدم اول در مقوله بازگشايي تالارداران تشکيل کارگروه و مکاتبه اتاق اصناف تهران با ستاد کرونا براي بيان وضعيت اين صنف و اعلام آن به قرارگاه ثارالله(ع) براي پيگيريهاي بعدي مي باشد.

معاون قرارگاه ثارالله(ع) در ادامه افزود: در قدم بعدي بايد شيوه نامه و پروتکل بهداشتي از سوي اتاق اصناف و اتحاديه متبوع براي صنف تدوين گردد تا براي بازگشايي تالارداران به مراکز ذيربط ارايه شود.

او همچنين با تاکيد بر اهميت خود نظارتي براي جلوگيري از شيوع ويروس کرونا گفت: نظارت ها بايد به شکلي قوي از سوي اتحاديه و خود اعضاء انجام گيرد و تعهدات الزام آور باشد تا بتوانيم از اين بحران نيز عبور کنيم.

در اين مراسم همچنين خسرو ابرهيمي نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهران و رئيس اتحاديه صنف دارندگان تالار و تجهيز مجالس در سخناني با تاکيد بر وضعيت بسيار دشوار اعضاي صنف گفت: تالارها بسياري از هزينه هاي خود را پيشاپيش و ماهانه انجام مي دهند؛ لذا با شايعاتي که در فضاهاي مجازي قبل از اعلان عمومي مبني بر شيوع ويروس کرونا صورت گرفت آسيب اوليه به آنها وارد شد. در ادامه با تعطيلي صنوف و پيرو آن با اعلان بازگشايي صنوف و به ظن اينکه تالارها نيز باز خواهند شد دوباره تجهيزاتي تدارک و خريداري شد که به دليل عدم رفع تعطيلي از اين مراکز؛ ضرر و زيان بسيار مجددا به آنها وارد شد.

ابراهيمي نيا ضمن تشکر از زحمات و پيگيري هاي بسيج اصناف تهران، تاکيد کرد: به رغم نام پر طمطراق تالارداري بسياري از اعضاي صنف صاحبان تالار نبوده و به صورت اجاره آن را ادراه مي کنند؛ لذا مي توان گفت اين صنف در بحث کرونا بسيار مظلوم واقع شد و علاوه بر ضرر و زيان مالي آسيب هاي اجتماعي بسياري نيز متحمل شدند بر اين اساس از تمامي مسئولان مجدانه درخواست رسيدگي و پيگيري مشکلات مبتلابه اين صنف را داريم.

در پايان اين نشست مقرر شد با تشکيل کارگروهي نسبت به پيگيري هاي لازم از سوي اتاق اصناف و اتحاديه دارندگان تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس از جمله مکاتبه با ستاد ملي مبارزه با کرونا و ديگر اقدامات لازم انجام گرفته و قرارگاه ثارالله نيز جهت پيگيري موضوع در جريان فرايند کار قرار گيرد.

تدوين و تهيه شيوه نامه و پروتکل بهداشتي براي تالارداران از ديگر تصميمات اين نشست بود که مقرر شد از اتحاديه و اتاق اصناف نسبت به تهيه و ارايه آن اقدام شود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.