ناشران ترويج دهندگان فرهنگ و تاريخ کشور هستند/ نشر، شاهرگي است که نوشتار را تا عمق وجود جامعه هدايت مي کند

اخبار ویژه

ادعاي جداسازي اصناف، مغاير با قانون نظام صنفي، اصل 44 قانون اساسي و چشم انداز 20 ساله توسعه کشور/ هرگونه دست اندازي در ساختار حوزه اصناف زمينه ساز چالش ها و هزينه هاي غير قابل باور خواهد بود

نوسان قيمت ارز، جايي براي تفکر نو و انديشه اي خلاق جهت توليد باقي نگذاشته است

لزوم برون رفت هر چه سريعتر از رکود اقتصادي/ اتحاديه نمي تواند در صورت خريد از واحدهاي بدون پروانه، پيگير شکايتي باشد

3

هومان حسن پور، رئيس اتحاديه ناشران تهران:

ناشران ترويج دهندگان فرهنگ و تاريخ کشور هستند/ نشر، شاهرگي است که نوشتار را تا عمق وجود جامعه هدايت مي کند

  • کد خبر : 90704
  • 1399/06/29

رئيس اتحاديه ناشران تهران با تاکيد بر لزوم و ضرورت حفظ فرهنگ و تاريخ کشور بيان داشت: حفظ تاريخ، تمدن و فرهنگ هر کشوري اوجب واجبات است و اين مهم تنها از طريق نوشتن، درج ?در کتب و حفظ اين آثار ميسر است که به وسيله ناشران ترويج و انتشار مي يابد.

هومان حسن پور، رئيس اتحاديه ناشران تهران گفت: ارزش تاريخ و فرهنگ را نگارنده هاي آن حفظ مي کنند که بايد مانند گياه از آن مراقبت گردد. غذا نيست که زود تمام شود و يا پوشاک که از مد بيفتد و پوسيده شود. تاريخ و فرهنگ و تمدن متعلق به يک جامعه است که در طول زمان نياز به مراقبت و نگه داري دارد.

وي در ادامه گفت: الويت اول در حفظ فرهنگ و تاريخ به نگارنده هاي هر جامعه سپس به ناشران و در نهايت به خوانندگان آن بر خواهد گشت. هر فيلم، سريال و يا شعري که خوانده و يا ساخته مي شود، به کتابهايي که آن را نوشته اند بر خواهد گشت. نويسندگان هر کشوري تاثير گذارترين افراد آن جامعه هستند و ناشران ترويج دهندگان آن نوشته؛ حتي اگر کشوري براي اين افراد ارزش و اعتبار نگذارد، ديگر نويسندگان در ديگر ملل به دنبال آن هستند تا جريانات را به نگارش بگذارند، اما با چه متن و کيفيتي خواهد بود و تاثير آن چگونه، تبعات آن را چه کساني پس خواهند داد را آينده در سال هاي بسيار دور نشان مي دهد. نشر هر نوشته اي مانند شاهرگي در بدن جامعه است که تا عمق وجود فرد را فرا خواهد گرفت، از مسئولين انتظار مي رود اين شاهرگ را حيات بخشند.

حسن پور اضافه کرد: ارزش و کار فرهنگي در کشور ترازو و ميزان ندارد. هويت هر کشوري به فرهنگ و توسعه اطلاعات و مطالعه آن کشور بستگي دارد. بايد فضاي فرهنگي را توسعه دهيم. به هر نحوي شده مردم را ترغيب کنيم تا مطالعه را جزو ضروريات قرار دهند. نويسندگان را حمايت و به ناشران وسعت فعاليت دهيم. اينگونه است که مي توانيم بگوييم براي کشورمان در جهت حفظ فرهنگ و آرمان هايش تلاش کرده ايم. چه بسا اگر ديرتر از اين حرکت کنيم، تا ساليان سال نتوانيم، خسارت عمق فاجعه فقر فرهنگي را جبران کنيم. نشر کتاب هايي غني از علم و آموزش و شعر و فرهنگ ضرورتي انکار ناپذير است.

او تصريح کرد: امروزه بسياري از کشورها، فرهنگ و تمدن نداشته کشورشان را با ساخت عناوين اساطيري و تخيلي به خورد و باور دنيا مي دهند، حال آنکه ما فرهنگ و تمدن غني خود را پاس نمي داريم و در راه نگه داشت و انتقال آن به آيندگان تلاش نمي کنيم. مسئولان به اين معضل عميق، دقت عمل داشته و سرعت رفع موانع را بيشتر کنند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.