سازمان‎ها و وزارت خانه‎ها، مسير شعار تا عمل «بستر توليد» را کوتاه نمايند/ صنعتگر و توليدکننده بدون مواد اوليه و قطعات مورد نياز، توان توليد ندارد

اخبار ویژه

توليد روزانه ماسک در استان تهران به 4 ميليون رسيد

تهيه مواد اوليه از بورس از عمده مشکلات اين حوزه است/ تأمين 90 درصد مواد اوليه لوازم آشپزخانه از داخل

موازي کاري هاي دستگاه هاي دولتي چالش بزرگ صنف فتوکپي/ بايد در ادارات از اعضاي پروانه دار صنف استفاده شود

3

صادق فيض آبادي، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي:

سازمان‎ها و وزارت خانه‎ها، مسير شعار تا عمل «بستر توليد» را کوتاه نمايند/ صنعتگر و توليدکننده بدون مواد اوليه و قطعات مورد نياز، توان توليد ندارد

  • کد خبر : 89563
  • 1399/05/21

سازمان‎ها و وزارت‎خانه‎ها، مسير شعار تا عمل «بستر توليد» را کوتاه کنند. رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي با بيان اين مطلب گفت: امروز زمان بسيار ارزشمند است. تعلل در هر زمينه اي خسارات جبران ناپذيري به تمامي اقشار کشور از جمله توليدکننده، صادرکننده، مصرف کننده و بازار اشتغال کشور مي زند که در دراز مدت جبران اين خسارت‎ها گاهاً ناممکن و يا طولاني مدت است.

صادق فيض آبادي، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي با اشاره به ضرورت ايجاد بسترهاي توليد در سال جهش توليد اظهار داشت: در سال جهش توليد بنا به فرمايشات مقام معظم رهبري؛ انتظار مي رود تا مسئوليني که در اين بستر مشغول به فعاليت هستند، شرايط توليد را بيشتر، سريعتر و راحتتر نمايند.

او تصريح کرد: اگر در کشور ضرورت و نياز به هر کالايي احساس مي شود، يا بايد وارد شود و يا توليد، اگر اين کالا جزو قطعات دستگاه هاست که الويت واردات را دارد و اگر هم کالاي واسطه اي است بايد وارد شود و اگر واردات آن کالا منجر به ساخت و توليد ديگر کالاها مي شود نيز ضرورت واردات دارد؛ اما متاسفانه شرايط به گونه اي است که در واردات کالاهاي فوق، سنگ اندازي هايي مي گردد که توليد و صنايع را به مخاطره انداخته، صنعتگر و توليدکننده بدون در دسترس داشتن مواد اوليه و قطعات مورد نياز، توان توليد ندارد.

فيضآبادي با بيان اينکه در شرايط کنوني که نوسان ارز منجر به گراني کالاها گرديده برخي از افراد، توان خريد کالاي جديد ندارند گفت: با اين وجود مي توان با تعمير و يا تعويض قطعه اي که سوخته و يا از کار افتاده ، کالا را مجدداً قابل استفاده کرد؛ حال آنکه در ثبت سفارش کالاهاي وارداتي و به دنبال آن موافقت بانک مرکزي، مشکلات عديده اي را ايجاد مي کنند و همين عوامل مانع از اشتغال بسياري از کاربران و تعميرکاران اين حيطه مي شود. سري که درد نمي کند را با دستمال نمي بندند.

وي با اشاره به توليدات داخلي گفت: در اين صنف بيش از 20 تا 25 درصد کالاها توليد داخل است که شامل دوربين هاي مداربسته مي باشد و 75 تا 80 درصد کالاها مانند دي وي آر» و ان وي آر» ها وارداتي هستند. اين کالاهاي وارداتي، حيات و ممات کليه راه اندازي دستگاههاي الکترونيکي و حفاظتي را رهبري مي کنند. بنابراين مسئولان بايد نگاهشان به واردات اين کالاها روان و مثبت باشد. اين صنايع جزو صنايع پايه در کشور است. امروزه متولي واردات زياد شده ، هر ارگان و سازماني براي خود ادعاي مداخله در امور توليد و وارات را دارد، در حاليکه اگر تنها يک متولي معين و مشخص شود، بوروکراسي هاي اداري و مداخلات نامربوط به کلي از ميان مي رود و مي توانيم توليدات بهتر و بيشتري از طريق واردات قطعات مورد نياز انجام دهيم، اين خود منجر به افزايش صادرات کالاهايي خواهد شد که در حال حاضر نيز به کشورهاي حوزه خليج فارس صادرات داريم.

فيضآبادي با اشاره به وجوب اصلاح قانون نظام صنفي گفت: نقائصي در قانون نظام صنفي وجود دارد که نياز به اصلاح دارد. افرادي بايد اين نواقص را برطرف کنند که کاملاً به قوانين صنفي اشراف داشته و با تخصص و اطلاع کامل نسبت به اصلاح آن اقدام نمايند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.