50 درصد تالارهاي پذيرايي تغيير کاربري دادند/ مراسم عروسي هنوز پابرجاست/ بيکاري 1000 نفر از کارمندان تالارها

اخبار ویژه

ادعاي جداسازي اصناف، مغاير با قانون نظام صنفي، اصل 44 قانون اساسي و چشم انداز 20 ساله توسعه کشور/ هرگونه دست اندازي در ساختار حوزه اصناف زمينه ساز چالش ها و هزينه هاي غير قابل باور خواهد بود

نوسان قيمت ارز، جايي براي تفکر نو و انديشه اي خلاق جهت توليد باقي نگذاشته است

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

3

خسرو ابراهيمي‌ نيا نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهران و رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس:

50 درصد تالارهاي پذيرايي تغيير کاربري دادند/ مراسم عروسي هنوز پابرجاست/ بيکاري 1000 نفر از کارمندان تالارها

  • کد خبر : 90707
  • 1399/06/29

رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران اظهار داشت: 50 درصد اين صنف به علت ورشکستگي تغيير کاربري داده‌اند و مشکلاتي بسياري بين مالک و مستاجر نيز به وجود آورده است. همچنين. نزديک به 1000 نفر از کارمندان مرتبط با اين صنف در استان تهران بيکار شده‌اند.


خسرو ابراهيمينيا نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهران و رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران در مورد آخرين وضعيت فعاليت تالارهاي پذيرايي گفت: متاسفانه تالارهاي پذيرايي بيش از هشت ماه است که به طور کاملا تعطيل و حتي بسياري از آنها ورشکسته شدهاند. برخي از مشاغل چند روز در هفته فعاليت دارند اما ماهشت ماه تماما تعطيل هستيم و مانند ديگر مشاغل نميتوانيم درآمدي داشته باشيم.

وي ادامه داد: اگر جامعه نظرش اين است که براي جلوگيري از اپيدمي کرونا تالارها مطلقا تعطيل باشند با استدلال به وجود آمدن اجتماعات، اين نکته را بايد در نظر داشت که تالارهاي پذيرايي متخصص برگزاري مجالس بهداشتي هستند. بنابراين تالار ميتواند مديريت مسائل بهداشتي مانند ضد عفوني، پاکسازي تجهيزات و فاصلهگذاري اجتماعي را داشته باشد به همين جهت امنترين مکان براي برگزاري اجتماعات است.

رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس افزود: متاسفانه تالارهاي پذيرايي که امکان رعايت پروتکلهاي بهداشتي را دارند و ميتوانند با سلامت، تشکيلاتي را در پروسه زماني درست برگزار کنند از حضورشان جلوگيري شده است. در صورتي که واحدهاي صنفي مانند چلوکبابيها، رستورانها، قهوه خانه و سفره خانهها و حتي دفاتر اسناد رسمي در حال فعاليت هستند. البته مراسماتي چون جشن عروسي که در تالارها برگزار نميشود، اکنون در منازل برگزار ميشود.

ابراهيمينيا ادامه داد: در حال حاضر تمامي صنوف مشابه مانند چلوکبابيها و رستورانها در حال فعاليت هستند و در فضاي محدود از حداکثر ظرفيت استفاده ميکنند. اکنون شرايط وحشتناکي براي ما حاکم است به طوري که 50 درصد اين صنف به علت ورشکستگي تغيير کاربري دادهاند و مشکلاتي بسياري بين مالک و مستاجر نيز به وجود آورده است. معلوم نيست چه کسي پاسخگو خواهد بود. نزديک به 1000 نفر از کارمندان مرتبط با اين صنف در استان تهران بيکار شدهاند؛ در نتيجه فعاليتي به نام تالار پذيرايي وجود ندارد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.