بورس، دست دلالان و واسطه ها را به ميدان رقابت باز نموده است/ کيفيت بالاي برخي از توليدات داخلي در سطح رقابت با کالاهاي خارجي است

اخبار ویژه

ادعاي جداسازي اصناف، مغاير با قانون نظام صنفي، اصل 44 قانون اساسي و چشم انداز 20 ساله توسعه کشور/ هرگونه دست اندازي در ساختار حوزه اصناف زمينه ساز چالش ها و هزينه هاي غير قابل باور خواهد بود

نوسان قيمت ارز، جايي براي تفکر نو و انديشه اي خلاق جهت توليد باقي نگذاشته است

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

3

اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران:

بورس، دست دلالان و واسطه ها را به ميدان رقابت باز نموده است/ کيفيت بالاي برخي از توليدات داخلي در سطح رقابت با کالاهاي خارجي است

  • کد خبر : 90842
  • 1399/07/23

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران بيان داشت: بورس، دست دلالان و واسطه ها را به ميدان رقابت باز نموده و قيمت ها هر روز تغيير مي کند. توليدکننده توان رقابت با اين دلالان را براي تهيه مواد اوليه ندارد و با اين شرايط از انواع و مدل هايي که در کارخانه توليد مي کرده، کم شده و به نسبت آن کارگران از کار بيکارتر مي شوند.

اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران گفت: اگر مواد اوليه بموقع، به اندازه و قيمت مناسب دست توليدکننده برسد هم مي تواند با کيفيت و در کميت زياد توليد کند و هم موجب به کارگيري کارگراني بيشتر شود، تا حدي که بتوانيم بازار داخلي را تامين و به ديگر کشورهاي صادر نماييم.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران با تاکيد بر حال بد اين صنف اظهار داشت : کمبود مواد اوليه براي توليدکنندگان اين صنوف با وجود توليد صددرصدي بازار را دچار کمبود نموده است. آنچه مسئولان به آن بايستي توجه داشته باشند تامين مواد اوليه براي کارخانجات توليدي است. از زماني که مواد اوليه در بورس فروخته مي شود، قيمت ها با احتساب مبالغ جهاني به توليدکننده عرضه مي شود، افزايش سرسام آور قيمت ها و کمبود آن موجب بروز انواع مشکلات براي اين حوزه گرديده است.

پازوکي با اشاره به بالا رفتن کيفيت توليدات داخلي، آنها را در سطح رقابت با کالاهاي خارجي دانسته و اضافه کرد: برخي از توليدکنندگان لوازم خانگي دير زماني است که در خط اول کيفيت قرار دارند و مي توانند با کالاهاي خوب خارجي رقابت نمايند. اين تابلو و ويترين مايه افتخار کشور است؛ اما اگر مواد اوليه شرايط فعلي را داشته باشد و دولتمردان تدبير لازم و درست را در توزيع عادلانه و بدون واسطه آن به توليدکننده واقعي نداشته باشند، کم کم ميزان و مقدار آن تنزل يافته و نمي توانند به کار ادامه دهند.

او تصريح کرد: عدم توليد به ميزان نياز بازار، منجر به کمبود کالا در واحدهاي توزيعي خواهد شد و کمکم قيمت ها به صورت تصاعدي اضافه مي شود، لذا نيازمند تزريق مواد اوليه کافي هستيم.

وي با تاکيد بر ارائه خدمات پس از فروش توليدکنندگان کالاي داخلي افزود: خريدار با اطمينان کامل از خريد خود مي تواند خدمات پس از فروش را در کشور دريافت کند، اما در انواع لوازم خارجي بندرت اين اطمينان وجود دارد. اگر توليدکننده داخلي جوابگوي آنچه توليد نموده است باشد که هست، خيال خريدار راحت خواهد بود تا در صورت هر گونه مشکل مي تواند براحتي از خدمات پس از فروش آن کالا برخوردار باشد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.