نرخ صنف عکاسان از سال 1393 تاکنون تغييري نکرده است/ با هزينه هاي امروز، قيمت چاپ عکس پرسنلي بايد پنج برابر شود

اخبار ویژه

لاستيک 25 درصد ديگر گران خواهد شد/ تقاضاي افزايش قيمت روغن به سازمان حمايت از مصرف کنندگان ارائه شده است

اميدوارم نمايشگاه ايران شاپز در زمستان برگزار شود/ لزوم نصب برچسب قيمت توسط واحدهاي صنفي

سازندگان خودرو بايستي در برابر فروش انواع خودرو، خدمات پس از فروش ارائه دهند/ هر ساله به طور معمول 10 درصد به نرخ کارواش اضافه مي شود

3

نرخ صنف عکاسان از سال 1393 تاکنون تغييري نکرده است/ با هزينه هاي امروز، قيمت چاپ عکس پرسنلي بايد پنج برابر شود

  • کد خبر : 89522
  • 1399/05/11

رئيس اتحاديه عکاسان و فيلمبرداران تهران گفت: عکاسان از سال 1393 با وجود گراني مواد اوليه، قيمت برخي خدمات خود را تغيير نداده‌اند و اگر بخواهند با توجه به هزينه‌هاي امروز، قيمت‌ها را محاسبه کنند بايد نرخ چاپ عکس پرسنلي را پنج برابر کنند.

زعفر ياوري بلوک آباد، رئيس اتحاديه عکاسان و فيلمبرداران تهران با تاکيد بر مشکلات اين صنف در نرخگذاري جديد اظهار داشت: اين اتحاديه از سال 93 تاکنون، بارها براي افزايش نرخ تعرفه عکسهاي پرسنلي و ديگر خدمات، براي اتاق اصناف تهران و سازمانهاي مربوطه درخواست فرستاده است اما تاکنون پاسخي در اين زمينه دريافت نکردهايم. با اينکه شرايط اقتصادي حاکم بر کشور نشان از تورم بسيار بالا دارد اما متاسفانه صنف عکاسان بايد با نرخ سال 93 کار کنند. کاغذهاي مربوط به چاپ انواع عکس، گران شده اما نرخ اين واحدها تغيير نکرده مگر اينکه نوعي روتوش عکس مد نظر مشتري باشد که با توافق بين عکاس و مشتري و با اخذ مبلغي انجام مي شود. اگر نرخ اصلي را با توجه به گراني مواد اوليه و هزينه هاي چاپ عکس پرسنلي در نظر بگيريم بايد نرخ ها را پنج برابر کنيم. البته ساير خدمات نيز مانند فيلمبرداري و عکاسي از مجالس نيز به صورت توافقي قيمت گذاري مي شود.

ياوري بلوک آباد از موازي کاريهاي ديگر ارگان ها و سازمان ها با صنف عکاسان گفت و ادامه داد: براي اخذ پروانه کسب صنف عکاسي، هر فردي بايد مراحل مختلف و سخت گيرانه اي را طي کند و پس از مدتي طولاني بتواند عضويت اين اتحاديه را اخذ کند. حال آنکه تمامي وزارت خانه ها، مدارس و دانشگاهها، پليس بعلاوه ده و دفاتر پيشخوان دولت، خود مبادرت به تهيه عکس هاي پرسنلي با هر کيفيتي مي کنند. اين کار، موازي کاري صرف است و فعاليت اعضاي اين صنف را کساد مي کند.

ياوري درباره خسارات ناشي از شيوع کرونا بر اين صنف گفت: شيوع ويروس کرونا اقتصاد تمامي جهان را مورد حمله و تحت الشعاع قرار داده است. به سبب تعطيلي تالارهاي پذيرايي و عدم اجراي مراسم ها، عملاً عکاسي براي مجالس تعطيل شد و با توجه به اينکه بيشترين فعاليت اين صنف در اين عرصه است بايد گفت که متاسفانه هنوز اين رکود ادامه دارد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.