گراني ها، افرادي که توان خريد کالاهاي نو را ندارند، به سمت سمساري ها سوق داده است

اخبار ویژه

لاستيک 25 درصد ديگر گران خواهد شد/ تقاضاي افزايش قيمت روغن به سازمان حمايت از مصرف کنندگان ارائه شده است

اميدوارم نمايشگاه ايران شاپز در زمستان برگزار شود/ لزوم نصب برچسب قيمت توسط واحدهاي صنفي

سازندگان خودرو بايستي در برابر فروش انواع خودرو، خدمات پس از فروش ارائه دهند/ هر ساله به طور معمول 10 درصد به نرخ کارواش اضافه مي شود

3

گراني ها، افرادي که توان خريد کالاهاي نو را ندارند، به سمت سمساري ها سوق داده است

  • کد خبر : 89521
  • 1399/05/11

رئيس اتحاديه سمسار و امانت فروش تهران گفت: باتوجه به گراني هاي اخير در کشور، افرادي که توان خريد کالاهاي نو و آکبند را ندارند، بيشتر به سمساري‌هاي مراجعه مي‌کنند.

رئيس اتحاديه سمسار و امانت فروش تهران گفت: باتوجه به گراني هاي اخيردر کشور، افرادي که توان خريد کالاهاي نو و آکبند را ندارند، بيشتر به سمساريهاي مراجعه ميکنند.

داود عبدالهي فرد، رئيس اتحاديه سمسار و امانت فروش تهران اظهار داشت: روال سالهاي گذشته اين بود که رونق کسب و کار در اين صنف، با شروع فصل تابستان افزايش مي يافت، جابجايي منازل، تغيير فصل و خريدهاي جديد، باعث مي شد تا کالاهاي دست دوم، جاي خود را به کالاهاي جديد دهد. اين شرايط هرساله براي اين صنف تکرار و موجب رونق اقتصادي ميشد اما آنچه امسال همه جهان را با خود درگير کرد، شيوع ويروس کرونا بود. تاثير اين شيوع در صنف سمسار تا حدي پيش رفت که اعتماد مردم را براي بازديد کالاها و اجناس دست دوم از سوي خريداران، تحت الشعاع خود قرار داد.

عبدالهي در ادامه افزود: تا جايي که مقدور بوده است اعضاء به رعايت پروتکل هاي بهداشتي ملزم شده اند. همچنين نظارت بر واحدهاي متمرکز و داخل شهر به طور مکرر انجام ميشود اما براي واحدهايي که دور از مرکز شهر فعاليت دارند و دسترسي به آنها راحت نيست، سخت تر امکان نظارت داريم که البته اين امر نيز با پيامهاي مکرر و تاکيد بر رعايت اصول بهداشتي ميسر شده است.

عبدالهي در پاسخ به اين سوال که با توجه به گراني هاي اخير آيا مراجعه افراد به سمساري ها نسبت به گذشته بيشتر شده يا خير؛ بيان داشت: باتوجه به گراني هاي اخيردر کشور، هرچند همانطور که گفتم مردم کمتر از خدمات سمساري ها بهره مي برند اما در اين مدت، به دليل کاهش قدرت خريد مردم، افرادي که توان خريد کالاهاي نو و آکبند را ندارند بيشتر به سمساريها مراجعه ميکنند و تمايل بيشتري به خريد کالاهاي دست دوم نشان ميدهند. البته ما هم به تمام اعضا توصيه ميکنيم که در ارائه خدمات به مردم نهايت انصاف را داشته باشند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.