کمبود آرد نداريم، سهميه دولتي نانوايان کافي نيست/ صنف نانوا در شرايط خوبي نيست

اخبار ویژه

ادعاي جداسازي اصناف، مغاير با قانون نظام صنفي، اصل 44 قانون اساسي و چشم انداز 20 ساله توسعه کشور/ هرگونه دست اندازي در ساختار حوزه اصناف زمينه ساز چالش ها و هزينه هاي غير قابل باور خواهد بود

نوسان قيمت ارز، جايي براي تفکر نو و انديشه اي خلاق جهت توليد باقي نگذاشته است

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

3

اصغر پابرجا، رئيس اتحاديه نانوايان سنگکي تهران:

کمبود آرد نداريم، سهميه دولتي نانوايان کافي نيست/ صنف نانوا در شرايط خوبي نيست

  • کد خبر : 90848
  • 1399/07/27

رئيس اتحاديه نانوايان سنگکي تهران اظهار داشت: خوشبختانه در کشور با کمبود آرد مواجه نيستيم؛ اما متاسفانه سهميه دولتي که به نانوايان تعلق مي گيرد، حتي کفاف ميزان مصرفي که براي نانوايان در نظر گرفته اند را نمي دهد به طوريکه براي تامين کامل، بايد مابقي نياز را از آرد آزاد تامين کنند که همين عامل به زيان نانوا تمام شده و مبلغ تهيه آرد را بسيار افزايش مي دهد در حاليکه با همان نرخ دولتي بايد بفروشد.

اصغر پابرجا، رئيس اتحاديه نانوايان سنگکي تهران در ادامه بيان داشت: عرضه کم آرد دولتي از يک سو و ثابت ماندن نرخ هر قرص نان از سوي ديگر، همچنين افزايش صعودي و روز به روز قيمت ها از جمله اجاره بها و ديگر مخارج و هزينه ها، بقدري مشکلات را زياد و درآمدها را کاهش داده که شرايط ادامه کار را بر اين صنف سخت نموده است.

او تاکيد کرد: براي ايجاد حداقل تعادل ميان هزينه ها و درآمدها، تقاضاي افزايش نرخ را به اتاق اصناف داده ايم و اتاق نيز آن رابه سازمان صمت ارجاع داده است؛ اما بالغ بر هشت ماه متوالي است که اين تقاضا معطل رسيدگي سازمان صمت مانده است، آيا مشکلات مردم مي تواند به انتظار بماند و حل نشده به آن نگاه کرد؟

پابرجا با اشاره به نرخ هاي حال حاضر تاکيد کرد: يک سال پيش نرخ نان براي هر قرص1800 تومان تعيين شد، حال آنکه از سال گذشته تاکنون تمامي حامل هاي انرژي که دولت برآنها به شخصه نظارت دارد چند برابر شده، کنجد از کيلويي 25 هزار تومان به 50 هزارتومان رسيده، مزد کارگر چند برابر و اجاره بهاي مغازه ها سر به فلک کشيده، تنها قيمت نان است که هيچگونه تغييري نداشته، آيا نانوايان در اين خاک و کشور زندگي نمي کنند؟ آيا هزينه ها بر اين افراد تحميل نمي شود؟ با اين شرايط چگونه به حيات خود ادامه دهند؟

وي تاکيد کرد: از مسئولان ذيربط بارها تقاضاي رسيدگي به مشکلات اين صنف ر اداشته ايم؛ اما متاسفانه تاکنون نتيجه اي نداشته است. صنف نانوا در شرايط خوبي نيستند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.