با گراني مواجه هستيم، نه گران‌فروشي/ تغييرات قيمتها ناشي از افزايش هزينه‌هاي توليد است

اخبار ویژه

لاستيک 25 درصد ديگر گران خواهد شد/ تقاضاي افزايش قيمت روغن به سازمان حمايت از مصرف کنندگان ارائه شده است

اميدوارم نمايشگاه ايران شاپز در زمستان برگزار شود/ لزوم نصب برچسب قيمت توسط واحدهاي صنفي

سازندگان خودرو بايستي در برابر فروش انواع خودرو، خدمات پس از فروش ارائه دهند/ هر ساله به طور معمول 10 درصد به نرخ کارواش اضافه مي شود

3

با گراني مواجه هستيم، نه گران‌فروشي/ تغييرات قيمتها ناشي از افزايش هزينه‌هاي توليد است

  • کد خبر : 89500
  • 1399/05/08

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تاکيد بر برخورد با گران‌فروشان، تصريح کرد که در حال حاضر کالا به وفور وجود دارد و تغييرات قيمت کالاها ناشي از افزايش هزينه‌هاي توليد است و نه گران‌فروشي.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تاکيد بر برخورد با گرانفروشان، تصريح کرد که در حال حاضر کالا به وفور وجود دارد و تغييرات قيمت کالاها ناشي از افزايش هزينههاي توليد است و نه گرانفروشي.
حسين مدرس خياباني با بيان اينکه بازار در حال حاضر با کمبود مواجه نيست، تصريح کرد: بخش عمدهاي از کالاها تحت تاثير شاخصهاي کلان اقتصاد مثل نرخ ارز، نرخ تورم و دستمزد هستند، ضمن اينکه وفور و فراواني کالا هم وجود دارد. بنابراين افزايش قيمتي که در حال حاضر در همه کالاها شاهد هستيم متاثر از شاخصهاي کلان اقتصادي است و اگر جلو تغييرات طبيعي قيمت متاثر از افزايش قيمت عوامل توليد را بگيريم و دستوري برخورد کنيم، يعني در سال جهش توليد جلو توليد را ميگيريم.

وي افزود: البته در اين شرايط عدهاي هم سوء استفاده ميکنند، بنابراين اگر گرانفروشي ناشي از احتکار و امتناع اتفاق افتاده باشد و نه تغييرات قيمت و گراني، به شدت برخورد ميکنيم.

بررسي وضعيت تورم در تير ماه در آمار مرکز آمار ايران نشان ميدهد که هزينه خانوارها نسبت به خرداد امسال و تير ماه سال گذشته افزايش داشته است؛ به طوري که تورم ماهانه رشد 4.4 درصدي داشت و تورم نقطه به نقطه (تير ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل) نيز با رشد 4.4 درصدي به 26.9 درصد رسيده بود که اين تغيير در قيمت کالاهاي خوراکي ملموس است.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.