قنادي‌هاي تهران هفته‌اي يک بار تحت نظارت وزارت بهداشت قرار مي‌گيرند/ در اعياد قربان و غدير اعضاء طبق قيمت مصوب فعاليت مي کنند

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

قنادي‌هاي تهران هفته‌اي يک بار تحت نظارت وزارت بهداشت قرار مي‌گيرند/ در اعياد قربان و غدير اعضاء طبق قيمت مصوب فعاليت مي کنند

  • کد خبر : 89502
  • 1399/05/08

رئيس اتحاديه دارندگان قنادي، شيريني فروش و کافه قنادي تهران گفت: به دليل نوع کار اين صنف، اعضاء قبل از شيوع کرونا هم پروتکل‌هاي بهداشتي را رعايت مي‌کرد، اما پس از آن به دليل حساسيت سلامتي جامعه، علاوه بر بازرسان اتحاديه، وزارت بهداشت نيز بر اين مهم تاکيد بسيار دارد و بازرسي خود را از 15 روز يک بار به هفته‌اي يک بار رسانده است.

رئيس اتحاديه دارندگان قنادي، شيريني فروش و کافه قنادي تهران گفت: به دليل نوع کار اين صنف، اعضاء قبل از شيوع کرونا هم پروتکلهاي بهداشتي را رعايت ميکرد، اما پس از آن به دليل حساسيت سلامتي جامعه، علاوه بر بازرسان اتحاديه، وزارت بهداشت نيز بر اين مهم تاکيد بسيار دارد و بازرسي خود را از 15 روز يک بار به هفتهاي يک بار رسانده است.

علي بهرمند، رئيس اتحاديه دارندگان قنادي، شيريني فروش و کافه قنادي تهران با اشاره به اينکه حدود 70 تا 80 درصد از مواد اوليه قناديها وارداتي است، گفت: وقتي مواد اوليه گران شود محصول نهايي هم گران ميشود و با اين حساب افزايش قيمت بر روي محصول نهايي ما امري طبيعي است. از سال گذشته تاکنون در نوسانات قيمتي، حدود 30 درصد افزايش داشتيم.

او با بيان اينکه صنف ما شامل دريافت تسهيلات کرونايي است؛ اما تاکنون مبلغي دريافت نشده، گفت: البته بايد اين را هم بگويم که با توجه به وضعيت دولت و تحريمهايي که شاهد آن هستيم نميتوانيم انتظار بيش از حد از دولت داشته باشيم اما توقع ما اين بود که وام کم بهره به اصناف تعلق گيرد تا به توليد کشور کمک شود و حداقل شاهد تعليق نيروي کار نباشيم. از سوي ديگر، درخواست ما کمک به رفع موانع مالياتي و گرفتن تسهيلاتي در اين راستا بود که متاسفانه تا امروز خبري نبوده است.

بهرمند تصريح کرد: تعدادي از همکاران اين صنف از اول اسفندماه کار نکرده اند. با اين اوضاع سوال ما اين است که آنها چگونه ميتوانند ماليات پرداخت کنند؟ ما هم مانند ساير صنوف کار نکرديم و هيچ سودي نبرديم؛ اما از يک جهت ديگر هم متضرر شديم و آن اينکه نتوانستيم از مواد اوليهاي که خريده بوديم، استفاده کنيم؛ بنابراين با زيان انباشته مواجه شديم.

رئيس اتحاديه دارندگان قنادي، شيريني فروش و کافه قنادي تهران درباره رعايت پروتکلهاي بهداشتي در صنف گفت: قبل از شيوع ويروس کرونا صنف ما در رعايت پروتکلهاي بهداشتي پيشتاز بود. آن زمان وزارت بهداشت هر 15 روز يک بار بر فعاليت قناديها نظارت ميکرد. بعد از شيوع کرونا ما بخشنامه و منشوري را براي همکاران صادر کرديم. علاوه بر اين بازديدها را بيش از گذشته کرديم و وزارت بهداشت هم بازديدهاي خود را افزايش داده و به هفتهاي يک بار رسانده است.

او در پاسخ به اين اينکه اعياد قربان و غدير تا چه حد وضعيت کسبوکار صنف را تحت تاثير قرار خواهد داد، گفت: اميدوارم در اين ايام، بازار کمي جهش داشته باشد. مردم خيال شان از رعايت موارد بهداشتي راحت باشد. از سوي ديگر افزايش قيمت هم نخواهيم داشت و اعضاي صنف طبق قيمت مصوب فعاليت خواهند کرد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.