توليد و فروش سراجان وضعيت خوبي ندارد/ بسياري از صنوف اساسا درآمدي نداشته اند که سازمان، ماليات مطالبه کند

اخبار ویژه

توليد روزانه ماسک در استان تهران به 4 ميليون رسيد

تهيه مواد اوليه از بورس از عمده مشکلات اين حوزه است/ تأمين 90 درصد مواد اوليه لوازم آشپزخانه از داخل

موازي کاري هاي دستگاه هاي دولتي چالش بزرگ صنف فتوکپي/ بايد در ادارات از اعضاي پروانه دار صنف استفاده شود

3

محسن خردمند،‌ رئيس اتحاديه سراجان تهران:

توليد و فروش سراجان وضعيت خوبي ندارد/ بسياري از صنوف اساسا درآمدي نداشته اند که سازمان، ماليات مطالبه کند

  • کد خبر : 89559
  • 1399/05/20

رئيس اتحاديه سراجان تهران در خصوص آخرين وضعيت صنف متبوع خود گفت: متاسفانه بازار توليد و فروش کيف هاي زنانه، چمدان و ديگر محصولات اين صنف شرايط و وضعيت خوبي ندارد.

محسن خردمند، رئيس اتحاديه سراجان تهران با ابراز نگراني از ادامه وضعيت کنوني ادامه داد: توليدات، توليدکنندگان در انبارها باقي مانده و فروشندگان نيز نتوانسته اند کالاهايي را که قبل از سال 99 تهيه کرده بودند به فروش برسانند، در حاليکه اجاره مغازه ها و حامل هاي انرژي همچنان رو به افزايش است و نمي دانند چگونه بخش مهمي از بدهي خود را بدون کسب و کار فراهم کنند.

خردمند از عدم ارائه وام به واحدهاي آسيب ديده از سوي دولت خبر داد و بيان داشت: از واگذاري وام به واحدهاي آسيب ديده به دليل کرونا از سوي دولت تا کنون، هيچ خبري نيست. دولت به وعده هاي خود عمل کند. بحران کرونا مانند ديگر بحران ها در سراسر دنيا، حمله ناگهاني به کسب و کارهاي مويرگي و کارگاه هاي کوچک توليدي بود. درک شرايط کنوني اصناف توسط دولت، تمامي سازمان ها، شهرداري ها و سازمان امور مالياتي از اوجب واجبات است. اصناف هميشه پا به پاي نظام، دولت و ملت قرار داشته اند. موفقيت در کنترل بحران تحريم نمونه اي از همکاري و همدلي اصناف است. تشکر لفظي، هيچ دردي از اصناف را درمان نمي کند. دولت در عمل حمايت نمايد. بسياري از صنوف اساسا درآمدي نداشته اند که سازمان مطالبه ماليات دارد، بايستي ماليات کسبه زيان ده ، شناسايي و به طور کامل بخشوده شود.

رئيس اتحاديه سراجان تهران از تقاضاي کيف مدارس برخي از ارگان ها و نهادها براي ارسال به شهرهاي مرزي خبر داده و بيان داشت: برخي از ارگان ها و نهادها و موسسه هاي خيريه که هر ساله اقدام به خريد لوازم و ملزومات مدارس براي افراد بي بضاعت مرزها و ديگر نقاط کشور مي کنند امسال نيز سفارشات خود را به واحدهاي توليدي و توزيعي اين رسته اعلام و اين صنوف نيز در حال بارگذاري هستند .

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.