دستگاه پوز، زيان درصد سود پايين فروش را آناليز نمي کند/ کسبه براي تداوم حيات مغازه ها را باز نگه داشته اند

اخبار ویژه

ادعاي جداسازي اصناف، مغاير با قانون نظام صنفي، اصل 44 قانون اساسي و چشم انداز 20 ساله توسعه کشور/ هرگونه دست اندازي در ساختار حوزه اصناف زمينه ساز چالش ها و هزينه هاي غير قابل باور خواهد بود

نوسان قيمت ارز، جايي براي تفکر نو و انديشه اي خلاق جهت توليد باقي نگذاشته است

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

3

ناصر بزاز اقبالي، رئيس اتحاديه فروشندگان رنگ تهران:

دستگاه پوز، زيان درصد سود پايين فروش را آناليز نمي کند/ کسبه براي تداوم حيات مغازه ها را باز نگه داشته اند

  • کد خبر : 90705
  • 1399/06/29

رئيس اتحاديه فروشندگان رنگ تهران در وضعيت صنف متبوع خود گفت: در حال حاضر دريافت مبالغ در داد و ستد از طريق دستگاه پوز صورت مي پذيرد. قيمت کالاها بالا رفته و کسبه براي اينکه بتوانند فروش داشته باشند از سود خود کم کرده اند. اين روش باعث شده در عملکرد دستگاه پوز خريد و فروش مبالغ بالا را نشان دهد؛ اما غافل از اينکه اجناس گران خريده مي شود و با درصدي بسيار نازل فروش مي رود. دستگاه پوز آناليز نمي کند که درصد سود پايين در فروش چه زياني به کسب و کار وارد مي سازد.

ناصر بزاز اقبالي، رئيس اتحاديه فروشندگان رنگ تهران تصريح کرد: گراني هاي اخير متاسفانه ادامه دارد و کسب و کار در تمام مشاغل به آهستگي حرکت مي کند. علي رغم تمام مسائل دشوار، سازمان امور مالياتي تنها به عملکرد دستگاه پوز بسنده مي کند و نهايتاً به مطالبه ماليات خود مي پردازد.

اقبالي تصريح کرد: کسبه در حال حاضر تنها براي ادامه حيات مغازه هاي خود را باز نگه داشته اند. اگر اجناس ارزان باشد ، درصد سود واقعي به فروش تعلق مي گيرد و کسبه نيز مي توانند به جريان اقتصادي رونق دهند. دولتمردان از ادامه روندگراني جلوگيري کنند گراني به زيان همگان است.

وي تاکيد کرد: در دوراني به سر مي بريم که با شيوع ويروس کرونا رو به رو هستيم در اين راستا بسياري از صنوف مانند تالارداران، رستوران داران، چلوکبابي ها، گل فروشان و... آسيب هاي بسيار غيرقابل جبراني ديده اند؛ اما اين آسيب براي برخي از صنوف به شدت گروه مذکور نبود. صنف رنگ نيز شامل گروه دوم است؛ اما تردد و عدم کارهاي ساختماني و تعطيلي تمامي صنوف، عملاً کار و فعاليت را راکد نمود. خريد و فروش خودرو و ساخت و سازهاي ساختماني و ... منجر به خريد انواع رنگ مي شد؛ اما رکود در کشور مانع از اين اتفاق و جريان اقتصادي گرديد. فقدان درآمد نيز اجازه نمي دهد مشکلات مادي صنوف را بر طرف کرد .

اقبالي با اشاره به انتخابات اخير اتحاديه و فعاليت هيئت مديره کنوني بيان داشت: طي چهار سال گذشته با تمام اتحاد و همدلي اعضاي هيئت مديره تلاش داشتيم تا تمامي مشکلات و معضلات اتحاديه را آناليز و به دنبال ايجاد راه حل و گشايش گره هاي اين راه باشيم؛ البته از آنجايي که تعداد اعضاي اين اتحاديه به نسبت ديگر اتحاديه هاي پر جمعيت کمتر مي باشد و اينکه اتحاديه ها کاملاً غير انتفاعي هستند پس براي تامين نيازهاي مالي خود به اخذ حق عضويت ها مي توانند تکيه نمايند؛ اما اتحاديه رنگ با داشتن اعضاي کم در عبور از مشکلات مادي با چالش هايي روبه رو است در حالي که اتحاديه هايي با اعضاي بيشتري راحت تر مي توانند مشکلات مادي را حل و فصل نمايند.

رئيس اتحاديه فروشندگان رنگ تهران با اشاره به پي گيري اهدافي که در چهار سال دوره اول هيئت مديره اتحاديه داشته اند ابزار داشت: به دنبال انجام برخي از اموري که طي چهار سال گذشته داشتيم، توانسته ايم سايت اتحاديه را راه اندازي و در حال بهره برداري مي باشيم. بسياري از کارها و مشکلات مادي به جا مانده را با مديريت برطرف نموديم. بازرسي هاي اتحاديه نيز از اعضاء بموقع و با اصول و نظم صورت مي گيرد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.