تهيه مواد اوليه براي توليد مهمترين مشکل صنف است/ ارائه مواد اوليه توليد در بورس، دست توليدکننده را بسته است

اخبار ویژه

ادعاي جداسازي اصناف، مغاير با قانون نظام صنفي، اصل 44 قانون اساسي و چشم انداز 20 ساله توسعه کشور/ هرگونه دست اندازي در ساختار حوزه اصناف زمينه ساز چالش ها و هزينه هاي غير قابل باور خواهد بود

نوسان قيمت ارز، جايي براي تفکر نو و انديشه اي خلاق جهت توليد باقي نگذاشته است

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

3

حسن حسني سفيد آبي فراهاني، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم فلزي آشپزخانه تهران:

تهيه مواد اوليه براي توليد مهمترين مشکل صنف است/ ارائه مواد اوليه توليد در بورس، دست توليدکننده را بسته است

  • کد خبر : 90710
  • 1399/06/29

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم فلزي آشپزخانه تهران اظهار داشت: مهمترين مشکل امروز در اين صنف تهيه مواد اوليه براي توليد است، در جايي که رهبر معظم انقلاب تاکيد بر رونق و جهش توليد دارد، همه بايد اطاعت امر کنيم؛ اما دستگاه هايي که مي توانند به اين مهم در کشور کمک کنند به جاي حمايت از توليدکننده با مانع تراشي هاي متعدد و گران نمودن مواد اوليه، جلوي پيشرفت توليد را مي گيرند.


حسن حسني سفيد آبي فراهاني، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم فلزي آشپزخانه تهران گفت: توليدکننده هر روز بايد با نرخ جديد مواد اوليه را تهيه کند، افزايش نرخ مواد اوليه به قدري زياد است که نمي توان قيمت محصول نهايي را پيش بيني کرد.

وي در ادامه تاکيد کرد: 90 درصد مواد اوليه اي که در توليد محصولات لوازم آشپزخانه استفاده مي شود تماماً داخلي است حال آنکه، توليدکننده با گراني روز به روز مواد اوليه، گراني هزينه هاي حامل هاي انرژي و دستگاه ها و ...روبه روست، چگونه مي تواند قيمت نهايي را اعلام نمايد. اين در حالي است که با تصميم دولتمردان، ارائه انواع مواد اوليه از جمله؛ آلومينيوم، مس، برنج، مواد پتروشيمي و ... در بورس، دسترسي اين مواد براي توليد کننده در گرو قيمت آن در بورس است.

فراهاني ادامه داد: توليدکننده بايد به انتظار ارائه مواد اوليه با قيمت بورس بماند تا بتواند محصولي را که تمام آحاد جامعه به آن نياز دارند توليد کند، در حاليکه اگر اين مواد به شکل و روال سابق از طريق کارخانه هاي توليدکننده مواد اوليه به دست توليدکننده مي رسيد، توليد به نحوي انجام مي شد که ضمن تامين نياز داخلي مي توانستيم به خارج از کشور نيز صادر نماييم. امروز در نقطه اي قرار داريم که ارزآوري براي کشور از هر زمان ديگر واجب تر است.

وي در ادامه افزود: ارائه مواد اوليه مورد نياز توليدکنندگان در بورس، تنها دست توليدکننده را بسته نگه داشته و منجر به ايجاد حباب هاي قيمتي بر هر نوع از مواد اوليه داشته، نهايتاً مصرف کننده زيانده و توليد کننده نااميد خواهد شد، کشوري هستيم که داراي مواد اوليه کافي و با کيفيت براي توليد انواع و اقسام وسايل آشپزخانه هستيم ، اما تهيه مواد اوليه براي توليد کننده به سختي و گراني صورت مي گيرد، دولت موانع را برطرف کند تا بتوانيم به دستور مقام معظم رهبري جامه عمل بپوشانيم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.