نمي توانيم با سرعت گراني ها، نرخ غذاهاي مورد عرضه را همسان سازي کنيم/ دست دلالان بايد کوتاه شود

اخبار ویژه

ادعاي جداسازي اصناف، مغاير با قانون نظام صنفي، اصل 44 قانون اساسي و چشم انداز 20 ساله توسعه کشور/ هرگونه دست اندازي در ساختار حوزه اصناف زمينه ساز چالش ها و هزينه هاي غير قابل باور خواهد بود

نوسان قيمت ارز، جايي براي تفکر نو و انديشه اي خلاق جهت توليد باقي نگذاشته است

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

3

علي اکبر نريماني، رئيس اتحاديه چلوکباب و چلو خورش تهران:

نمي توانيم با سرعت گراني ها، نرخ غذاهاي مورد عرضه را همسان سازي کنيم/ دست دلالان بايد کوتاه شود

  • کد خبر : 90706
  • 1399/06/29

رئيس اتحاديه چلوکباب و چلو خورش تهران با انتقاد از گراني هاي اخير و تاثير آن بر کسب و کارهاي مختلف گفتـ متاسفانه گراني محصولات غذايي هر روزه باري بيشتر بر دوش اتحاديه قرار مي دهد و از آنجايي که نمي توانيم مطابق با گراني ها، نرخ غذاهاي مورد عرضه را همسان سازي کنيم، به بي ثباتي در نرخ و عدم توازن بين دخل و خرج واحدهاي صنفي منجر مي شود.

علي اکبر نريماني، رئيس اتحاديه چلوکباب و چلو خورش تهران بيان داشت: اتحاديه مانند هميشه به هنگام وقوع مشکلي کنار اعضاء بوده و خواهد بود؛ سازمان صمت از صنف درخواست ارسال نرخ نموده است اما با اين شرايط و تغيير هرروزه و گراني ها، توان ارائه نرخ ثابت نداريم.

او افزود: اگر چه همزمان توانسته ايم بر رضايت اعضاء و مردم از نرخ هاي مورد عرضه مديريت نماييم و اعضاء شرايط سخت را تحمل مي کنند؛ اما اگر چنانچه شهروندان عزيز در مورد هر يک از اعضاء شکايتي داشتند مي توانند به اتحاديه مراجعه کنند و بل ارائه فاکتور براحتي بر اساس نوع متريال و مواد غذايي و سرويس، گزارش مبسوطي تهيه مي شود و در صورت تخلف واحد صنفي، رضايت مشتري حاصل خواهد شد و به واحد صنفي اخطار داده مي شود.

وي ادامه داد: اگر واحد صنفي دفعات اول و دوم به اخطار توجه نکند بار سوم اقدام قانوني انجام مي شود. البته در برخي از موارد سازمان تعزيرات با ورود تصميم به برقراري عدالت و نظم مي کند؛ اما خاضعانه از سازمان مي خواهم تا برخورد با اعضاء را ابتدا به دست اتحاديه بسپارد و در صورت اهمال به دنبال پي گيري مشکل باشد. اتحاديه ها کاملا به مشکلات و قوانين اشراف دارند و مي توانند موضوعات اين چنيني را حل کنند.

رئيس اتحاديه چلوکباب و چلو خورش تهران با تاکيد بر نظارت کامل بر تمامي صنوف تحت پوشش اتحاديه اظهار داشت: مديريت نظارت بر واحدهاي صنفي در خصوص رعايت تمامي پروتکل هاي بهداشتي منجر شد تا هيچ يک از اعضاء و پرسنل ايشان به اين ويروس مبتلا نشوند در همين راستا به هيچ وجه، شکايتي مبني بر عدم رعايت اين اصول از سوي مردم به اتحاديه وصول نشده است، همين عامل نشان از رضايتمندي افراد به جهت ملاحظه رعايت پروتکل هاي بهداشتي کارکنان واحدهاي صنفي از سوي مردم مي باشد.

نريماني در چگونگي تلاش براي تنظيم بازار بيان داشت: عمده گراني هاي کنوني کشور گرفتار شدن تمامي کالاهاي مورد عرضه در در دست دلال هاست، به طور مثال در بحث توزيع مواد غذايي از جمله برنج و گوشت هاي گاوي و گوسفندي و مرغ، دولت مي تواند اين مسير را به شرکت تعاوني ها و موسساتي نظير ملاصدرا واگذار نمايد. دامپزشکي مي تواند با مديريت چرخه گوشت از ذبح تا استفاده و از کشتارگاه تا واحدهاي صنفي با قطع دست دلالان در اين ميان از گراني هايي که واسطه ها و دلالان بر کالاها اضافه مي کنند کم کند و قيمت ها را متعادل تر و مناسب تر به دست متقاضيان برسانند. مشکلات به صورت ريشه اي اگر حل شود وگراني از سر منشاء نظارت شود، مي توان از افسارگسيختگي قيمت ها به نوعي جلوگيري نمود و گرنه نهايتاً مصرف کننده و مردم عادي آسيب هاي گراني را خواهند خورد، بايد دست دلالان کوتاه شود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.