گوجه فرنگي ارزان مي شود/ بازشدن صادرات و آسيب ديدن برخي محصولات دلايل گراني برخي محصولات

اخبار ویژه

ادعاي جداسازي اصناف، مغاير با قانون نظام صنفي، اصل 44 قانون اساسي و چشم انداز 20 ساله توسعه کشور/ هرگونه دست اندازي در ساختار حوزه اصناف زمينه ساز چالش ها و هزينه هاي غير قابل باور خواهد بود

نوسان قيمت ارز، جايي براي تفکر نو و انديشه اي خلاق جهت توليد باقي نگذاشته است

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

3

مصطفي دارايي نژاد، رئيس اتحاديه بار فروشان تهران:

گوجه فرنگي ارزان مي شود/ بازشدن صادرات و آسيب ديدن برخي محصولات دلايل گراني برخي محصولات

  • کد خبر : 90845
  • 1399/07/27

رئيس اتحاديه بارفروشان تهران از کاهش قيمت گوجه فرنگي در روزهاي آينده خبر داد.

مصطفي دارايي نژاد، رئيس اتحاديه بار فروشان تهران علت گراني را در مورد گوجه فرنگي بازشدن صادرات و آسيب ديدن برخي محصولات از جمله در مورد زنجبيل نيز نوسانات نرخ ارز اعلام کرد.

او در پاسخ به اين سوال که چرا قيمت گوجه فرنگي در روزهاي اخير افزايش يافته است گفت: به علت بارندگي، برخي از محصولات گوجه فرنگي آسيب ديد و همچنين به دليل تعطيلات، گوجه فرنگي از مبدا کمتر بارگيري شد. از طرفي صادرات هم صورت گرفت و تمام اين عوامل باعث افزايش قيمت گوجه فرنگي شد.

وي ادامه داد: از هفته هاي آينده قيمت گوجه فرنگي متعادل مي شود و به کيلويي5000 تا 6000 تومان خواهد رسيد؛ زيرا بار فراوان است و گوجه فرنگي هاي جنوب و تاکستان نيز آماده ورود به بازار است.

رئيس اتحاديه بارفروشان اضافه کرد: زنجبيل نيز کالاي وارداتي است و در داخل توليد نمي شود؛ بنابراين نوسانات قيمت آن به نوسانات نرخ ارز باز مي گردد.

در روزهاي اخير بازار صيفي جات دچار نوسان شد و برخي اقلام مانند گوجه فرنگي و زنجبيل با افزايش قيمت همراه شدند؛ به طوري که قيمت گوجه فرنگي در خرده فروشي هاي سطح شهر تهران در کمتر از يک هفته از 4500 تومان به بيش از 9000 تومان رسيد و زنجبيل نيز براساس گزارش ها تا کيلويي 100 هزار تومان هم فروخته شد. افزايش قيمتي که رئيس اتحاديه بار فروشان علت آن را در مورد گوجه فرنگي بازشدن صادرات و آسيب ديدن برخي محصولات و در مورد زنجبيل نيز نوسانات نرخ ارز اعلام کرد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.