گرمابه ها براي تامين بهداشت جامعه بايد فعال باشند/ فقط از واحدهاي مجوزدار خدمات ماساژ دريافت کنيد

اخبار ویژه

ادعاي جداسازي اصناف، مغاير با قانون نظام صنفي، اصل 44 قانون اساسي و چشم انداز 20 ساله توسعه کشور/ هرگونه دست اندازي در ساختار حوزه اصناف زمينه ساز چالش ها و هزينه هاي غير قابل باور خواهد بود

نوسان قيمت ارز، جايي براي تفکر نو و انديشه اي خلاق جهت توليد باقي نگذاشته است

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

3

سيد مهدي سجادي، رئيس اتحاديه گرمابه داران، سوناي خشک و بخار تهران:

گرمابه ها براي تامين بهداشت جامعه بايد فعال باشند/ فقط از واحدهاي مجوزدار خدمات ماساژ دريافت کنيد

  • کد خبر : 90847
  • 1399/07/27

رئيس اتحاديه گرمابه داران، سوناي خشک و بخار تهران با تاکيد بر لزوم و ضرورت باز ماندن همه گرمابه ها در تمامي شرايط، خصوصاً شيوع ويروس کرونا بيان داشت: اصل مبارزه و جلوگيري از شيوع ويروس استفاده از صابون و مواد شست وشو است که در حمام مورد استفاده قرار مي گيرد. لذا منطق باز بودن اين اماکن براي همگان روشن است و هيچ دليلي نمي تواند منجر به تصميم گيري براي بسته شدن اين مکان ها باشد.

سيد مهدي سجادي، رئيس اتحاديه گرمابه داران، سوناي خشک و بخار تهران گفت: در حمام از آب داغ به همراه مواد بهداشتي(شامپو، صابون و ...) استفاده مي شود که اولين توصيه پزشکان و ستاد کرونا در از بين بردن هر نوع ويروس در دست و بدن استفاده از مواد شست و شو مي باشد.

او افزود: واضح و روشن است، زماني که اين مواد براي رفع هر نوع آلودگي بر بدن به کار مي رود، پس عوامل پخش ويروس در محيط نيز با حمام کردن از بين مي رود، با اين توضيح، منطق باز بودن اين اماکن براي همگان روشن است و هيچ دليلي نمي تواند منجر به صدور دستور مبني بر بسته شدن اين مکان ها گردد.

سجادي در چگونگي رعايت بهداشت در اين اماکن بيان کرد: بلافاصله پس از خروج مشتري از حمام، اين مکان با مواد ضدعفوني تميز مي گردد، ضمن اينکه به دليل کم بودن مشتريان اين واحدها، فاصله استفاده از حمام هاي خصوصي بيشتر از دو ساعت است و ويروس در اين فاصله زماني فرصت انتقال را ندارد .

رئيس اتحاديه گرمابه داران، سوناي خشک و بخار تهران از عوامل تاثيرگذار بر هزينه هاي حمام ها با تاکيد بر حامل هاي انرژي گفت: از سال 1389 که مبالغ اين قبوض به طور تصاعدي افزايش پيدا کرد و يارانه هاي مصوب بر آنها قطع شد، تاکنون، هزينه هاي سرسام آوري بر اين صنوف تحميل شده است بطوريکه نرخ هاي مصوب نه تنها هزينه هاي جاري را پوشش نمي دهد؛ بلکه حتي نگه داري گرمابه ها ، خود، هزينه هاي بسياري را بر دوش صاحبان اين حرفه وارد نموده، وابستگي اين صنف به حامل هاي انرژي که مستقيماً توسط دولت اداره و هدايت مي شود، به جاي اينکه راحت تر حل شود، همچنان حل نشده باقي مانده، از سال 1389 تا کنون اين حامل ها با افزايش مبالغ سي برابري، هيچ منطقي را براي کاهش باور ندارد.

سجادي با اشاره به فعاليت واحدهاي ماساژ که از رسته هاي فعال اين اتحاديه است در ادامه افزود: تمامي واحدهاي اين رسته با رعايت پروتکل هاي بهداشتي به کار خود ادامه مي دهند. فعاليت منظم و منضبط اين رسته توسط افراد خبره و آموزش ديده و زير نظر اتحاديه بايد انجام گيرد؛ اما متاسفانه هيچ گونه سختگيري و اعمال قانون از سوي نيروهاي نظارتي و نيروي انتظامي بر واحدهاي غيرقانوني و يا بعضاً افراد بدون مجوز صورت نمي پذيرد در حاليکه کنترل اين شرايط کاملا وابسته به نوع فعاليت و مسئوليت پذيري اداراتي دارد که نبض قدرت اجرايي را در دست دارند. اتحاديه در مقام صدور جواز مي تواند عمل کند؛ اما اختيار پلمپ و اجراي قوانين انضباطي از اختيار اتحاديه خارج است.

سجادي با تاکيد بر نقش رسانه ها در افزايش حساسيت مردم نسبت به استفاده از واحدهاي ماساژ داراي مجوز کسب افزود: از رسانه ملي انتظار مي رود تا با اطلاع رساني قوي به مردم آگاهي دهند براي گرفتن ماساژ به مراکز داراي رسميت و پروانه مراجعه کنند؛ چه آنکه متاسفانه اعتماد به افراد غريبه، موجب بروز مشکلات امنيت نيز بهداشتي را ايجاد مي کنند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.