وابستگي توليد نوشت افزار داخلي به مواد اوليه وارداتي/ واردات قاچاق نوشت افزار کاملا متوقف نشده است

اخبار ویژه

توليد روزانه ماسک در استان تهران به 4 ميليون رسيد

تهيه مواد اوليه از بورس از عمده مشکلات اين حوزه است/ تأمين 90 درصد مواد اوليه لوازم آشپزخانه از داخل

موازي کاري هاي دستگاه هاي دولتي چالش بزرگ صنف فتوکپي/ بايد در ادارات از اعضاي پروانه دار صنف استفاده شود

3

موسي فرزانيان رئيس اتحاديه نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران:

وابستگي توليد نوشت افزار داخلي به مواد اوليه وارداتي/ واردات قاچاق نوشت افزار کاملا متوقف نشده است

  • کد خبر : 90702
  • 1399/06/26

رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران با بيان اينکه توليد نوشت افزار داخلي وابسته به مواد اوليه وارداتي است، گفت: هر گونه تاخير در واردات مواد اوليه موجب توقف توليد مي شود.

رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران با بيان اينکه توليد نوشت افزار داخلي وابسته به مواد اوليه وارداتي است، گفت: هر گونه تاخير در واردات مواد اوليه موجب توقف توليد مي شود.

موسي فرزانيان در رابطه با وضعيت توليد نوشت افزار داخلي، گفت: در حال حاضر توليد برخي اقلام از قبيل مداد، خودکار، مداد تراش، پاکن و غيره در داخل کشور انجام مي شود اما در زمينه توليد برخي اقلام فعلا در ابتداي راه هستيم، بنابراين در برخي اقلام نوشت افزار هنوز نياز وارداتي وجود دارد.

رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران بيان داشت: طي دو سال اخير سهم توليد داخلي نوشتافزارهايي مانند مداد، خودکار، تراش و پاککن از 20 به 80 درصد رسيده است.

وي با اشاره به توليد ماژيک وايت برد در داخل کشور بيان داشت: توليد اين کالا اخيرا در کشور آغاز شده در حالي که ماژيک انواع مختلفي دارد و هنوز در انواع ديگر آن در داخل کشور توليدي نداشته ايم در حالي که به دليل توليد اين نوع از ماژيک توليد واردات انواع ماژيک متوقف شده است.

فرزانيان در مورد واردات نوشت افزار قاچاق بيان داشت: نمي توان اطمينان کامل داشت که واردات قاچاق در اين بخش وجود ندارد اما با توجه به افزايش نرخ ارز، واردات قاچاق بسياري از کالاها بخصوص کالاهايي که توليد آن در داخل انجام مي شود اصلا صرفه اقتصادي ندارد و با توجه به قيمت بالاي اين کالاها تقاضايي نيز براي آن وجود ندارد، بنابراين طبيعي است که واردات قاچاق نيز کاهش يابد.

رئيس اتحاديه نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران بيان داشت: اما در کالاهايي که ثبت سفارش آنها ممنوع است و از طرفي تقاضا براي آن وجود دارد بخصوص لوازم نوشت افزار مهندسي ممکن است واردات قاچاق وجود داشته باشد.

وي در رابطه با مواد اوليه بيان داشت: توليد نوشت افزار نيازمند مواد اوليه است در حالي که مشکلات ارزي منجر به ايجاد وقفه در توليد مي شود و اين موضوع فعاليت کارگاه هاي توليدي را بامشکل مواجه مي کند.

فرزانيان اظهار داشت: در ابتداي امسال مشکلاتي در ترخيص و تامين مواد اوليه وجود داشت اما به مرور حل شد بنابراين ممکن است در شرايط فعلي تامين مواد اوليه با تاخير انجام شود که اين تاخير موجب توقف موقتي توليد مي شود که اصلا اين قبيل توقف ها در توليد خوب نيست.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.