اصناف آماده تبعيت از هر آنچه منطبق با فرهنگ، قانون، عرف و اخلاق است/ عدم دروني‌سازي در حوزه فرهنگ عامل اصلي چندگانگي در جامعه

اخبار ویژه

چتر بيمه براي پيک موتوري‌ها باز نمي‌شود/امنيت؛ دغدغه شاغلان صنف

نداشتن ماشين آلات جديد بزرگترين دغدغه توليدکنندگان لوازم التحرير

امضاي تفاهم نامه ساخت يک باب خانه بهداشت از سوي خيرين پيج و مهره فروشان تهران در روستاي زلزله زده حصار شهرستان خوي

3

علي توسطي، رئيس اتاق اصناف تهران در سومين دوره رويداد ملي مدآفرين:

اصناف آماده تبعيت از هر آنچه منطبق با فرهنگ، قانون، عرف و اخلاق است/ عدم دروني‌سازي در حوزه فرهنگ عامل اصلي چندگانگي در جامعه

  • کد خبر : 103130
  • 1401/12/28

رئيس اتاق اصناف تهران گفت: ما به عنوان افرادي که در حوزه اصناف فعاليت مي‌کنيم اين آمادگي را داريم هرآنچه که منطبق با فرهنگ و قانون و عرف و اخلاق باشد را تبعيت کرده و انجام دهيم تا بتوانيم به صورت ايجابي و با تدبر و تفکر و طراحي، نقشه‌هاي دشمن را بر آب کنيم.

علي توسطي، رئيس اتاق اصناف تهران در سومين دوره رويداد ملي مدآفرين که صبح روز چهارشنبه 24 اسفندماه 1401 در سالن 5 مجتمع تجاري کوروش برگزار شد گفت: همه زندگي ما عجين با مسائل فرهنگي است و امروزه نيز تئوريسين هاي مديريت در دنيا در مسائل جامعه شناسي فرهنگ را زيربنا مي دانند.

وي ادامه داد: پوشش بحث فرهنگي ما در جامعه است، در دهه 60 آمريکا تئوري ايي به نام امريکن لايف استايل را راهاندازي کرد يعني زندگي به سبک آمريکايي، آمريکايي که 230 سال است تاسيس شده و در اين مورد موفق هم بوده اما ما در ترويج فرهنگ ايراني -اسلامي در شهر تهران با قدمت 234 سال موفق نبوديم چون به ابعاد فرهنگي موضوعات توجه نکردهايم.

توسطي افزود: اين خصلت بانوان است که به تنوع و زيورآلات علاقه دارند البته که خاص ايران نيست؛ بلکه از ابتداي تاريخ نسل زن به زيورآلات و تنوع علاقه مند بوده پس ما نمي توانيم با فطرت زنان جامعه و خواهران ديني خود مبارزه کنيم.

وي تاکيد کرد: برهنگي فرهنگ چند هزارساله ما نيست و رها کردن حجاب در دراز مدت ارزش هاي ما و شهداي ما را از بين مي برد، پس ما بايد اين فطرت را با تنوع و طراحي هاي جذاب سيراب کنيم.

رئيس اتاق اصناف تهران خاطرنشان کرد: کم کاري ما و پرکاري آمريکا، ما را اسير عوارض فرهنگي در کشور کرده است، اميدوارم صاحب نظران حوزه فرهنگ وقت بيشتري را بگذارند و مد و مسائلي که به ما تحميل مي شود را دروني سازي کنند تا دچار چندگانگي نشويم.

وي بيان کرد: ما به عنوان افرادي که در حوزه اصناف فعاليت مي کنيم اين امادگي را داريم هرآنچه که منطبق با فرهنگ و قانون و عرف و اخلاق باشد را تبعيت کرده و انجام دهيم تا بتوانيم به صورت ايجابي و با تدبر و تفکر و طراحي، نقشه هاي دشمن را برآب کنيم.

منبع : تهران پرس

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.