نحوه دريافت کالاي يارانه اي در سوپرمارکت ها/ برخورد با کالاي قاچاق از اصلي ‌ترين برنامه‌هاي اتحاديه است

اخبار ویژه

چتر بيمه براي پيک موتوري‌ها باز نمي‌شود/امنيت؛ دغدغه شاغلان صنف

نداشتن ماشين آلات جديد بزرگترين دغدغه توليدکنندگان لوازم التحرير

امضاي تفاهم نامه ساخت يک باب خانه بهداشت از سوي خيرين پيج و مهره فروشان تهران در روستاي زلزله زده حصار شهرستان خوي

3

داود فکوري، رئيس اتحاديه سوپرمارکت‌ داران و مواد پروتئيني تهران:

نحوه دريافت کالاي يارانه اي در سوپرمارکت ها/ برخورد با کالاي قاچاق از اصلي ‌ترين برنامه‌هاي اتحاديه است

  • کد خبر : 103121
  • 1401/12/27

رئيس اتحاديه سوپرمارکت و مواد پروتئيني تهران گفت: براي هر چه بهتر اجرا شدن کالابرگ الکترونيکي وارد عمل شده ايم و يکي از چهار اتحاديه اي هستيم که اين وظيفه را انجام مي دهيم. 10 قلم کالا را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي مشخص کرده است که فرد دريافت کننده يارانه يک ماه قبل از دريافت نقدي يارانه مي تواند از واحد هاي مشخص شده ما به جاي يارانه نقدي، به صورت کالا يارانه دريافت کند.

داود فکوري، رئيس اتحاديه سوپرمارکت و مواد پروتئيني شهر تهران گفت: ده قلم کالا عبارتند از شير کم چرب، پنير 450 گرم، ماست، مرغ، تخم مرغ، روغن مايع، ماکاروني 700 گرم، قند، شکر و برنج. دريافت يارانه کالايي به اين صورت که فرد دريافت کننده يارانه با مراجعه به يک واحد صنفي اين ده قلم کالاي معرفي شده را يک ماه قبل از آن که پول يارانه به حساب اين شخص واريز شود به صورت غير نقدي از اين فروشگاه ها تهيه مي کند.

رئيس اتحاديه سوپرمارکت و مواد پروتئين تهران افزود: اين فروشگاه ها در اپليکيشني به نام تارا مشخص شده اند. افراد بايد کالايي را انتخاب کنند که قيمت مصوب را رعايت کرده باشد مثلا شير بايد به قيمت 18 هزار تومان باشد و اگر فرد از فروشگاه کالايي با اختلاف قيمت را خريداري کند بايد اضافه مبلغ را از هزينه شخصي پرداخت کند. ميزان خريدهاي هر فرد بر اساس گرم است و مشخص شده است. براي انتخاب فروشگاه قانون خاصي وجود ندارد و ما به همه سوپرمارکت ها اعلام کرده ايم. به عهده گرفتن فروش محصولات سوپرمارکتي آورده نقدي براي سوپرمارکت ندارد و فقط مشتريهاي جديد با اين فروشگاه کار خواهند کرد.

وي فعاليت فروشگاه هاي هاي زنجيرهاي را مخل درآمدزايي ساير سوپرمارکت ها ندانست و گفت: نوع نظارت و پوشش حمايتي اتحاديه سوپرمارکت و مواد پروتئيني وابسته به برند نيست و امکان دارد که فروشگاهي متعلق به يک برند معروف باشد، اما زير نظر اتحاديه فعاليت کند.
رئيس اتحاديه سوپرمارکت و مواد پروتئيني شهر تهران افزود: ما مغازه هاي بالاي 70 متر را زير چتر حمايتي خود داريم و زير اين متراژ زير نظر اتحاديه خواروبار فروشان است. آنچه در وهله اول براي ما اولويت دارد ميزان متراژ است و حقوقي يا حقيقي بودن سوپرمارکت تاثيري در کار ما ندارد. بعضي از فروشگاه هاي زنجيره اي که متراژ آنها استانداردهاي اتحاديه هاي کشوري را ندارد لذا زيرمجموعه ما تعريف مي شوند.
فکوري تعداد واحدهاي فعال سوپرمارکت تهران را 1250 واحد فعال اعلام کرد و گفت: شکايات زيادي از طرف مردم نداريم، اما عمده شکايات از سوپرمارکت ها مربوط به گران فروشي است که بيشتر به 124 مراجعه مي کنند.
رئيس اتحاديه سوپرمارکت و مواد پروتئين تهران تاکيد کرد: طبق آمار سوپرمارکت هاي زيرمجموعه اين اتحاديه به غير از فروشگاه هاي زنجيرهاي رشد را تجربه کرده اند. البته تعدادي از زنجيره اي ها نيز به صورت فرانچايز با حقيقي ها وارد معامله مي شوند و براي آنها به صورت شراکتي يا نمايندگي سوپرمارکت احداث مي کنند. امروز لاين مواد پروتئيني وارد يک دوره طلايي شده است که انواع مرينيت کردن هاي گوشت و مواد پروتئيني را به فروش مي رسانند که تبديل به يک کار تخصصي شده است.
وي برخورد با کالاي قاچاق را از اصلي ترين برنامه هاي اتحاديه برشمرد و تاکيد کرد: برخورد با سيگار قاچاق در برنامه هاي بازرسان اتحاديه است و ما به صورت رندوم هر دو ماه يکبار از واحدهاي اتحاديه بازرسي داريم و در مورد کالاي قاچاق دخانيات بسيار جدي هستيم. در صورت مواجهه بازرسان اتحاديه کالاي قاچاق بايد جمع آوري شود و درصورت عدم جمع آوري اخطار 15 روزه پلمب مي گيرند. جريمه نقدي نيز وجود دارد که از حوزه وظايف تعزيرات نيست.


منبع : خبرگزاري آنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.