دستورالعمل هاي ستاد مبارزه با کرونا تالاردارها را ورشکست کرد

اخبار ویژه

ادعاي جداسازي اصناف، مغاير با قانون نظام صنفي، اصل 44 قانون اساسي و چشم انداز 20 ساله توسعه کشور/ هرگونه دست اندازي در ساختار حوزه اصناف زمينه ساز چالش ها و هزينه هاي غير قابل باور خواهد بود

نوسان قيمت ارز، جايي براي تفکر نو و انديشه اي خلاق جهت توليد باقي نگذاشته است

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

3

خسرو ابراهيمي نيا، نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهران و رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران:

دستورالعمل هاي ستاد مبارزه با کرونا تالاردارها را ورشکست کرد

  • کد خبر : 90817
  • 1399/07/19

نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهران و رئيس اتحاديه تالارهاي پذيراهايي و تجهيز مجالس تهران گفت: ستاد ملي مبارزه با کرونا با صدور بخشنامه و دستورالعمل هاي اشکال دار صنف اتحاديه تالارهاي پذيرايي را کاملا ورشکسته کرد.

خسرو ابراهيمي نيا رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران با انتقاد شديد از دستورالعمل هايي که ستاد ملي مبارزه با کرونا اخيرا صادر کرد، بيان کرد: دستورالعمل ها و بخشنامه هايي که ستاد ملي مبارزه با کرونا صادر مي کند اشکالات اساسي دارد و همين امر منجر به ورشکستگي صنف تالارهاي پذيرايي شده است.

نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهران افزود: آيا کسي نيست از صادرکنندگان اين بخشنامه ها سوال بپرسد که مگر تالارهاي پذيرايي طي هشت ماه اخير حتي براي يک روز هم بازگشايي شده اند که در ستاد ملي مبارزه با کرونا براي تعطيلي مجدد آنها دستورالعمل صادر مي شود.

رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي ادامه داد: برکسي پوشيده نيست که بايد مانع شيوع ويروس کرونا شد تا تعداد فوتي هاي ناشي از اين بيماري به حداقل برسد ولي مساله اساسي اين است که آيا مقابله با شيوع ويروس کرونا صرفا با تعطيل کردن تالارهاي پذيرايي و ورشکست کردن آنها صورت مي گيرد!؟

وي تصريح کرد: اگر حفظ فاصله هاي اجتماعي و رعايت پروتکل هاي بهداشتي و صدور بخشنامه براي تعطيلي واحدهاي صنفي به منظور مبارزه با شيوع ويروس کرونا است بدون ترديد بايد تمامي فعاليت هاي صنفي متوقف شود نه اينکه با بخشنامه هاي اشکال دار زمينه ورشکستگي يک صنف را مهيا کرد.

ابراهيمي نيا خاطرنشان کرد: بخشنامه هاي ستاد ملي مبارزه با کرونا به نحوي صادر مي شود که گويا تالارهاي پذيرايي عامل شيوع ويروس کرونا هستند و ويروس کرونا در رستوران ها، کافي شاپ ها، سفره خانه ها به مردم سرايت پيدا نمي کند.

رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي افزود: اين صنف حدود هزار عضو داشت که تمامي آنها کاملا ورشکست شده اند و آن گروه که در تالارهاي اجاره اي فعاليت مي کردند به دليل ناتواني در پرداخت اجاره بها و بدهي اکثرا شاکي خصوصي داشته و حکم بازداشت شان صادر شده است. همچنين برخي از تالارهاي اجاره اي تخليه و وسايل داخل آنها به انبارها منتقل شده اند اما حتي در اين شرايط کسي حاضر به شنيدن صداي فعالان اين صنف نيست.

وي ادامه داد: صاحبان تالارهاي پذيرايي در برگزاري مراسم هم متخصص هستند و هم با توجه به متراژ تالارها و تعداد سرويس هاي بهداشتي و... و. مي توانند تمامي پروتکل هاي بهداشتي را جهت برگزاري مراسم عقد، عروسي، عزاداري، و... و. رعايت کنند اما براساس دستورالعمل هاي ستاد ملي مبارزه با کرونا فعاليت اين صنف در 8 ماه گذشته متوقف شده است.

ابراهيمي نيا اضافه کرد: در حاليکه فعاليت تالارهاي پذيرايي در هشت ماه اخير به منظور جلوگيري از شيوع ويروس کرونا تعطيل شده است يک سوال اساسي از مسئولان حاضر در ستاد ملي مبارزه با کرونا داريم؛ آيا اين صنف نيز به مانند صنوف همگن خود نمي تواند با رعايت پروتکل هاي بهداشتي و فاصله اجتماعي به فعاليت هاي خود برگردد؟

رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تصريح کرد: اگر صدور دستورالعمل براي تمديد تعطيلي تالارهاي پذيرايي به منظور جلوگيري از شيوع ويروس کرونا است لازم است تا مسئولان ستاد ملي مبارزه با کرونا فعاليت تمامي واحدهاي صنفي که مي توانند به شيوع ويروس کرونا کمک کنند را متوقف کند نه اينکه درهشت ماهه اخير صرفا نام صنف دارندگان تالارهاي پذيرايي در ليست صنوفي که بايد تعطيل باشد، قرار بگيرد و فرصت هاي شغلي اين بخش نصيب ساير فعالان صنفي که نه تخصص و نه امکانات برگزاري مراسم دارند، بشود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.